آذربایجان می‌تواند قطب سوم خودروسازی کشور شود - رسانه مجازی نیلسو

پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی:

آذربایجان می‌تواند قطب سوم خودروسازی کشور شود

  • توسط علیرضا داوودی
محمدرضا پورمحمدی استاندارد آذربایجان شرقی

در حالی که ایران خودرو و سایپا همچون دیگر بخش های خودروسازی و شاغل در صنعت خودرو در کشورمان در وضعیت مساعدی نیستند، محمدرضا پورمحمدی استاندارد آذربایجان شرقی در جلسه ای که با حضور وزیر صنایع و معادن در تبریز برگزار شده بود اعلام کرد که خودروسازی تبریز دارای پتانسیل های کاری بالایی است و تمام تلاش ها برای افزایش این ظرفیت ها و بهره گیری از آن ها در استان آذربایجان شرقی تا تبدیل این منطقه به قطب سوم خودروسازی کشور ادامه خواهد داشت.

abda917a d012 41f4 81ad 61df98876e15 1024x576 - آذربایجان می‌تواند قطب سوم خودروسازی کشور شود

اخبار دیگری که این روزها به گوش می رسد از تحویل ساندروهای فروخته شده به مشترین است. ساندروهایی که با توجه به اتمام CKD های موجود در شرکت و عدم تحویل سری جدید این قطعات از سوی رنو فرانسه به خاطر فشارهای دولت آمریکا به این کشور، بعید است که به این زودی ها تکمیل شده و تحویل داده شوند. از طرفی کیا سراتو هم چند وقتی است که فروخته نمی شود و قطعات مانده در سایپا برای تکمیل و تحویل خودروهای فروخته شده از قبل هستند و با توجه به نبود قطعات لازم دیگر ادامه تولید این خودرو کاملا منتفی شده است.

این روزها وضعیت ارزان سازی تولیدات ایران خودرو نیز حرف و حدیث هایی ایجاد کرده است. این شرکت حتی گهگاهی بدون اعلام قبلی و با هدف ارزان سازی محصولات، از امکانات خودروهای تحویلی می زند و این در حالی است که این کاهش تعهدات و پایین آمدن سطح امکانات فقط برای افزایش سود خود شرکت بوده و از قیمت نهایی خودرو که به نفع مشتری خواهد بود، چیزی کم نمی شود. برای مثال در پژو 206 تیپ 5 این روزها شاهد حذف سنسور دنده عقب و ترمزهای دیسکی هستیم و در مدل تیپ 2 هم سیستم صوتی فقط قابلیت پخش  USB را دارد و قابلیت پخش CD از روی آن حذف شده است که البته این روزها دیگر CD در کشورمان از رده خارج شده است.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer