آشنایی با انواع سیستم های تعلیق محکم و استوار - رسانه مجازی نیلسو

آشنایی با انواع سیستم های تعلیق محکم و استوار

  • توسط جواد محمدی
3 2 - آشنایی با انواع سیستم های تعلیق محکم و استوار

سیستم های تعلیق از یک نگاه به سه دسته مستقل، غیر مستقل و نیمه مستقل تقسیم می شوند و از این زاویه که هر کدام دارای چه ویژگی ها و انواعی هستند، به شاخه های گوناگونی طبقه بندی خواهند شد. یکی از معروف ترین، ابتدایی ترین و رایج ترین نوع سیستم های تعلیق، گونه ای غیر مستقل با فنر های تخت است که به نام Hotchkiss شناخته می شود.

ساده، کاری اما ناراحت :
می توان ریشه پیدایش سیستم تعلیق Hotchkiss را در درشکه ها دانست. زمانی که سیستم تعلیق آن ها در اوج تکامل، از دو ورقه فلزی کمانی شکل که بر روی هم به صورت روبرو قرار گرفته بودند و اتاق درشکه بر آن سوار بود. در آن زمان کمک فنر وجود نداشت و فنر بالایی کار میرا کردن نیرو های وارده از فنر پایینی را برعهده داشت و همین وظیفه نیز برای فنر پایینی نسبت به فنر بالایی در نظر گفته شده بود. اما با اختراع خودرو و پیدایش کمک فنر و نیاز به داشتن سیستم تعلیق قوی برای تحمل وزن های زیاد خودرو و بار همراه آن، فنربندی Hotchkiss روی کار آمد. یک میله توپی صلب و سخت که دو چرخ به دو طرف آن بسته می شوند، فنر های تخت کمانی شکل که از زیر یا بالا با کمک پیچ های U شکلی به نام کُرپی به زیر محور وصل می شوند و از دو سر در زیر شاسی قرار می گیرند تا به این شکل محور را در جای خود محکم نگاه دارند و در نهایت کمک فنری که از محور به زیر شاسی وصل می شود تا وظیفه میرا کردن ضربه ها و بازی فنر های تخت را بر عهده بگیرد. این نوع فنربندی هم بسیار ساده است و هم توانایی تحمل نیرو ها و وزن های زیاد را دارد و به همین خاطر رواج گسترده ای در گذشته در دنیای خودرو های سواری داشت و هنوز هم بسیاری از وانت بار ها و خودرو ها تجاری و سنگین از این فنربندی استفاده می کنند.

1 11 1024x654 - آشنایی با انواع سیستم های تعلیق محکم و استوار

می توان گفت ابتدایی ترین سیستم فنربندی با فنرهای تخت در درشکه ها و ارابه ها بوده است.

2 2 - آشنایی با انواع سیستم های تعلیق محکم و استوار

در گذشته این سیستم تعلیق رواج بسیاری در خودرو های سواری و سنگین داشت که امروزه انواع مستقل جای آن را گرفته اند.

3 2 - آشنایی با انواع سیستم های تعلیق محکم و استوار

شماتیکی ساده از یک سیستم تعلیق Hotchkiss

ویژگی های Hotchkiss :
این فنر بندی ساده و ارزان است و تعمیرات آن نیز هزینه ها و مشکلات کمتری دارد ضمن این که خرابی های سیستم Hotchkiss نیز کم هست. اما از طرفی چون لایه های فنر بر روی هم می لغزند، اصطکاک ناشی از این لغزش می تواند منجر به کاهش عمر فنر ها شود و هم چنین ایجاد مشکلاتی مثل تولید صدا کند. این فنر بندی برای تحمل بار های زیاد مناسب است و به مراتب نرمی آن کمتر از انواع دیگر فنر بندی مثل پنوماتیک و یا فنر لول و… است. ضمن این که چون فنر ها فقط به سمت بالا و پایین حرکت دارند، پایداری خودرو در شیب های جانبی پایین خواهد بود و تغییر حالت خودرو در عبور از دست انداز ها بیشتر به چشم می آید.

4 2 - آشنایی با انواع سیستم های تعلیق محکم و استوار

فنر های تخت از یک طرف به شاسی بسته می شوند و از طرف دیگر با کمک گوشواره، امکان بازی کمی رو به جلو دارند.

5 1 1024x576 - آشنایی با انواع سیستم های تعلیق محکم و استوار

برای این که فنر ها بر روی هم به طرفین لغزش نداشته باشند، با کمک گیره هایی بر روی هم محکم می شوند.

- آشنایی با انواع سیستم های تعلیق محکم و استوار
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer