آشنایی با سیستم کمک در پایین آمدن از تپه‌ها - رسانه مجازی نیلسو

آشنایی با سیستم کمک در پایین آمدن از تپه‌ها

بازگشت بی دردسر

  • توسط علیرضا داودی
Hill Descent Control

یکی از سیستم های نوینی که امروزه در خودرو های سواری و شاسی بلند ها به کار می رود، سامانه ترمز خودکار یا همان Hill-Holder است که با کنترل ترمز خودرو از عقب رفتن آن در سرازیری ها جلوگیری می‌کند.

اما سیستمی نیز برای کنترل خودرو در حین پایین آمدن آن از سراشیبی ها و خصوصا تپه های خاکی و سنگلاخ در بیراهه ها وجود دارد که به آن Hill Descent Control می‌گویند و از نوآوری‌های شرکت Bosch برای محصولات لندروور است که اولین بار در لندروور فریلندر به خاطر نبود دنده‌های سنگین کم سرعت برای پایین آمدن از سراشیبی‌های شدید به کار گرفته شد.

سیستم HDC نیاز به ترمزگیری توسط راننده را در پایین آمدن از صخره‌ها و سنگلاخ ها از بین می‌برد و کلا ارتباط تنگاتنگی با ترمز ضد قفل دارد و با کنترل سرعت خودرو آن را به آرامی به پایین تپه می‌رساند و در این زمان راننده فقط به هدایت خودرو خود خواهد پرداخت.

این سیستم که با فشار پدال گاز و یا ترمز از مدار خارج می شود، در شرکت‌های مختلف خودروسازی با نام های گوناگونی شناخته می شود و البته مشکلاتی نیز دارد. یکی این که این سیستم ممکن است سرعتی بالاتر از حد قابل قبول برای پایین آمدن از یک سراشیبی داشته باشد که منجر به بروز خطراتی خواهد شد و مشکلاتی که در آن وجود داشت باعث شد تا در همراهی با سامانه کنترل کشش مورد استفاده قرار بگیرد که باز هم نیاز به وجود دنده های سنگین برای یک نزول بی دردسر از تپه ها را از بین نمی برد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer