آشنایی با مرسدس بنز ویژن EQS شاهزاده الکتریکی مرسدس بنز - رسانه مجازی نیلسو

آشنایی با مرسدس بنز ویژن EQS شاهزاده الکتریکی مرسدس بنز

یکی از بمب‌های خبری نمایشگاه فرانکفورت امسال، مرسدس بنز تمام الکتریکی ویژن EQS است که باید آن را نسل جدید خودروهای برقی این شرکت بدانیم.

  • توسط علیرضا داوودی
مرسدس بنز ویژن EQS

مجموعه باتری‌های این خودرو به توان 100 کیلووات هستند و EQS از یک موتور الکتریکی به قدرت 476 اسب بخار با بالاترین گشتاور به مقدار 700 نیوتن متر بهره می برد. طبق گفته مرسدس بنز، خودرو ویژن EQS در مدت زمان کمتر از 4.5  ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد و می‌تواند سرعت خود را تا 200 کیلومتر در ساعت برساند. ضمن اینکه شعاع حرکتی این خودرو در حدود 700 کیلومتر است که رقم بالایی در مقایسه با رقبا خواهد بود.

مرسدس بنز ویژن EQS

پمقدار شارژ باتری های این خودرو با کمک شارژر های سه فاز 350 ولتی در مدت زمان کمتر از 20 دقیقه به بالای 80 درصد ظرفیت خود می رسند که از این نظر نیز تکنولوژی بالای باتری های این خودرو قابل توجه است.

در عقب و جلوی این خودرو از لامپ های LED زیادی استفاده شده است که زبان طراحی چند سال اخیر مرسدس بنز در خودروهای مفهومی اش محسوب می‌شود. در عقب این خودرو از 229 ستاره LED و در جلو از 188 LED استفاده شده است که ترکیب رنگ آن‌ها در عقب و جلو باعث به وجود آمدن طرح‌های سه بعدی می‌شود.

مرسدس بنز ویژن EQS

ضمن این که چراغ‌های بزرگ جلو به شکل دوتایی و با تکنولوژی LED هستند. مرسدس بنز اعلام کرده است که قرار است این خودرو به عنوان رقیبی برای تسلا مدل S باشد. اما از دیگر جنبه‌های جالب توجه پلت فرم این خودرو در قابلیت تغییر ابعاد آن است. به این معنی که به خاطر سیستم ماژولار مدرنی که در پلت فرم این خودرو پیاده شده است، فاصله محوری در آن و یک سری موارد دیگر قابل تغییر هستند. ضمن اینکه این خودرو از سیستم سطح 3 هدایت خودران استفاده می‌کند که مناسب برای تردد در جاده‌های بیرون شهر و بزرگراه‌هاست و البته قابلیت رسیدن به سطح‌های بالاتر را نیز دارد.

مرسدس بنز ویژن EQS
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer