آفست رینگ و کارکرد آن - رسانه مجازی نیلسو

آفست رینگ و کارکرد آن

آشنایی با مفهوم آفست رینگ و اسپیسر

  • توسط هیئت تحریریه
3 1 - آفست رینگ و کارکرد آن

آفست رینگ به چه معنی است ؟
آفست در واقع به اختلاف فاصله محل بسته شدن پیچ های رینگ با نصف عرض رینگ گفته می شود. به این معنی که اگر رینگ را با یک خط فرضی به دو نیم کنیم، محل بسته شدن پیچ ها اگر از این خط گذشته و به سمت داخل شاسی و رینگ متمایل باشد، آفست رینگ را منفی گوییم و اگر عکس این حالت بوده و محل بسته شدن پیچ ها دور تر از این خط و به سمت بیرون رینگ باشد، آفست مثبت خواهد بود. در صورتی که محل بسته شدن پیچ ها دقیقا بر روی این خط فرضی قرار بگیرد، آفست صفر می شود.

وقتی آفست منفی می شود، فشار وارده بر پیچ چرخ ها و اتصالات محور و چرخ بالاتر می رود. در عوض خودرو پهن تر شده و پایداری نسبی بیشتری پیدا می کند و به خاطر بیرون زدن لبه رینگ از مرکز آن، چهره خودرو نیز اسپرت تر می شود. ضمن این که در این حالت در صورت استفاده از تایر های پهن تر، امکان برخورد لبه تایر به شاسی خودرو کمتر خواهد شد که این ویژگی برای خودرو های اسپرت که نیاز به داشتن تایر هایی با عرض بیشتر دارند، حیاتی است. آفست مثبت بیشتر در خودرو های دیفرانسیل جلو کاربرد دارد چرا که از استهلاک قطعات جلوبندی کاسته و فشار بر بالبرینگ چرخ را کاهش می دهد. اما نکته مهم در این است که ممکن است برای یک خودرو با توجه به نوع طراحی بخش زیربندی آن، نتایج انتخاب آفست مثبت یا منفی رینگ با خودرو دیگر تفاوت کند و حتی کاملا عکس هم شود.

1 1 1024x492 - آفست رینگ و کارکرد آن
عکس 1 : تغییر در آفست رینگ باعث بروز خواص ویژه ای می شود. بهتر است قبل از تغییر در آفست رینگ به اثر این تغییرات دقت کنیم.

اسپیسر چرخ چیست ؟
امروزه قرار دادن تایر های پهن و رینگ های اسپرت در زیر خودرو ها به عنوان یک راه برای زیبا تر کردن و افزایش و یا حتی کاهش توانایی های خودرو به امری عادی تبدیل شده است. برای این کار باید رینگ و نوع آفست آن ( فاصله جایی که رینگ روی کاسه چرخ قرار می گیرد تا لبه خارجی آن ) متناسب با خودرو باشد تا در حین گردش فرمان، لبه تایر با شاسی و بدنه خودرو برخورد نکند. اما گاهی مواقع این اتفاق خواهد افتاد و رینگ با بدنه تماس پیدا می کند. این اتفاق در خودرو های شاسی بلند که در معرض پیچش های بدنه هستند و برخورد تایر با شاسی می تواند خطرناک تر باشد، زیاد دیده می شود. ضمن این که ممکن است رینگ مورد نظر ما از نظر جا و اندازه پیچ با کاسه چرخ های خودرو هماهنگی نداشته باشد و مثلا رینگ دارای 5 جای پیچ باشد و کاسه چرخ ما از نوع 6 پیچ. در این زمان از اسپیسر استفاده می شود که ممکن است چندین خاصیت داشته باشد که از آن ها می توان به فاصله دهنده رینگ با بدنه و شاسی خودرو، بیرون آمدن تایر از بدنه برای زیبایی بیشتر، تغییر در تعداد جای پیچ های رینگ و هم چنین تغییر در اندازه پیچ ها اشاره کرد.

2 1 1024x576 - آفست رینگ و کارکرد آن
عکس 2 : اسپیسر چرخ یکی از راه های نسبتا کم طرفدار در تغییر وضعیت رینگ و تایر است. اسپیسر باعث بیرون آمدن مجموعه چرخ از محل خود می شود که نمایی اسپرت به خودرو می دهد.
3 1 - آفست رینگ و کارکرد آن
عکس 3 : گاهی مواقع با کمک اسپیسر می توان یک رینگ با تعداد جای پیچ کمتر یا بیشتر را روی خودرو استفاده کرد.

یک نکته :
یکی از سوالاتی که درباره تغییر در ابعاد تایر و رینگ خودرو همیشه مطرح می شود، اثرات منفی و مثبت این کار است. با عریض تر شدن رینگ چرخ و افزایش عرض آن، تایر پهن تری نیز باید استفاده کرد که این به معنی افزایش سطح تماس تایر با زمین خواهد بود. در واقع با افزایش تماس تایر با سطح، اصطکاک بیشتری خواهیم داشت که از طرفی باعث افزایش پایداری خودرو می شود اما در مقابل باعث بالا رفتن مصرف سوخت و هم چنین افزایش استهلاک سیستم تعلیق می شود. ضمن اینکه سواری خودرو نیز کمی خشک تر خواهد شد.
با افزایش ارتفاع و قد تایر، شتاب خودرو کم می شود چرا که محیط دایره تایر بالاتر رفته است. اما از طرفی به میران اندکی به سرعت نهایی خودرو افزوده خواهد شد که این تغییر به مقدار بزرگ شدن تایر بستگی دارد.
نکته  دیگر در تغییر اندازه فاق یا همان دیواره تایر است. معمولا با بزرگ شدن ابعاد تایر، فاق کوتاه تر می شود. با کوتاه  شدن دیواره تایر، هندلینگ خودرو بالا می رود چرا که اندازه دیواره تایر که قسمتی انعطاف پذیر است، کمتر شده است. همین قضیه اثر منفی در کیفیت سواری خودرو از نظر نرمی و راحتی خواهد داشت.

4 1 - آفست رینگ و کارکرد آن
عکس 4 : با بزرگ شدن رینگ، ارتفاع کلی تایر تا حد زیادی ثابت باقی می ماند. اما فاق مدام کوتاه تر شده و البته پهنای تایر نیز بیشتر می شود. همه این موارد به معنی افزایش ضربات ورودی از مسیر به سیستم تعلیق است.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer