آیا تیم ملی برای انتخابی المپیک آماده است؟ - رسانه مجازی نیلسو

شوک به والیبال ایران؛

آیا تیم ملی برای انتخابی المپیک آماده است؟

تیم ملی والیبال ایران چند روز دیگر باید در مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو به میدان برود اما ایگور کولاکوویچ در حاشیه یکی از تمرینات تیم ملی، حرفی به خبرنگاران زد که همه را نگران کرد.

  • توسط نیلوفر حامدی
156473980 - آیا تیم ملی برای انتخابی المپیک آماده است؟

مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو در رشته والیبال، از 18 تا 20 مرداد برگزار می‌شود. در این مرحله از مسابقات 24 تیم برتر رده‌بندی جهانی، در 6 گروه 4 تیمی به مصاف هم می‌روند و در نهایت تیم‌های برتر هر گروه، سهمیه حضور در المپیک را کسب خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

تیم ملی والیبال ایران در این مسابقات با تیم‌های روسیه، مکزیک و کوبا همگروه است و باید در سنت‌پترزبورگ برای به دست آوردن بلیت سفر به توکیو تلاش کند.

گروه‌بندی مسابقات انتخابی المپیک به این شرح است:

گروه A: برزیل، مصر، بلغارستان (میزبان) و پورتوریکو

گروه B: آمریکا، بلژیک، هلند (میزبان) و کره جنوبی

گروه C: ایتالیا (میزبان)، صربستان، استرالیا و کامرون

گروه D: لهستان (میزبان)، فرانسه، اسلوونی و تونس

گروه F: روسیه (میزبان)، ایران، کوبا و مکزیک

گروه H: کانادا، آرژانتین، فنلاند و چین (میزبان)

برنامه مسابقات ایران در این مسابقات نیز به این ترتیب است:

جمعه ۱۸ مرداد ساعت ۱۷:۳۰، ایران – کوبا

شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۷:۳۰، ایران – مکزیک

یکشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۲۰:۳۰، ایران – روسیه

اما چیزی که جامعه والیبال ایران را شوکه کرد و در نگرانی فروبرد، حرف‌هایی بود که ایگور کولاکوویچ درباره شرایط تیم ملی،‌ آن هم در فاصله کوتاهی تا شروع مسابقات بر زبان آورد. سرمربی تیم ملی ایران در آخرین جلسه تمرین تیم ملی در تهران که با حضور خبرنگاران برگزار شد، درباره شرایط آمادگی تیم ملی گفت: شرایط تمرینات خوب نیست چون سطح آمادگی بازیکنان به‌هیچ‌وجه با هم هماهنگی ندارد.

 این حرف کولاکوویچ درحالی مطرح شد که معمولاً مربیان، درباره تیم خود حتی در بدترین شرایط هم مثبت حرف می‌زنند.

کولاکوویچ هفته گذشته هم اردوی تیم ملی و دو بازی تدارکاتی در بلغارستان را لغو کرده بود. او درباره علت لغو شدن این اردو هم گفت: همانطور که گفتم، بازیکنان در سطح آمادگی یکسانی قرار نداشتند و چند مصدوم هم در تیم داریم. اگر با این شرایط به بلغارستان می‌رفتیم، نه برای ما فایده‌ای داشت و نه برای بلغارستان به عنوان میزبان.

شرایط تمرینات خوب نیست چون سطح آمادگی بازیکنان به‌هیچ‌وجه با هم هماهنگی ندارد.
ایگور کولاکوویچ:شرایط تمرینات خوب نیست چون سطح آمادگی بازیکنان به‌هیچ‌وجه با هم هماهنگی ندارد.

این شرایط آمادگی بازیکنان در حالی است که تیم ملی ایران در کل مسابقات تمام هفته‌های لیگ ملت‌های والیبال با ترکیب 14 نفره اصلی خود به میدان رفت و حتی در طول مسابقات نیز کمتر فرصت بازی به نفرات ذخیره رسید. شاید به همین دلیل باشد که سطح آمادگی بازیکنان بسیار افت کرده است. حتی امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی هم به خبرنگاران گفته بود که بازیکنان از شنیدن خبر لغو شدن اردوی بلغارستان خیلی خوشحال شده‌اند زیرا از سفر خسته هستند.

با این تصمیم، تیم ملی ایران در مسابقات انتخابی المپیک هم بدون بازی تدارکاتی به میدان خواهد رفت. دقیقاً همانند شرایطی که پیش از آغاز لیگ ملت‌های والیبال داشت.

در همان زمان برگزاری لیگ ملت‌ها هم بسیاری از کارشناسان از کولاکوویچ انتقاد می‌کردند که چرا در تمام بازی‌های تیم ملی، از ترکیب اصلی استفاده می‌کند. سرمربی تیم ملی که در همان زمان هم به تندی پاسخ منتقدان را می‌داد، در جدیدترین مصاحبه خود در پاسخ به این سؤال که اگر به گذشته بازگردیم، بازهم از ترکیب اصلی تیم ملی در تمام مسابقات لیگ ملت‌ها استفاده می‌کنید؟ گفت: برای حضور در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها مبارزه کردیم و نمی‌توانستیم حسابگری کنیم. نتایجی هم که گرفتیم خوب بود. هم امتیاز خوبی در رده‌بندی جهانی کسب کردیم و هم درآمد خوبی برای والیبال ایران به دست آمد.

 به نظر می‌رسد کولاکوویچ هم از رتبه پنجمی تیم ملی در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال راضی است و هم از درآمد 203 هزار دلاری ایران از شرکت در این مسابقات.

برخلاف تیم ملی ایران، بیشتر تیم‌های مدعی و بزرگ جهان، به ستاره‌های خود در بسیاری از مسابقات لیگ ملت‌ها استراحت دادند و حالا با اضافه کردن آن ستاره‌های غایب،‌ با تمام توان پای به مسابقات انتخابی المپیک خواهند گذاشت.

روسیه که رقیب اصلی ایران برای رسیدن به المپیک است، هفته گذشته اسامی 14 بازیکن خود را برای حضور در تورنمنت انتخابی المپیک منتشر کرد. توماس ساملوو، سرمربی فنلاندی تزارها، 10 بازیکن خود را از تیمی که در لیگ ملت‌ها به میدان می‌رفت و مدال طلای آن مسابقات را نیز به دست آورد، در ترکیب خود حفظ کرد تا اسکلت آن تیم باقی بماند. اما در کنار آن بازیکنان جوان که با شگفتی، آمریکا را در خاک خود شکست دادند و مدال طلای لیگ ملت‌ها را بر گردن آویختند، چهار بازیکن نامدار خود را هم به ترکیب تیم ملی اضافه کرده است تا بدون هیچ تردیدی و تزلزلی، سهمیه المپیک را از آن خود کند. بوتکو، میخایلوف، وولویچ و موزرسکی این چهار ستاره بازگشته به تیم ملی هستند.

ترکیب 14 نفره روسیه برای شرکت در مسابقات انتخابی المپیک به این شرح است:

پاسور: بوتکو، کوبزار

قطر پاسور: میخایلوف، پولتائف

دفاع ‌وسط: موزرسکی، وولویچ، کوراکائف، یاکوالف

قدرتی‌زن: وولکوف، ورونکوف، سیمیشف، کلیوکا

لیبرو: گلوبف، مارتینیوک

کولاکوویچ که به نظر می‌رسد از شرایط تیم ملی راضی نیست، سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، علی شفیعی، علی‌‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، محمدجواد معنوی‌نژاد، جواد کریمی، محمدرضا موذن، پوریا یلی و محمدرضا حضرت‌پور ۱۴ بازیکن منتخب ایگور کولاکوویچ برای شرکت در این مسابقات هستند.

شهرام محمودی که پس از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو از تیم ملی خداحافظی کرده بود، برای این مسابقات دوباره به تیم ملی دعوت شد اما به دلیل اینکه نتوانست به آمادگی کامل برسد، از فهرست نفرات اعزامی به روسیه خط خورد.

 به نظر می‌رسد کولاکوویچ هم از رتبه پنجمی تیم ملی در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال راضی است و هم از درآمد 203 هزار دلاری ایران از شرکت در این مسابقات.
به نظر می‌رسد کولاکوویچ هم از رتبه پنجمی تیم ملی در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال راضی است و هم از درآمد 203 هزار دلاری ایران از شرکت در این مسابقات.

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا والیبال ایران این‌بار می‌تواند مقابل پرافتخارترین تیم تاریخ والیبال جهان و یکی از سرسخت‌ترین حریفان خود پیروز شود و سهمیه المپیک را کسب کند یا نه. البته اگر هم ایران در این مسابقات سهمیه المپیک نگرفت، نگران نباشید. در صورتی که شاگردان کولاکوویچ نتوانند در روسیه، بلیت توکیو را به دست آورند، باید در مسابقات انتخابی قاره آسیا دوباره شانس خود را امتحان کنند. مسابقات انتخابی المپیک در آسیا از ۱۶ تا ۲۲ دی با حضور هشت تیم برتر قاره برگزار می‌شود و در نهایت قهرمان مسابقات به المپیک می‌رسد. انتخاب هشت تیم برتر آسیا هم بر اساس جایگاه تیم‌ها در مسابقات قهرمانی آسیاست که از 22 تا 30 شهریور در تهران برگزار می‌شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer