آیا سوپراسپرت کادیلاک در راه است؟ - رسانه مجازی نیلسو

آیا سوپراسپرت کادیلاک در راه است؟

در سال ۲۰۰۲ بود که عکس‌هایی از اولین سوپر اسپرت کادیلاک به نام cien منتشر شد که البته هیچگاه به واقعیت نزدیک نشد و خط تولید را ندید. این روزها با معرفی شورلت کوروت موتور وسط که بیش از پیش به خودروهای اسپرت و سوپراسپرت نزدیک شده است، زمزمه‌هایی از عرضه یک کادیلاک لوکس موتور وسط با خواص سوپر اسپرت ها به گوش می رسد.

 خودرویی که قرار است تا با پیشرانه ۸۰۰ اسب بخاری شورلت کوروت Z06 عرضه شود. جلوپنجره عریض جلو به همراه فلاپ های زیر سپر، چراغ‌های باریک و خروجی‌های اگزوزی که از بالای سپر عقب خارج شده اند، همگی چهره ای خاص و متمایز و البته تهاجمی برای این خودرو ساخته اند. کادیلاک cien یک سوپراسپرت موتور وسط بود که حالا با موتور وسط شدن کوروت، احتمال عرضه کادیلاک جدید بیشتر شده است.

ضمن اینکه اکنون یکی از گزینه‌ها، موتور ۴.۲ لیتری هشت سیلندر خورجینی جنرال موتورز است که برای کادیلاک CT6-V نصب می شود. این پیشرانه تویین توربو، ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

 اما گزینه قوی تر، پیشرانه ۸۰۰ اسب بخاری شورلت کوروت Z06 است که با ۹۴۹ نیوتن متر گشتاور، نسخه‌ای پر قدرت از همان پیشرانه ۵۵۰ اسبی کادیلاک CT6-V است تا به این ترتیب جنرال موتورز بتواند در کنار کوروت، یک سوپر اسپرت لوکس نیز برای مشتریان خاصی که به دنبال ساخته های فراری و لامبورگینی هستند، داشته باشد. حال باید منتظر ماند و دید که تا زمان عرضه Z06 در سال ۲۰۲۲ آیا رویای کادیلاک به واقعیت می پیوندد یا خیر.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer