آیا سوپراسپرت کادیلاک در راه است؟ - رسانه مجازی نیلسو

آیا سوپراسپرت کادیلاک در راه است؟

  • توسط علیرضا داودی
2 32 - آیا سوپراسپرت کادیلاک در راه است؟

در سال 2002 بود که عکس‌هایی از اولین سوپر اسپرت کادیلاک به نام cien منتشر شد که البته هیچگاه به واقعیت نزدیک نشد و خط تولید را ندید. این روزها با معرفی شورلت کوروت موتور وسط که بیش از پیش به خودروهای اسپرت و سوپراسپرت نزدیک شده است، زمزمه‌هایی از عرضه یک کادیلاک لوکس موتور وسط با خواص سوپر اسپرت ها به گوش می رسد.

 خودرویی که قرار است تا با پیشرانه 800 اسب بخاری شورلت کوروت Z06 عرضه شود. جلوپنجره عریض جلو به همراه فلاپ های زیر سپر، چراغ‌های باریک و خروجی‌های اگزوزی که از بالای سپر عقب خارج شده اند، همگی چهره ای خاص و متمایز و البته تهاجمی برای این خودرو ساخته اند. کادیلاک cien یک سوپراسپرت موتور وسط بود که حالا با موتور وسط شدن کوروت، احتمال عرضه کادیلاک جدید بیشتر شده است.

1 32 1024x576 - آیا سوپراسپرت کادیلاک در راه است؟

ضمن اینکه اکنون یکی از گزینه‌ها، موتور 4.2 لیتری هشت سیلندر خورجینی جنرال موتورز است که برای کادیلاک CT6-V نصب می شود. این پیشرانه تویین توربو، 550 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور دارد.

 اما گزینه قوی تر، پیشرانه 800 اسب بخاری شورلت کوروت Z06 است که با 949 نیوتن متر گشتاور، نسخه‌ای پر قدرت از همان پیشرانه 550 اسبی کادیلاک CT6-V است تا به این ترتیب جنرال موتورز بتواند در کنار کوروت، یک سوپر اسپرت لوکس نیز برای مشتریان خاصی که به دنبال ساخته های فراری و لامبورگینی هستند، داشته باشد. حال باید منتظر ماند و دید که تا زمان عرضه Z06 در سال 2022 آیا رویای کادیلاک به واقعیت می پیوندد یا خیر.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer