احتمال حضور روس‌ها در بازار خودروی ایران - رسانه مجازی نیلسو

احتمال حضور روس‌ها در بازار خودروی ایران

چندین سال پیش بود که برای اولین بار زمزمه هایی از حضور یک شاسی بلند روسی به کشورمان در یکی از نمایشگاه ها به گوش رسید و بعد از مدتی به خاطر حضور خودروهای به روزتری در بازار، این اتفاق به فراموش سپرده شد.

  • توسط علیرضا داوودی
خودروسازان

در سال‌های گذشته دوباره این صحبت‌ها و ورود ساخته‌های لادا به کشورمان بر سر زبان‌ها افتاد و حال به نظر می‌رسد که با توجه به شرایط تحریمی حاکم برکشورمان، به روزهای ورود خودروهای روسی به کشور نزدیک شویم.

احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران می‌گوید که چینی‌ها احتمالا از بازار ایران به طور کامل بیرون می‌روند چرا که الان هم برسر دوراهی همکاری با ایران و آمریکا مانده‌اند. در حال حاضر نیز برند های چینی زیادی از کشورمان رفته اند و خودرویی در ایران تولید نمی‌کنند و آن‌ها که مانده‌اند نیز همکاری و مراوده‌ای با بازار آمریکا و شرکت‌های آمریکایی ندارند. از این رو امکان حضور خودروهای روسی وجود دارد که البته با وجود پیشرفت‌هایی که در این صنعت دارند، ممکن است مردم از ساخته های آن‌ها استقبال نکنند. با این وجود اگر مجبور باشیم باید با این خودروها اقدام به نوسازی ناوگان خود کنیم.

2 20 1024x576 - احتمال حضور روس‌ها در بازار خودروی ایران
احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران

هر چند که تجربه نشان داده است که افراد زیادی در کشور هستند که برای خرید هر خودروی جدیدی حاضرند پیش قدم شوند و از این رو شاید در ادامه حضور خودروهای روسی به مشکل برخورد شود اما در ابتدا مطمئنا این گونه نخواهد بود. اما اگر این خودروها برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و… استفاده شود، می توان از الان مشکلات ایجاد شده در آینده برای خریداران این خودروها را متصور بود. مشکلاتی که خریداران بسیاری از برندهای چینی اکنون با آن دست و پنجه نرم می کنند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer