اخباری از پورشه تایکان در آستانه ورود به میدان - رسانه مجازی نیلسو

اخباری از پورشه تایکان در آستانه ورود به میدان

پورشه تایکان به عنوان جدیدترین عضو این خانواده، ارقام و آمار جالب توجهی دارد.

  • توسط علیرضا داوودی
پورشه تایکان

 این خودرو یک سوپر سدان الکتریکی است که اوین خودرو تمام الکتریکی پورشه به حساب می آید. این خودرو قادر است تا مسافت 400 کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند و از طرفی شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت آن هم بسته به مدل خودرو برابر با 3.2 و یا 2.8 ثانیه است.

پورشه تایکان

در واقع تایکان نیز همچون دیگر پورشه های تولیدی، با دو نسخه توربو و توربو S عرضه خواهد شد که هر دو مدل دارای دو موتور الکتریکی با قدرت مجموع 616 اسب بخار هستند. مدل توربو در حالت اووربوست قادر است تا 671 اسب بخار نیرو و 850 نیوتن متر گشتاور در اختیار راننده قرار دهد که به این ترتیب شتاب صفر تا صد کیلومتر آن برابر با 3.2 ثانیه خواهد بود و مسافت یک چهارم مایل را در 11.1 ثانیه طی می کند. اما نسخه توربوS که در حالت پایه 616 اسب بخار قدرت دارد، در حالت اووربوست قادر است تا 751 اسب بخار نیرو و 1050 نیوتن متر گشتاور به چرخ هایش منتقل کند که به این صورت شتاب صفر تا صد آن برابر با 2.8 ثانیه شده و برای طی مسافت یک چهارم مایل به 10.8 ثانیه زمان نیاز دارد.

پورشه تایکان

از دیگر نکات جالب توجه این خودرو وجود باتری های ولتاژ بالای 93.4 کیلوواتی لیتیوم یون است که برای رسیدن شارژ آن ها از 5 تا 80 درصد شارژ فقط 22.5 دقیقه زمان نیاز است. قیمت پایه مدل توربو برابر با 153 هزار دلار اعلام شده است و این در حالی است که برای مدل توربوS باید بیشتر از 187 هزار دلار پرداخت کرد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer