از اسب تا اسب‌بخار - رسانه مجازی نیلسو

از اسب تا اسب‌بخار

اسب‌بخار چگونه به واحد قدرت پیشرانه تبدیل شد؟!

  • توسط مجید رقیبی
Power Horse

همین تقابلی که امروز بین خودروهای خودران و خودروهای عادی وجود دارد، در سال‌های اولیه پیدایش بین اتومبیل و اسب نیز وجود داشت و خودروها، رقابت جوانمردانه‌ای برای پیروزی نداشتند؛ برای مثال، رنسوم اولدز که مؤسس کمپانی اولدز موتورورکس یا همان اولدزموبیل است، حملات بی‌محابایی به اسب‌ها داشت؛ البته این می‌تواند پیش‌زمینه روانی نیز داشته باشد، چراکه گفته می‌شود رنسوم از اسب‌ها نفرت داشت. با این مقدمه، بر چگونگی انتخاب اسب‌بخار به‌عنوان واحد قدرت پیشرانه نگاهی گذرا داریم.

بیشتر بخوانید:

اسب‌بخار

خودروی اداره پست آمریکا که با اسب کشیده می‌شد
خودروی اداره پست آمریکا که با اسب کشیده می‌شد

بازاریابان نسل اول خودروها، توجه ویژه‌ای به اسب‌ها داشتند. این خودروها قابل‌اطمینان نبودند و در مسیرهای بسیار بدی استفاده می‌شدند و همین باعث می‌شد خودروسازان مجبور به تلاش به‌مراتب بیشتر برای فروش و استفاده از تدابیر و حیله‌های متعددی شوند. در آن روزها، مردم از خودروها می‌ترسیدند و حتی یکی از مرده‌شورهای خلاق ایالت Maine به‌نام J.A.Ferris&Sons اقدام به چاپ آگهی جالبی کرده بود که روی داشبورد هر خودرویی می‌گذاشت.

در چنین شرایطی طبیعی است که خودروسازان باید با جاه‌طلبی و فرصت‌طلبی بیشتر به تبلیغ و فروش ساخته‌های خود می‌پرداختند. ترتیب دادن مسابقات متعدد در نقاط مختلف یکی از این راهکارها برای آشنایی بیشتر مردم با خودروها بود و خودروسازان، بی‌محابا در تبلیغات خود به رقبا توهین می‌کردند؛ اما در عین این‌ها، مجبور بودند توجه بیشتر در بازاریابی را معطوف به رقابت با اسب‌ها کنند و به همین منظور هم بود که واژه اسب‌بخار را ابداع کردند تا نشان دهند قدرت یک خودرو، چند برابر قدرت اسبی است که می‌تواند جایگزینش شود. خودروسازان حتی تست‌های توقف را هم برای خودروهای خود و کالسکه‌هایی که با اسب کشیده می‌شدند، تدارک دیدند مثل تستی که دودیون برای خودرو 15 اسب‌بخاری خود در برابر کالسکه‌ای با یک گله اسب انجام داد. طبیعی است که خودرو، توقف سریع‌تری داشت و تبلیغات گسترده‌ای هم درباره این برتری خودرو به نسبت اسب‌ها صورت گرفت. طعنه‌هایی هم که به اسب‌ها زده می‌شد، بی‌رحمانه بود. در یکی از تبلیغات اولدز، دادن مغز به اسب‌ها، اشتباه طبیعت عنوان شده بود و در حالی این شرکت، خودروها را ارزان‌تر و آسان‌تر از اسب‌ها معرفی می‌کرد که اکثر خودروها، بسیار گران‌قیمت و پرهزینه بودند و حتی برخی از آن‌ها به تعمیرکار خانگی هم نیاز داشتند.

منطقی در پس یک نفرت

یکی از آگهی‌های سال 1903 اولدزموبیل و اشاره مشخصی که به مرگ اسب‌ها دارد!
یکی از آگهی‌های سال 1903 اولدزموبیل و اشاره مشخصی که به مرگ اسب‌ها دارد!

با تمام این‌ها اما نفرتی که متوجه اسب‌ها بود، کاملاً هم غیرمنطقی و شخصی نبود. تا اوایل سده 20 میلادی، اسب‌ها، مخصوصاً از نوع کارگر، از یک نماد جایگاه اجتماعی به تهدیدی برای سلامت جامعه تبدیل شده بودند. سالانه هزاران اسب از سر بیماری، کار بیش‌ازحد یا کهولت سن تلف می‌شدند و آن‌هایی هم که تلف نمی‌شدند، میلیون‌ها کیلوگرم مدفوع حیوانی تولید می‌کردند و همین، تهدیدی جدی برای سلامت عمومی شهرها به حساب می‌آمد. البته شهرنشین‌ها از این تهدید آگاه بودند و همین‌طور که شهرها به‌سرعت وسعت می‌یافتند، خیابان‌ها بیشتر و بیشتر از فضولات اسب‌ها پُر می‌شدند. در ضمن، نیمه تاریکی هم برای مالکان اسب‌ها وجود داشت و آن هم این بود که همه با اسب‌های خود مهربان نبودند و اسب‌ها اکثراً تحت آزار و شکنجه بودند و وقتی هم که از این آزار و شکنجه تلف می‌شدند، مالکان بی‌رحم نعش آن‌ها را در معابر رها می‌کردند. این نعش‌های رهاشده در معابر، مشخصاً تهدیدی جدی برای سلامت مردم بودند و خودروها به تغییر این روند کمک کردند. حتی The Horseless Age در اولین شماره خود به طرفداری از اسب‌ها پرداخت و به طرح این موضوع پرداخت که چگونه خودروها می‌توانند از بیگاری کشیدن از اسب‌ها جلوگیری کنند.

از اسب تا خودروهای خودران!

1908 Elmore Model 40
1908 Elmore Model 40

بله خودروها و اسب‌ها تقابل سخت و بی‌رحمانه‌ای داشتند، اما این تقابل، دو برنده داشت. نتیجه تقابل خودروهای خودران و خودروهای عادی هم احتمالاً به همین شکل خواهد بود. جدال اصلی، بر سر متقاعد ساختن مصرف‌کنندگان خواهد بود و این روند تغییر، مشخصاً تأثیری هرچند کوچک بر آلایندگی و آمار مرگ‌ومیر جاده‌ای نیز خواهد داشت. پیروز شدن در این تقابل، همیشه هم ساده نبوده و نخواهد بود و همین‌طور که Motor world در تیتر سال 1909 خود اشاره داشت، تاریخ نشان داده مردم، از زمان کالسکه، همیشه مخالف خودروهای جایگزین بوده‌اند، اما The Horseless Age دلیل کامل‌تری را در اولین شماره خود برای اهمیت جایگزینی اسب با خودرو ارائه کرد که امروز، برای اهمیت جایگزینی خودروهای عادی با خودروهای خودران نیز صدق می‌کند: خیابان‌ها پاک‌تر خواهند بود، کمتر شاهد شلوغی و راه‌بندان خواهیم بود و آمار تصادفات نیز کاهش خواهد یافت چراکه اسب به‌اندازه خودروهای مکانیکی قابل‌کنترل نیست.

جلد نشریه خودرویی عصر بدون اسب
جلد نشریه خودرویی عصر بدون اسب

عصر بدون اسب!

هنری فورد هم از اسب‌ها نفرت داشت و به خبرنگاری گفته بود اسب‌ها محکوم به فنا هستند و اینکه به‌زودی از زمین محو خواهند شد و مشکلات آن‌ها نیز پایان خواهد یافت. خودروسازان مسابقات شرمساری برای اسب‌ها در مقابل خودروها تدارک می‌دیدند و حتی در سال 1895 یک نشریه خودرویی با نام بحث‌برانگیز The Horseless Age یا عصر بدون اسب منتشر شد! صحنه تصادف خودروها با اسب‌ها و در نتیجه آن، دعوای خودروسواران و مزرعه‌داران، صحنه‌ای عادی برای آن دوره بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer