از بوگاتی تا هنسی - رسانه مجازی نیلسو

از بوگاتی تا هنسی

یکی از داغ‌ترین موضوعات این روزهای دنیای خودروسازی درباره تست سرعت بوگاتی شیرون لانگ تیل و رسیدن بالاترین سرعت این خودرو به حوالی پانصد کیلومتر است.

  • توسط علیرضا داودی
1 14 - از بوگاتی تا هنسی

در حالی که این رکورد به خاطر اینکه فقط در مسیر رفت صورت گرفته و در مسیر برگشت به خاطر جنس خاص آسفالت پیست و امکان نابودی تایرها انجام نشده است، هنوز کویینگزگ آگرا RS با سرعت بیشتر از 444 کیلومتر به عنوان سریع ترین خودرو تولید انبوه دنیا شناخته می شود.

3 13 1024x683 - از بوگاتی تا هنسی

اما جدیدترین خبر از بوگاتی این است که تولید این نسخه خاص از شیرون کلید خواهد خورد و بوگاتی این خبر را عملا تایید کرده است.

هنسی که یکی از بزرگترین تیونرهای آمریکایی بوده و با مدل های خاصش حرف های زیادی در باب سرعت دارد، بعد از تبریک گفتن به بوگاتی بابت این موفقیت و اعلام رقابت با این شرکت برای شکستن این رکورد، جدیدا اعلام کرده است که نسخه تست شده از شیرون که گفته می شود 1578 اسب بخار قدرت دارد، قدرتی بیشتر از این اعداد و ارقام داشته و با توجه به رکوردهای حرکتی آن باید در حدود دوهزار اسب بخار قدرت پیشرانه آن باشد.

گفتنی است که این نسخه از شیرون جدا از تغییراتی که در بدنه و آیرودینامیک آن انجام شده است، در کنار یک پیشرانه قوی‌تر از یک موتورالکتریکی صد اسب بخاری نیز بهره می‌برد.

2 15 1024x576 - از بوگاتی تا هنسی

با این وجود هرچند رکورد بوگاتی به خاطر عدم انجام آن در مسیر رفت و برگشت مورد قبول واقع نیست اما این شرکت اولین سوپراسپرت سازی است که توانسته با یک خودرو که به روی خط تولید خواهد رفت به حوالی سرعت 500 کیلومتر در ساعت برسد. در این میان سه شرکت هنسی، شلبی سوپرکارز و کویینگزگ امیدوارند تا اولین خودروسازی باشند که محصولشان در یک مسیر رفت و برگشت خواهد توانست به سرعت بالای 300 مایل در ساعت برسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer