از سوئی‌شرتِ اچ‌-اند‌-ام با نوشتۀ «باحال‌ترین میمون جنگل» تا بلوز «صورت‌سیاه» گوچی - رسانه مجازی نیلسو

از سوئی‌شرتِ اچ‌-اند‌-ام با نوشتۀ «باحال‌ترین میمون جنگل» تا بلوز «صورت‌سیاه» گوچی

  • توسط سمیه کردنیا
5a53850a49314681008b468a 750 562 1 - از سوئی‌شرتِ اچ‌-اند‌-ام با نوشتۀ «باحال‌ترین میمون جنگل» تا بلوز «صورت‌سیاه» گوچی

سال گذشته، در پی «نژادپرستی اتفاقی» برند سوئدیِ اچ-اند-ام بخش جدیدی در این شرکت ایجاد شد: دایرۀ تنوع نژادی
اما آیا این برندها از اشتباهات خود درس می‌گیرند؟

حدوداً یک سال پیش، اچ-اند-ام (H&M) به خاطر آگهی تبلیغی خود که در آن پسر سیاه‌پوستی سوئیشرتی بر تن داشت که رویش نوشته بود «باحال‌ترین میمون جنگل»، عذرخواهی کرد. این برند سوئدی کمی پس از آنکه اولین رئیس تنوع نژادی خود، آنی وو، را منصوب کرد، بیانیۀ زیر را صادر نمود: «ما اشتباه کردیم و می‌دانیم که حتی نژادپرستی غیرعمد، منفعلانه یا اتفاقی باید ریشه‌کن شود».

در زمان وقوع این رسوایی، خانم وو، مدیر جهانی روابط کارکنان اچ-اند-ام بود. او که متولد تایوان و بزرگ‌شدۀ نیویورک است دربارۀ «باحال‌ترین میمون جنگل» چه احساسی دارد؟ او پاسخ داد: «من فکر می‌کنم این اتفاق برای همۀ ما شوک بزرگی بود، چطور ممکن بود چنین چیزی رخ دهد؟ اما پس از آن، چطور باید به دنیا می‌گفتیم که ما چنین طرز فکری نداریم؟ چطور باید توضیح می‌دادیم که این اتفاق صرفاً یک اشتباه بوده است؟»

5a53850a49314681008b468a 750 562 1 - از سوئی‌شرتِ اچ‌-اند‌-ام با نوشتۀ «باحال‌ترین میمون جنگل» تا بلوز «صورت‌سیاه» گوچی

انتظار شفافیت بیشتر از صنعت مُد و لباس باعث شده ارتکاب چنین خطاهایی برای برندها بسیار پرهزینه شود. فقط هم اچ-اند-ام نیست. برند زارا هم در سال‌های اخیر از این اشتباهات مرتکب شده و مثلاً یک بار پوشاکی با علامت صلیب شکسته تولید کرده است. برای برندهای لوکس، مانند پرادا، گوچی و دولچه‌گابانا هم از این دست اتفاقات افتاده. اخیراً گوچی بابت تولید بلوز یقه‌اسکیِ سیاه‌رنگی عذرخواهی کرد که روی یقه‌اش طرحی مانند لب داشت و هنگام بالا بردن یقه، چهرۀ فرد را شبیه سیاه‌پوستان می‌کرد. نام این بلوز هم «صورت‌سیاه» بود. وقتی کاربَری در توئیتر نوشت «یقه اسکی گوچی. تاریخ سیاهان مبارک» ده ساعت طول کشید تا گوچی پاسخ دهد «ما متعهد به گسترش تنوع نژادی در تمام سطوح سازمانی خود هستیم و این اتفاق را به مثابه درسی بزرگ در نظر می‌گیریم». فردی هم در پاسخ توئیت کرد «اگر سیاه‌پوستان بیشتری را استخدام کنید و محیطی فراهم آورید که افراد در تمام سطوح سازمانی بتوانند به راحتی صحبت کنند و ابراز عقیده کنند، اتفاقاتی از این دست رخ نخواهد داد».

Gucci Blackface 1 1024x1024 - از سوئی‌شرتِ اچ‌-اند‌-ام با نوشتۀ «باحال‌ترین میمون جنگل» تا بلوز «صورت‌سیاه» گوچی

اما «باحال‌ترین میمون جنگل»، اولین توهین اچ-اند-ام نبود. در نوامبر 2017 (آبان 1395) این شرکت لباسی تولید کرد که رویش نوشته بود «بیکار» که خیلی زود از بازار جمع‌آوری شد. خانم وو تأیید می‌کند که اچ-اند-ام به عنوان کارفرما «مسؤولیتی جهانی» دارد: «ما هنوز هم شرکتِ تولید لباس و مُد هستیم، می‌خواهیم تولید را توسعه بدهیم و پابه‌پای جریانات روز باشیم». اما مشکل همین‌جاست. برندهای جریانات اصلی نمی‌توانند در چنین موقعیتی باشند. وقتی سوئیشرتی تولید می‌کنید و روی آن می‌نویسید «نه کاری دارم، نه جایی» در واقع فقر و دشواری زندگی دیگران را دست می‌اندازید. چیزی که برای آن دسته از مردم، واقعیت زندگی است نه یک شعار بامزه روی لباسی که 25 پوند قیمت دارد.

HM Unemployed 1024x614 - از سوئی‌شرتِ اچ‌-اند‌-ام با نوشتۀ «باحال‌ترین میمون جنگل» تا بلوز «صورت‌سیاه» گوچی

در ژانویه‌ای که گذشت، بلومبرگ گزارش داد که اچ-اند-ام در دو دهۀ آینده مجبور می‌شود تعداد زیادی از فروشگاه‌هایش را تعطیل کند زیرا که تجارت الکترونیک جایگزین خرید از فروشگاه‌ها خواهد شد. همچنین این برند، موجودی انبار خود به ارزش 3/4 میلیارد دلار را نمی‌تواند در بازار عرضه کند زیرا این پوشاک از پس آزمایش ترکیبات شیمیایی بی‌خطر در الیاف لباس برنیامده‌اند.

خانم وو معتقد است «اشتباه اجتناب‌ناپذیر است، ما باید فرآیندهای مختلفی را به کار بگیریم تا این خطاها را به حداقل برسانیم اما این موضوعِ تنوع نژادی و شمول همۀ جهان، بسیار گسترده است. ما هرچه که بتوانیم انجام می‌دهیم و طی این مسیر بیشتر و بیشتر می‌آموزیم».

با این حال، اچ-اند-ام کمپین‌های تبلیغیِ فراگیری راه انداخته است که در آن مانکن‌ها از نژاد، سن و جنسیت‌های متفاوتی حضور دارند. یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت، برند دیوایدِد (Divided) است که کمپین «عشق برای همه» را سال پیش برگزار کرد و طی آن از برنامۀ برابری و آزادی سازمان ملل حمایت کرد و امسال نیز آن را تکرار می‌کند. علی‌رغم کاهش سود، اچ-اند-ام می‌خواهد تمام برندهای زیرمجموعه خود را در سال 2019 توسعه دهد.

اما به گفتۀ جئورجینا جانسن، مؤسس 26 سالۀ «آرتس لاندری» Arts Laundry در لندن، شاید کمی دیر شده باشد. اچ-اند-ام هر چقدر که بخواهد می‌تواند شرکت و برندش را توسعه دهد اما «نسل من علاقه‌اش به این برند را از دست داده. اچ-اند-ام شاید هر سال یکی دو تا از این کمپین‌های مثلاً متنوع برگزار کند، اما وقتی مکرراً یک مانکن سیاه‌پوست را جایی در تصویر می‌گنجاند، همۀ این کارها نمایشی به نظر می‌آیند».

اولین قدم این است که تصمیم‌گیران و تیم‌های خلاقیت اچ-اند-ام نمایندگان بازارهای جهانی این برند باشند. در حال حاضر هیأت مدیرۀ شرکت متشکل از چهار مرد سفیدپوست و شش زن سفیدپوست است، که نشان می‌دهد بعضی چیزها را به راحتی نمی‌توان تغییر داد. چاره این نیست که بیانه‌های کوبنده صادر شود، بلکه باید روی جمعیت‌های کوچک و افراد جوان کار کرد و دربارۀ هویت مصرف‌کنندگان گفتگو کرد.

[برگرفته از گاردین]

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer