از ظاهر شمع تا عیب یابی موتور - رسانه مجازی نیلسو

از ظاهر شمع تا عیب یابی موتور

چگونه از نشانه های ظاهری شمع به سلامت و مشکل پیشرانه پی ببریم؟!

  • توسط هیئت تحریریه
5 9 - از ظاهر شمع تا عیب یابی موتور

راه های متنوعی برای درک سلامت و پی بردن به وضعیت کارکرد پیشرانه خودرو به عنوان قلب تپنده آن است. این راه ها متنوع بوده و بر اساس تجربه و یا به صورت علمی، درستی آن ها اثبات شده است. شمع خودرو نیز به عنوان یکی از مهم ترین قطعات پیشرانه، مستقیما در جریان سوخت و ساز درون سیلندر ها نقش دارد و همین رابطه مستقیم آن می تواند اخبار نسبتا دقیقی از نحوه کارکرد موتور به ما بدهد. در این مطلب نگاهی داریم به مهم ترین اثرات سوخت و ساز بر روی شمع خودرو.

  • ضربه یا همان Knock یکی از مضر ترین اتفاقاتی است که می تواند درون یک پیشرانه رخ دهد. ضربه علل مختلفی دارد که گرم بودن بیش از حد موتور ناشی از کم کاری سیستم خنک کننده، داغ بودن هوای ورودی به موتور، اکتان نامناسب سوخت و… از مهم ترین این علت ها هستند. عایق سفید یا همان چینی شمع در موتوری که دچار این اتفاق می شود، معمولا شکسته است و هم چنین پلاتین سر شمع نیز، اندازه استاندارد خود را به سرعت از دست می دهد.
  • یکی از رایج ترین نشانه هایی که در ظاهر شمع خودرو دیده می شود، نشستن رسوبات در سر شمع و یا زرد شدن چینی شمع است. این اتفاق ناشی از کیفیت پایین سوخت و یا وجود ترکیبات سربی در سوخت خودرو و یا رانندگی با دور بالای موتور به مدت طولانی است. این رسوبات را می توان تمیز کرد و از شمع دوباره استفاده نمود. این حالت ممکن است در اثر استفاده از مکمل سوخت بی کیفیت و یا عدم استفاده از آن نیز رخ دهد. جدا کردن رسوبات سر شمع خصوصا رسوبات نشسته بر روی الکترود میانی در هر دو سمت آن، لازم و ضروری است تا شمع بتواند در حین کارکردن، گرمای خود را تا حد ممکن به بدنه خود و از آن جا به سر سیلندر منتقل کند.  
2 10 - از ظاهر شمع تا عیب یابی موتور
  • دوده زدن سر شمع که یکی از اصلی ترین و رایج ترین عیوب شمع هاست، ناشی از سوخت و ساز نامناسب درون موتور است که حکایت از غیر متعادل بودن نسبت سوخت به هواست. این بر هم خوردن تعادل و تناسب می تواند ناشی از کثیفی فیلتر هوا باشد که باعث شده است تا هوای کمتری وارد موتور شود و یا میزان سوخت ورودی به سیلندر ها بیش از حد استاندارد باشد که آن هم می تواند ناشی از تنظیم نبودن کاربراتور، خرابی ساسات خودرو چه در مدل های انژکتوری و چه کاربراتوری و یا ایراد در انژکتور خودرو باشد.
3 11 - از ظاهر شمع تا عیب یابی موتور
  • اما یکی از ترسناک ترین نشانه هایی که در سر شمع ها می توان دید، وجود روغن در سر آن است. این حضور روغن به معنی ضعیف شدن رینگ ها و در نتیجه شروع به روغن سوزی موتور است که البته اگر کمی خوش شانس باشیم، روغن سوزی می تواند ناشی از خرابی لاستیک های ساق سوپاپ و گشاد شدن گیت ( گاید) سوپاپ نیز باشد که به روغن سوزی از سر سیلندر شناخته می شود. روغن در داخل سیلندر می سوزد و بخار آن با خنک شدن موتور در زمان خاموشی، بر روی شمع می نشیند و تشکیل لایه ای از روغن می دهد. این اتفاق باعث می شود تا بعد از مدتی که از خاموشی خودرو می گذرد، روشن شدن آن نیز با مشکل همراه شود چرا که جرقه به اندازه کافی قدرت شعله ور کردن مخلوط سوخت و هوا را نخواهد داشت.
4 9 - از ظاهر شمع تا عیب یابی موتور
  • شمعی که سر آن قهوه ای ملایمی است، خبر از سوخت و ساز درست درون موتور می دهد. این پیشرانه یعنی در وضعیت مناسبی قرار دارد و  موتور در حالت ایده آل خودش در حال کار کردن است.
5 9 - از ظاهر شمع تا عیب یابی موتور
  • به پایان رسیدن عمر شمع را می توان از کوتاه شدن الکترود میانی آن تشخیص داد. شمع های معمولی کارکردی در حدود 20 تا 30 هزار کیلومتر دارند و این کارکرد برای شمع هایی با الکترودی از جنس های دیگر، می تواند بیشتر شود. می توان تا حدودی با فیلر کردن فاصله الکترود میانی و کناری، شمع را استفاده کرد اما با کوتاه شدن بیش از حد آن باید شمع را عوض نمود.
  • ذوب شدن الکترود شمع علل مختلفی دارد که یکی از آن ها، وجود سوخت زیاد درون موتور و در نتیجه بالا رفتن دمای کاری پیشرانه از حد استاندارد آن است. این اتفاق باعث می شود تا الکترود سر شمع ذوب شود. بالا بودن دمای کاری پیشرانه می تواند ناشی از ایراد در سیستم خنک کاری موتور خصوصا در موتور های دارای توربو شارژر و سوپر شارژر و هم چنین پیشرانه های با تراکم بالا نیز باشد. هم چنین برق دزدی یک وایر از وایر بغلی نیز می تواند باعث کاهش شدید عمر شمع و یا ذوب شدن سر آن گردد. ضمن این که غلیظ بودن سوخت نسبت به هوا ناشی از بالا بودن مصرف سوخت نیز باعث این اتفاق می تواند گردد.
  • دفرمه شدن پلاتین شمع می تواند ناشی از برخورد پیستون با آن باشد. شمع ها دارای اندازه های مختلفی هستند که استفاده نابجا از آن ها ممکن است منجر به برخورد پیستون به سر شمع شود که در این حالت می تواند باهث خرابی سر شمع، شکستن تاج پیستون، ایراد در سرسیلندر و… گردد.
8 1 - از ظاهر شمع تا عیب یابی موتور
  •  درست شبیه به حالت نشستن روغن بر روی سر شمع ناشی از روغن سوزی، آب نیز می تواند در اثر سوختن واشر سر سیلندر به سیلندر های موتور راه پیدا کند. در این حالت اگر بعد از خاموشی چند ساعته خودرو، شمع را باز کنیم، خواهیم دید که سر شمع خیس است. در این زمان، روشن شدن پیشرانه نیز با مشکل همراه خواهد بود که البته شدت آن از حالت روغن سوزی کمتر است.
9 1 - از ظاهر شمع تا عیب یابی موتور
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer