از لندروورهای کلاسیک تا روی کار آمدن دیفندر - رسانه مجازی نیلسو

از لندروورهای کلاسیک تا روی کار آمدن دیفندر

لندروور، بیراهه‌نورد انگلیسی یکی از خودروهایی است که محبوبیت خود را حفظ کرده است. اینک آخرین نسل این خودروها به نام دیفندر به بازار خودرو آمده است.

  • توسط علیرضا داوودی
لندروور

این روزها یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین خوردوها انگلیسی یعنی لندروور دیفندر معرفی شده است. خودرویی که با داشتن ویژگی‌های بیراهه نوردی در حد اعلا و از طرفی قیمت کمتر نسبت به برادرانش در بخش رنجروور، یکی از محبوب‌ترین شاسی بلندهای واقعی شناخته می‌شود.

پدران دیفندر

اولین محصول تولید انبوه لندروور به نام سری 1 کلاسیک در سل 1947 از کارخانه خارج شد. هدف لندروور از ساخت این خودرو بیشتر کمک به کشاورزان و دامداران بود و به همین خاطر نیز این خودرو تا حد ممکن ساده و کاربردی طراحی شده بود و از طرفی قابلیت نصب ادوات مختلفی نیز در آن تدارک دیده شد. لندروور برای ساخت اولین شاسی بلند خود که همزمان با روزهای جنگ دوم جهانی بود، از جیپ الگوبرداری کرد به نحوی که شاسی جیپ را با یک موتور 1.6 لیتری 51 اسب بخاری از ساخته های روور را با بدنه ای آلومینیومی در هم آمیخت و اولین محصول تولیدی خود را به دست مشتریانش رساند. خودرویی که بدنه‌ای سبک وزن داشت و در هوای مرطوب اروپا زنگ نمی‌زد و با وزن کم، توانایی‌های حرکتی و کاری خوبی داشت.

لندروور
اولین محصول لندروور به نام سری 1 در سال 1947 و با نگاهی به محصولات جیپ تولید شد

بعد از نسل اول و در سال 1958 سری دوم معرفی شد که به نوعی یک شکست برای لندروور محسوب می شد. هرچند که باز هم کشاورزان و دامداران به خاطر سادگی این خودرو، آمار فروش آن را بالا بردند. این خودرو در عین اینکه ده سال بعد از سری 1 متولد شد اما عملا تفاوت چندانی با مدل قبلی نداشت و از این نظر نتوانست نظر خریداران را به خود جلب نکند.

لندروور
نسل دوم لندروور هرچند که ظاهر آیرودینامیک تر و به روزتری داشت اما از نظر فنی همان نسل اول محسوب می شد

از این رو لندروور اقدام به معرفی فیس لیفت این خودرو با نام سری دو A کرد که هم چهره و ظاهر مدرن تری داشت و هم پیشرانه ای قوی تر برای آن در نظر گرفته بودند. این مدل توانست فروش بسیار خوبی برای لندروور در سطح دنیا به همراه داشته باشد و این شرکت را برای معرفی نسل جدید لندروور ترغیب کند.

لندروور
فیس لیفت نسل دوم با نام نسل دوم A با چراغ های روی گلگیر معرفی شد. چهره به‌روز تر و پیشرانه قوی تر باعث شد تا این خودرو فروش بالایی داشته باشد

نسل سوم در سال 1971 و با شباهت های بالایی به سری قبلی معرفی شد. جلوپمجره بزرگ تر شده بود و داخل اتاق نیز طراحی به‌روزتری داشت و از همه مهم تر این بار امکان سفارش پیشرانه هشت سیلندر نیز مهیا شده بود که برای علاقه مندان به طبیعت گردی و افرادی که دنبال یک خودرو انگلیسی پر قدرت بودند، اهمیت زیادی داشت. سری سوم در سال 1985 از خط تولید خارج شد تا لندروور خود را برای معرفی دیفندر آماده کند.

لندروور
در سری سوم برای اولین بار از موتور هشت سیلندر نیز استفاده شد. این سری از محبوب‌ترین ساخته‌های لندروور به شمار می‌آید

از اعداد تا دیفندر

اولین سری از محصول جدید لندروور دیگر به نام سری های لندروور نامیده نشد و برحسب فاصله محوری آن ها بر حسب اینچ با اعدادی مثل 90 و 110 و در نهایت 127 نام گرفت. هرچند این خودرو در نمای بیرونی شباهت های زیادی به لندروور سری 3 داشت اما چهره ای به روز تر و زیباتر پیدا کرده بود ولی در داخل این شباهت بیشتر نیز می شد. با این وجود به خاطر برخی تغییرات خاص فنی مثل استفاده از فنربندی لول، لندروورهای جدید بیش از پیش محبوب شدند و البته توانایی های حرکتی بالاتری نیز پیدا کردند. پیشرانه و گیربکس مشابه با سری های قبلی بود که البته به مرور زمان با تغییر در آن ها، قابلیت های حرکتی این خودروها بیشتر شد.

لندروور
بعد از سری سوم لندروور، محصول تولیدی با عدد نامیده شد که برحسب فاصله محوری آن ها بر اساس اینچ بود

تولد دیفندر

در سال 1990 و در حالی که این روزها لندروور محصولی شیک تر و لوکس تر به نام دیسکاوری داشت، دیفندر به عنوان نسل جدید خودروهای آفرودی این شرکت معرفی شد. این بار دیگر خبری از موتورهای 4 سیلندر نبود و فقط امکان سفارش دیفندر با موتورهای 6 و 8 سیلندر بنزینی ممکن بود و بعدها نیز موتورهای گازوییلی نیز به این سبد اضافه شد. این روزها همزمان با تملک BMW بر گروه لندروور بود تا امکان استفاده از موتورهای این شرکت هم برای رنجروور سواران ممکن باشد و هم برای لندروور سوارها. دیفندر با همین شکل و شمایل و البته با استفاده از موتورهای قوی تر و تکنولوژی های بالاتر تا سال 2019 تولید شد. در نهایت در سال 2019 و بعد از خبرها و عکس هایی از نسل جدید دیفندر منتشر شده بود، نسل جدید این خودرو با زبان طراحی مشابه با دیگر محصولات این گروه معرفی شد.

لندروور
مدل 2018 دیفندر که آخرین تولید این خودرو با این اتاق است.
لندروور
نسل جدید دیفندر که دیگر شباهتی به طراحی پدران خود ندارد و ظاهری کاملا مدرن و آیرودینامیک پیدا کرده است

شبه دیفندرها

دیفندر به قدری ساده و کاربردی بود که شرکت های دیگری نیز بر اساس آن اقدام به ساخت خودرو کردند. برای مثال شرکت مرتب که تولید لندروور را در کشورمان در دست داشت، اقدام به معرفی محصول جدید خود با نام پاژن در سال 1375 کرد.

لندروور
پاژن در کشورمان بر اساس طراحی ظاهری دیفندر ساخته شد. طرح داخل سری شش سیلندر این خودرو، هم زمان با استفاده از موتورهای شش سیلندر میتسوبیشی ساخت هیوندای، از هیوندای گالوپر گرفته شده است

در ابتدا فقط نمای جلویی این خودرو شبیه به دیفندر بود تمت از اواخر دهه هفتاد و با استفاده از محورهای پهن تر و موتور Z24 نیسان، این خودرو توانمند تر از گذشته شد.

لندروور
سانتانا شرکتی است اسپانیایی. این شرکت اقدام به مونتاژ خودرو هایی از لندروور، سوزوکی و ایویکو کرده است

از سال 1383 و با معرفی موتورهای شش سیلندر میتسوبیشی که توسط هیوندای مونتاژ می‌شد، پاژن‌ها هم از نظر فنی توانمندتر شدند و هم در داخل اتاق نیز با طراحی شبیه به هیوندای گالوپر، چهره مقبول‌تری پیدا کردند. در بیرون کشورمان نیز ایویکو مسیف که در تاسیسات سانتانا در اسپانیا ساخته می شد، بر اساس دیفندر شکل گرفته بود.

لندروور
ایویکو Massif نیز بر اساس دیفندر و تحت نام ایویکو ساخته می شد
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer