افتتاح شتابزده خط 6 و 7 متروی تهران جنجالی شد - رسانه مجازی نیلسو

افتتاح شتابزده خط 6 و 7 متروی تهران جنجالی شد

  • توسط شبنم عزیزی
155461144621820800 - افتتاح شتابزده خط 6 و 7 متروی تهران جنجالی شد

عمیق‌ترین و حساس‌ترین تونل متروی تهران افتتاح شد. رئیس‌جمهوری روز گذشته ۳ ایستگاه خط ۷ متروی تهران را در میان شک و تردیدها و ابهامات ایمنی به طول هفت‌ونیم کیلومتر و با سه ایستگاه هلال‌احمر، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت راه‌اندازی کرد با راه‌اندازی و تکمیل خطوط 6 و 7 روزانه حدود 2میلیون مسافر به‌وسیله این خطوط جابه‌جا می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

بر اساس این گزارش، پیش‌تر ایستگاه‌های دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت به‌علت وجود برخی مشکلات از جمله نقص در سیستم تهویه و سیگنالینگ تعطیل شده بود. آنچه سبب شده خبر افتتاح این پروژه در کانون افکار عمومی قرار بگیرد ابهامات ایمنی این ایستگاه است. روز شنبه محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و شورای شهر تهران در نامه‌ای به پیروز حناچی، شهردار تهران ضمن هشدار درباره ناایمن‌بودن خطوط ۶ و ۷ مترو، از او خواسته بود که پیش از افتتاح این خطوط، تأییدیه ایمنی آن‌ها را به این کمیسیون ارسال کند.

او در نامه‌ای خطاب  به شهردار تهران گفته بود: «به استناد گزارش‌های واصله، متأسفانه در ۹ کیلومتر بخش جنوبی خط ۶ به‌جای هفت هواکش تنها یک هواکش راه‌اندازی شده و همچنین پست برق بخش جنوبی خط ۶ هم به‌علت آماده نبودن تجهیزات مربوطه در مدار قرار نخواهد گرفت و به‌ناچار از برق خط ۴ استفاده خواهد شد؛ لذا امکان بهره‌برداری به‌صورت کامل وجود نخواهد داشت و سرفاصله قطارها بالای ۳۰ دقیقه خواهد بود.

155463318515512900 1024x683 - افتتاح شتابزده خط 6 و 7 متروی تهران جنجالی شد

علاوه بر آنکه در هر ایستگاه که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، می‌بایست سه هواساز مربوط به سکوی مسافران، نیم تونل شمالی و نیم تونل جنوبی برای دمش هوای بیرون به داخل ایستگاه راه‌اندازی شود که در ۳ ایستگاه که قرار است روز یکشنبه افتتاح شود، متأسفانه به‌صورت کامل نصب نشده و عملاً کارایی لازم را نخواهد داشت». هشدار علیخانی در حالی صادر شده که یک روز بعد نیمه جنوبی خط ۶ مترو با حضور رئیس‌جمهور و شهردار تهران افتتاح شد.

در ۹ کیلومتر بخش جنوبی خط ۶ به‌جای هفت هواکش، فقط یک هواکش راه‌اندازی شده و همچنین پست برق بخش جنوبی خط ۶ هم به‌علت آماده نبودن تجهیزات مربوطه در مدار قرار نخواهد گرفت و به‌ناچار از برق خط ۴ استفاده خواهد شد.

سال گذشته، حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری هم از وجود برخی کاستی‌ها و تجهیزاتی همچون پله‌های فرار و دستگاه‌های هواساز و خروجی‌های اضطراری در بسیاری از ایستگاه‌های غیرفعال این خط، خبر داده بود. او هشدار داده بود اگر شهرداری برای اتمام صددرصدی پروژه و تأمین مسائل امنیتی پول ندارد، خط افتتاح نکند و مردم را به تونل نفرستد با چنین ظرفیت و فضایی این خط به بهره‌برداری رسیده و لازم است که مسئولان امنیت این خط را تضمین کنند تا شهروندان با اطمینان‌خاطر از این خطوط استفاده کنند.

بااین‌حال، مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه اخبار منتشرشده در رسانه‌ها مبنی بر وضعیت مبهم ایمنی و افتتاح خط 7 مترو را غلط خوانده و آن را فقط یک سوءتفاهم دانست و اعلام کرد تأمین ایمنی خط قرمز ماست و ما متعهد به تأمین ایمنی خطوط مترو هستیم.

لطفاً با جان مردم بازی نکنید

جزئیات ماجرا از این قرار است که خرداد سال گذشته که خط 7 متروی تهران و در روزهای پایانی مدیریت محمدباقر قالیباف بر شهر تهران افتتاح شد، بسیاری از کارشناسان و برخی اعضای شورای شهر چهارم این افتتاح را یک افتتاح نمایشی دانستند و یکی از مهم‌ترین دلایل ناایمن بودن این خط را نداشتن هواکش عنوان شد. با روی‌کارآمدن شورای پنجم و بعد از بازدید محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران و تأکید او بر ناایمن بودن این خط، در مهرماه سال 96 خط 7 مترو برای بررسی نواقص و ایمن‌سازی بسته شد.

395728 493 1024x682 - افتتاح شتابزده خط 6 و 7 متروی تهران جنجالی شد
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، ایمنی خط 6 مترو را تضمین کرده است

بعد از گذشت بیش از یک‌سال، مجدد خط 7 راه‌اندازی و افتتاح شد، اما باز هم حافظی نسبت‌به این موضوع واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: «بیش از 7 کیلومتر از خط 7 مترو، حدفاصل ایستگاه نواب تا میدان صنعت بدون بهره‌گیری از هواکش میانی آماده افتتاح شده است. لطفاً با جان مردم بازی نکنید. نظاره‌گر واکنش اعضای شورای شهر و دادستان تهران خواهیم بود.»

با تمام این تفاسیر، پیروز حناچی، شهردار تهران تأکید دارد که شهروندان نسبت‌به ایمنی خطوط 6 و 7 مترو اطمینان داشته باشند و محسن هاشمی، رئیس شورای شهر هم دراین‌باره گفته است: «مشخص شد نبود هواکش‌های میان‌تونلی، مشکلی برای مسافران ایجاد نمی‌کند»، همچنین علی امام، مدیرعامل شرکت مترو به شهروندان تهرانی تضمین داد: «ایستگاه‌های مورد بهره‌برداری از ایمنی لازم برخوردار است.»

 تضمین برای ایمنی چگونه؟

شهردار با بیان اینکه دلیل حادثه قطار سمنان بی‌توجهی به سیگنالینگ بود و تأخیر در افتتاح مجدد خط 7 مترو نیز برای تأمین همین موضوع بوده است، تصریح کرد: «مترو موضوع حاکمیتی است که باید با توجه به سرمایه‌گذاری عظیم انجام‌شده بهره‌وری مناسب نیز از آن صورت بگیرد. بسیاری از تجهیزات سیگنالینگ خط 7 متروی تهران در زمان پساتحریم خریداری شده است، اما پس از اعمال تحریم‌ها، شرکت فروشنده نصب آن‌ها را انجام نداد که این کار به‌وسیله مهندسان و جوانان کشور انجام شد و به نتیجه‌ رسید. در حقیقت، این خودباوری در نیروهای جوان ایجاد شد».

155461582713158100 1024x683 - افتتاح شتابزده خط 6 و 7 متروی تهران جنجالی شد

هرچند با توجه به اهمیت ایمنی خطوط مترو نگرانی‌ها دراین‌باره ادامه دارد، علی امام به شهروندان تهرانی تضمین داده است که ایستگاه‌های مورد بهره‌برداری از ایمنی لازم برخوردارند. مدیرعامل شرکت مترو خطاب به شهروندان تهرانی تضمین داد: «ایستگاه‌های موردبهره‌برداری با رعایت استاندارد و ایمنی مورد بهره‌برداری قرار گرفته و این تضمین و اطمینان را به شهروندان می‌دهیم که هرگز ایمنی مردم را با هیچ‌چیز دیگر عوض نمی‌کنیم.»

گفتنی است این خط متروی تهران از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) و در کنار ورزشگاه تختی تهران در جنوب شرقی تهران آغاز می‌شود و پس از طی مسیر شرقی- غربی و تقاطع با خط یک در ایستگاه متروی میدان محمدیه، از ایستگاه بریانک به سمت شمال می‌رود؛ همچنین در ایستگاه متروی شهید نواب صفوی با خط دو، در ایستگاه متروی توحید با خط چهار و در ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس با خط در دست‌ساخت 6 تقاطع خواهد داشت.  این خط سپس در امتداد بزرگراه چمران ادامه پیدا می‌کند و پس از عبور از کنار برج میلاد وارد میدان صنعت در شهرک غرب خواهد شد و در انتها به میدان کتاب (میدان فرحزادی، میدان بوستان) در سعادت‌آباد می‌رسد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer