اهمیت دیسک ترمز و استفاده از آن درچرخ جلو چیست ؟ - رسانه مجازی نیلسو

اهمیت دیسک ترمز و استفاده از آن درچرخ جلو چیست ؟

  • توسط جواد محمدی
1 1 - اهمیت دیسک ترمز و استفاده از آن درچرخ جلو چیست ؟

ترمز خودرو از موارد ایمنی فعال آن به شمار می آید و از آن جا که نقش توقفی وسیله نقلیه را عهده دار است، کارکرد بسیار مهمی را در ایمنی خودرو و حفظ سلامت راننده و سرنشینان بازی می کند. از این رو در طول تاریخ خودروسازی تکنولوژی های زیادی در این زمینه روی کار آمده اند تا در کنار پایداری بیشتر در حین ترمزگیری، طول خط توقفی خودرو نیز کوتاه تر شود تا جایی که در برخی از خودرو ها همچون مرسدس بنز SLR و یا بوگاتی ویرون، از ترمز هوایی که توسط باله عقب وارد میدان می شود نیز استفاده شده است و کم کم این رویه در بسیاری از خودروهای اسپرت و سوپراسپرت جا افتاد. با این حال بسته به این که خودرو مورد نظر در چه کلاس قیمتی و فنی قرار دارد، سیستم ترمز می تواند قدرت های مختلفی به طور استاندارد داشته باشد.

اهمیت ترمز جلو :

می توان گفت از دهه 60 میلادی و به مرور با حرکت خودروسازان آمریکایی به استفاده از دیسک در ترمز چرخ های جلو، این سیستم ترمزگیری جای مدل های کاسه ای را در چرخ جلو گرفت. اما اهمیت دیسکی بودن ترمز در چرخ جلو چیست؟!

ترمز های کاسه ای از دو نوع هستند؛ یکی دارای یک پیستون و تعداد بسیار اندکی از نوع دو پیستون که یکی در بالا و دیگری در پایین سیستم ترمز قرار خواهد گرفت. در مدل های دارای دو پیستون، لنت به طور کامل با کاسه چرخ درگیر می شود اما از آن جایی که می توان گفت نزدیک به تمام انواع سیستم های ترمز کاسه ای از انواع تک پیستون هستند، باید بدانیم که در این گونه ترمز ها قسمت کمی از لنت با کاسه چرخ درگیر می شود. هرچند که در طراحی این ترمز ها نیز برای درگیری تمام سطح لنت و کاسه چرخ، مکانیزمی طراحی شده است اما معمولا به خاطر رگلاژ نبودن و تنظیم نبودن لنت ها، خرابی کاسه ها و حتی اتصالات درون سیستم ترمز، این اتفاق به شکل کامل رخ نمی دهد. از طرفی نوع درگیری لنت و کاسه چرخ یک طرفه است که به این معنی خواهد بود که فقط لنت به کف کاسه نیرو وارد می کند و این در حالی است که در ترمز های دیسکی، لنت ها از دو طرف و مقابل هم و با زاویه عمودی به دیسک نیرو وارد می کنند که این نحوه درگیری کارایی بسیار بالاتری خواهد داشت.   به طور معمول موتور اکثر خودرو ها در چرخ جلو قرار دارد و به همین خاطر بخش بیشتری از وزن خودرو در ناحیه جلو آن قرار می گیرد. ضمن این که در هنگام ترمز زدن نیز، وزن خودرو به سمت جلو منتقل می شود و به همین خاطر وجود ترمز قوی و کارآمد در محور جلو اهمیت بیشتری خواهد داشت. از این رو سعی می شود تا در کنار این که ترمز چرخ  های جلو از نوع دیسکی باشد، دیسک ترمز در محور جلو نیز ابعاد بزرگ تری داشته باشد. ضمن این که پیستون های قرار گرفته بر روی کالیپر ترمز در محور جلو نیز بزرگ تر طراحی می شود.

 دیسک ترمز

نحوه درگیری لنت و کاسه چرخ در ترمز های کاسه ای باعث می شود که توان توقفی این نوع ترمز پایین باشد.

 دیسک ترمز

 درگیری لنت و دیسک در ترمز های دیسکی به صورت عمود بر هم و از دو طرف دیسک است که بهترین نوع درگیری لنت و دیسک نیز همین گونه است.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer