اویل پمپ یا پمپ روغن - رسانه مجازی نیلسو

اویل پمپ یا پمپ روغن

کارکرد اویل پمپ چیست و چه معایبی در آن رخ می دهد ؟

  • توسط هیئت تحریریه
12 - اویل پمپ یا پمپ روغن

کارکرد اول پمپ :
پمپ روغن یا اویل پمپ، وظیفه تزریق روغن در مدار های روغن کاری موتور و چرخش آن را بر عهده دارد. روغن در تمام قسمت هایی موتور که در حال حرکت چرخشی و یا رفت و برگشتی هستند، باید وجود داشته باشد تا از سایش قطعات بر روی هم که به علت نبود یا کمبود روانکار است، جلوگیری شود. اویل پمپ مثل واتر پمپ، نیروی خود را از موتور می گیرد. واتر پمپ ها نیروی خود را با یک تسمه از میل لنگ می گیرند ولی اویل پمپ ها نیروی  خود را معمولا از میل سوپاپ یا محور دلکو و یا باز هم میل لنگ به شکل مستقیم دریافت می کنند. در برخی از پیشرانه ها، اویل پمپ را می توان بدون باز کردن کارتل روغن از روی بدنه موتور باز کرد و آن را تعمیر و یا تعویض کرد. اویل پمپ ها سه دسته هستند. مدل های دنده ای شبیه به سوپر شارژر های پیچی هستند. دو چرخ دنده درون یک محفظه قرار دارند که یکی محرک و دیگری متحرک یا هرز گرد است. روغن با گیر افتادن در بین دندانه ها، به شدت به بیرون پرتاب می شود. نمونه دیگر از نوع روتوری است. در این مدل فقط یک چرخ دنده داریم و در عوض محفظه پمپ شبیه به چرخ دنده است. چرخ دنده محرک با محفظه دندانه ای هم مرکز نیست و برای همین هم روغن از قسمت آزاد تر آن وارد محفظه می شود و با گیر افتادن در قسمت تنگ تر، به بیرون پمپ می شود. اویل پمپ های سوزنی نیز در موتور سیکلت ها کاربرد دارند که بر اساس بازی فن و پلانجر هستند. اما اویل پمپ ها به خاطر خصلت طراحیشان، از فشار کاری بالایی برخوردارند و به نحوی ساخته می شوند تا در صورت وجود مشکل در مدار روغن کاری و یا نشتی، باز هم روغن به همه جای پیشرانه برسد. برای همین در هنگام سالم و نو بودن قطعات موتور ممکن است این فشار بیش از حد نیاز باشد و منجر به بروز سوغن سوزی خصوصا از قسمت سر سیلندر شود که برای این منظور یک سوپاپ اطمینان برای خارج کردن فشار بیش از حد نیاز سیستم، در سیستم روغن کاری تعبیه می کنند.

1 18 - اویل پمپ یا پمپ روغن
عکس 1 : اویل پمپ ها سه نوع مختلف دارند. این پمپ ها از انواع دسته پمپ های هیدرولیکی هستند که می توانند فشار بسیار بالایی ایجاد کنند. معمولا با هر بار تعمیر اساسی پیشرانه، این قطعه نیز تعویض می شود.

جایگاه اویل پمپ در موتور :
اویل پمپ کارکردی شبیه به واترپمپ دارد با این تفاوت که روغن را از درون کارتل موتور مکیده و به بخش های مختلف پیشرانه پمپاژ می کند. سر لوله ورودی این قطعه، یک صافی قرار دارد که معمولا در قسمت عمیق کارتل قرار می گیرد تا روانکاری با کمترین مقدار روغن نیز ممکن شود. اویل پمپ فشار کاری بسیار بالایی دارد چرا که قرار است تا در عین اینکه به تمام بخش های پیشرانه روغن را بفرستد، میل لنگ را از افتادن بر روی یاتاقان ها نیز محافظت کند که این امر نیاز به فشار بالای روغن را دارد.

2 20 - اویل پمپ یا پمپ روغن
عکس 2 : اویل پمپ در پیشرانه های مختلف در نقاط گوناگونی قرار می گیرد. اما از آن جا که باید روغن از کارتل مکیده شود، این پمپ در کنار میل لنگ یا میل سوپاپ و نزدیک به کف پیشرانه نصب می شود.

سرویس اویل پمپ :
اویل پمپ در تمام پیشرانه ها دارای یک صافی است که در پایین ترین قسمت کارتل روغن قرار می گیرد تا بتواند از کمترین میزان روغن موجود در کارتل برای روغن کاری قسمت های دیگر استفاده کند. صافی متصل به اویل پمپ، داخل روغن کارتل قرار می گیرد تا روغن قبل از ورود به این بخش تا حد اندکی تصفیه شده و ناخالصی های درشت به داخل اویل پمپ نفوذ نکنند. اما گاهی اوقات ورود ناخالصی های ریز و براده های آهن منجر به قفل شدن دنده های اویل پمپ و یا ساییدگی آن ها می شود که در نتیجه شاهد افت فشار خواهیم بود. شنیده شدن صدای سوپاپ ها و انگشتی ها، روشن شدن گهگاهی چراغ روغن و یا افت عقربه نمایشگر فشار روغن، از نشانه های کاهش فشار اویل پمپ است. خرابی این قطعه منجر به اتفاقاتی مثل یاتاقان زدن می شود.

3 23 1024x652 - اویل پمپ یا پمپ روغن
عکس 3 : یکی از ایراداتی که در عملکرد اویل پمپ به وجود می آید، کثیف شدن صافی فلزی آن است. این آلودگی ها از لجن و ی تکه های جدا شده از دیگر بخش های موتور مثل واشر ساق سوپاپ و.. به وجود می آید.

علائم خرابی :
افتادن فشار روغن و روشن شدن چراغ نشانگر آن از ابتدایی ترین علائم ضعف در سیستم روانکاری است که یکی از دلایل آن می تواند خرابی و ضعف اویل پمپ باشد. این عیب در اثر مواردی مثل کثیفی فیلتر روغن یا کمبود روغن در کارتل، ایجاد لجن زیاد در کارتل و موتور که روانکاری را مختل کند، روغن بی کیفیت و… ایجاد می آید اما همان طور که گفته شد این عیوب می تواند روی کارکرد اویل پمپ نیز اثر گذاشته و در نتیجه روغن به بخش های مختلف موتور نرسد. در نتیجه یاتاقان ها و سوپاپ ها در اولین مرحله به صدا می افتند. در واقع خرابی یاتاقان می تواند در کارکرد اویل پمپ اثر بگذارد که این رابطه به شکل برعکس نیز صادق است. همچنین اویل پمپ دارای یک شیر فشارشکن است تا فشار روغن در بخش های مختلف موتور بیش از حد بالا نباشد. این شیر مقداری از روغن را به کارتل باز می گرداند تا همیشه روغن با یک فشار مناسب به بخش های مختلف موتور ارسال شود. خرابی این شیر می تواند مشکلاتی را در کارکرد اویل پمپ و روانکاری آن ایجاد کند.

آموزش تعویض و نصب :
اویل پمپ در بغل پیشرانه و نزدیک به پایین موتور قرار دارد. با این وجود دانستن مکان دقیق آن ضروری است. اما معمولا این قطعه در اکثر پیشرانه ها از پایین و از درون کارتل روغن باز می شود و یا می توان بخش های اصلی آن را از این قسمت باز کرد. تعویض و نصب این قطعه نیاز به مهارت در مکانیکی خودرو دارد.

طول عمر قطعه (زمان تعویض) :
اویل پمپ نیز یک قطعه مکانیکی هست و از این رو در آن فرسایش و خستگی به وجود می آید. ساییدگی بین دنده ها در اویل پمپ مهم ترین علت خاربی و کاهش فشار کاری آن است. از این رو معمولا این قطعه تست و بررسی می شود و در صورت نیاز باید آن را تعویض کرد. معمولا با هر بار تعمیر اساسی پیشرانه، اویل پمپ نیز در صورت ضرورت تعویض می شود.

مناسب برای چه خودروهایی؟
اویل پمپ نیز یکی از قطعات داخلی پیشرانه است و جایگاه به خصوص و خاص خود را دارد. از این رو نمی توان از اویل پمپ یک پیشرانه دیگر برای دیگری استفاده کرد. ضمن اینکه قدرت و توان پمپاژ روغن اویل پمپ متناسب با ساختار همان پیشرانه است.

گارانتی و ضمانت :
حتما اویل پمپ را از نمونه های شناخته شده و با گارانتی معتبر تهیه کنیم. این قطعه نقشی حیاتی در سلامت موتور دارد و کمترین ایراد در آن می تواند باعث نابودی پیشرانه شود.

قابلیت تعمیر یا تعویض :
مهم ترین قسمت اویل پمپ، دنده های داخل این قطعه است. برای برخی از خودروها این دنده ها به شکل لوازم تعمیر وجود دارد و می توان با تعویض این دنده ها، دوباره اویل پمپ را سرویس کرد و قدرت آن را افزایش داد. اما این امکان برای تمام اویل پمپ ها وجود ندارد و باید به شکل کلی آن را تعویض کرد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer