این اتوبوس هیوندای، دود نمی‌کند! - رسانه مجازی نیلسو

این اتوبوس هیوندای، دود نمی‌کند!

  • توسط مجید رقیبی
اتوبوس هیوندای برقی

هیوندای برای ما ایرانی‌ها، برندی است شناخته‌شده، اما این شناخت ما، بیشتر به واسطه آشنایی با خودروهای سواری این شرکت است. بد نیست بدانید هیوندای در بخش خودروهای تجاری و کار نیز فعالیت گسترده‌ای دارد. تازه‌ترین محصول هیوندای در این بخش نیز یک اتوبوس بین‌شهری دوطبقه است که از پیشرانه‌ای تمام‌الکتریکی نیرو می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

محرک این اتوبوس جدید هیوندای، دو موتور برقی است که انرژی موردنیاز خود را از مجموعه عظیم باتری‌های 384 کیلووات‌ساعت می‌گیرند. هیوندای مدعی است این مجموعه، با هر بار شارژ کامل، بُرد پیمایشی بالغ بر 300 کیلومتر به اتوبوس الکتریکی این برند می‌دهد. اما شاید مهم‌تر از این، زمانی باشد که برای شارژ کامل مجموعه عظیم باتری‌ها نیاز است؛ مدت‌زمانی که هیوندای آن را تنها 72 دقیقه اعلام کرده است. هیوندای هنوز اطلاعاتی از خروجی پیشرانه ارائه نکرده اما می‌دانیم یکی از موتورها که وظیفه‌اش، چرخاندن چرخ‌هاست، 322 اسب‌بخار قدرت دارد. وظیفه موتور دوم که روی محور وسط قرار دارد، به حداقل رساندن اتلاف برق در مجموعه است.

اتوبوس دوطبقه برقی هیوندای با طول 13 متر و ارتفاع 4 متر، در واقع بزرگ‌پیکر است و همین، ظرفیت 70 سرنشین را به آن داده است. البته از این تعداد سرنشین، تنها 11 نفر در طبقه اول جای می‌گیرند که احتمالاً به خاطر ملاحظات جانمایی مجموعه باتری‌ها بوده و 59 صندلی دیگر، در طبقه فوقانی تعبیه شده است. از آنجایی که هنوز تصاویری از داخل آن ارائه نشده است، در مورد چیدمان صندلی‌ها باید به حدس و گمان بسنده کرد. در مورد دسترسی‌ها اما اطلاعاتی ارائه شده که حاکی از اختصاص دو فضای بار برای ویلچر و بهره‌مندی از یک رمپ متحرک و ارتفاع کف پایین برای سهولت رفت و آمد معلولان و افراد کم‌توان جسمی دارد.

همانطور که اشاره شد، ابعاد، بسیار بزرگ است و همین، مانورپذیری در شهر و همچنین بر سر پیچ‌ها جاده را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. هیوندای برای رفع این مشکل، سیستم چرخ‌های عقب فرمان‌پذیر را در نظر گرفته است. در کنار این سیستم، اتوبوس الکتریکی دوطبقه هیوندای دارای امکانات ایمنی مدرنی همچون همیار حفظ خودرو در میان خطوط مسیر، سیستم کنترل پایداری الکترونیک و سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک نیز هست.

این اتوبوس برقی هیوندای که سال 2017 و با حمایت وزارت اراضی، زیرساخت‌ها و حمل‌ونقل کره‌جنوبی وارد فاز تحقیق و توسعه شد، اولین اتوبوس برقی دوطبقه دنیا نیست. چند سالی می‌شود که اتوبوس‌های دوطبقه برقی در برخی شهرهای دنیا به جابه‌جایی مسافران مشغول هستند؛ برای مثال، BYD که یکی از پیشتازان ساخت اتوبوس برقی است، سال گذشته بزرگ‌ترین ناوگان اتوبوس‌های دوطبقه برقی (200 دستگاه) را به شهرداری Xi’an چین تحویل داد. استفاده از آلترناتیوهای پاک در حمل‌ونقل عمومی شهری و بین‌شهری، مخصوصاً در چین که پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست، می‌تواند تأثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer