بازار موتورسیکلت هند تا 2025 برقی می‌شود! - رسانه مجازی نیلسو

بازار موتورسیکلت هند تا 2025 برقی می‌شود!

  • توسط مجید رقیبی
موتورسیکلت برقی

هند در حال حاضر با اختلاف بسیار، بزرگ‌ترین بازار موتورسیکلت دنیاست. در سه ماهه نخست 2019، نزدیک به 22 میلیون دستگاه انواع موتورسیکلت در این شبه‌قاره به فروش رسیده که تقریباً هفت برابر تعداد خودروی سواری به‌فروش رسیده در این شبه‌قاره در مدت مشابه است! حال تصور کنید حذف آلایندگی این تعداد وسیله نقلیه، تا چه حد می‌تواند بر کیفیت هوای هند تأثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید:

هند امروز در حالی به جمعیت چین نزدیک می‌شود که مساحت آن، حدود یک‌سوم مساحت کشوری همچون آمریکاست. در چنین شرایطی، راهکارهای جدید و نوآوری‌ها در زمینه حمل‌ونقل، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند و اسکوترها و موتورسیکلت‌ها نیز بخشی انکارناپذیر از این معادله هستند. این نکته نیز نباید فراموش شود که هر تصمیمی در مورد آینده صنعت حمل‌ونقل هند گرفته شود، تأثیر مستقیم بر این صنعت در مقیاس جهانی خواهد داشت. به همین دلیل است که تصمیم اخیر دولت هند مبنی بر سرعت بخشیدن به برقی ساختن و حذف آلایندگی صنعت حمل‌ونقل این کشور با یک برنامه‌ میان‌مدت جاه‌طلبانه، بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ تصمیمی که می‌تواند قاعده بازی را در مقیاس جهانی، تغییر دهد.

1 5 - بازار موتورسیکلت هند تا 2025 برقی می‌شود!
Ather یک استارت‌آپ جدید هندی است که می‌خواهد به تسلای صنعت موتورسیکلت تبدیل شود

طبق آمار سال 2018، هند به‌تنهایی یک‌ششم از مجموع موتورسیکلت‌های به‌فروش‌رسیده در دنیا را به خود اختصاص می‌دهد. در چنین بازار بکر و روبه‌رشدی، طبیعی است که موتورسیکلت‌سازان عزم جدی برای سهم‌خواهی هرچه بیشتر دارند و حتی بازیگران بزرگ صنعت موتورسیکلت‌سازی نیز با عرضه مدل‌های کم‌حجم از محبوب‌ترین ساخته‌های خود، سعی در تثبیت و محکم‌تر ساختن جایگاه خود دارند. حال همه چیز قرار است در این صنعت، به سمت پاکی و آلایندگی صفر تغییر مسیر دهد.

برخی منابع آگاه خبر از این می‌دهند که دولت هند پیشنهاد یک استراتژی سخت‌گیرانه را از سوی مشاوران برای برقی‌سازی صنعت موتورسیکلت این کشور دریافت کرده است. در قالب این استراتژی، تا سال 2023 تمامی سه‌‍چرخه‌های جدیدی که در هند تولید و عرضه می‌شوند باید کاملاً برقی باشند و از سال 2025، دیگر هیچ موتورسیکلت و اسکوتر 125 سی‌سی یا کم‌حجم‌تر، مجوز تولید و عرضه با پیشرانه سوخت فسیلی را نخواهد داشت. این استراتژی فعلاً محدودیتی برای موتورسیکلت‌های بالای 125 سی‌سی ارائه نکرده است. دلیل آن هم این است که موتورسیکلت‌هایی با حجم موتور 125 سی‌سی و پایین‌تر، بخش اعظمی از بازار موتورسیکلت هند را در اختیار دارند و برقی شدن همین تعداد نیز تأثیر قابل‌توجهی بر کیفیت هوای این کشور خواهد داشت. این استراتژی همچنین بر افزایش کمک‌هزینه خرید موتورسیکلت‌های برقی و توسعه زیرساخت‌های لازم برای ایستگاه‌های شارژ تأکید دارد.

Xero+ اسکوتری الکتریکی است که آوان‌موتورز به‌تازگی با قیمت پایه 47 هزار روپیه در هند عرضه کرده
Xero+ اسکوتری الکتریکی است که آوان‌موتورز به‌تازگی با قیمت پایه 47 هزار روپیه در هند عرضه کرده

درست است که موتورسیکلت‌ها و اسکوترهای الکتریکی سهمی بسیار ناچیز از بازار موتورسیکلت هند دارند (تقریباً 126 هزار دستگاه که دو برابر فروش مدت مشابه 2018 است) اما با اجرایی شدن تصمیم جدید دولت هند، این تعداد به شکل قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. اجبار موتورسیکلت‌سازان به برقی ساختن موتورسیکلت‌های 125 سی‌سی و کم‌حجم‌تر خود، به نوآوری‌های جدید و توسعه تکنولوژی‌هایی منجر خواهد شد که می‌تواند موتورسیکلت‌های مجهز به موتورهای حجیم‌تر را نیز تحت‌تأثیر قرار دهد و این در نهایت می‌تواند به سود دیگر بازارها باشد.

3 3 - بازار موتورسیکلت هند تا 2025 برقی می‌شود!
فوتون به عنوان قدرتمندترین محصول هیرو الکتریک، با هر بار شارژ مسافتی بالغ بر 50 تا 80 کیلومتر را می‌پیماید

هند در حال حاضر بدترین شرایط آب‌وهوایی و سطح آلایندگی هوا را تجربه می‌کند و استراتژی سخت‌گیرانه برای برقی کردن بخش اعظمی از صنعت موتورسیکلت می‌تواند گام مثبتی در کاهش آلودگی هوای هند و همچنین سوق دادن دیگر صنایع این کشور به سمت انرژی‌های نو و تجدیدپذیر بردارد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer