بالبرینگ کلاچ و کارکرد آن - رسانه مجازی نیلسو

بالبرینگ کلاچ و کارکرد آن

  • توسط جواد محمدی
4 8 - بالبرینگ کلاچ و کارکرد آن

در خودرو هایی که دارای جعبه دنده های دستی و یا نمونه های اتومات شده دستی موسوم به AMT هستند، قطعه ای به نام بالبرینگ کلاچ در مجموعه کلاچ آن ها وجود دارد که در کنار دیگر اعضای این بخش، کار قطع و وصل جریان انتقال گشتاور و نیرو از موتور به گیربکس را برعهده دارد. این قطعه در واقع با فشار آوردن به شاخه های خورشیدی کلاچ و فشردن آن ها باعث عقب گرد صفحه و دیسک شده و در نتیجه ارتباط فیزیکی صفحه کلاچ با فلایویل قطع می شود. در این محل باید از بالبرینگ استفاده شود چرا که مجموعه دیسک و صفحه همراه با فلایویل در حال چرخش دورانی هستند و وجود قطعه ای بالبرینگی باعث می شود تا در زمان ایجاد نیرو روی شاخه های خورشیدی صفحه، سایش به حداقل ممکن برسد.

نحوه کارکرد :
اهمیت وجود بالبرینگ در زمان کلاچ گیری برای تعویض دنده است. وقتی دیسک و صفحه کلاچ با فلایویل در حال چرخش دورانی با سرعت بالایی هستند، دوشاخه کلاچ نمی تواند به تنهایی با فشار دادن شاخه های دیسک، صفحه را به عقب بکشد تا بتوان تعویض دنده کرد. برای این منظور باید یک بالبرینگ روی محور گیربکس و بین دوشاخه و دیسک کلاچ قرار داشته باشد که در حین تماس با شاخک های دیسک دچار مشکل نشود. بنابراین بالبرینگ کلاچ با فشار دوشاخه به شاخک ها فشار آورده و آن هار با سمت داخل فشار می دهد تا بالبرینگاز روی فلایویل برداشته شود. از طرفی چون همراه با دیسک و صفحه در حال دوران است، مشکلی از بابت تماس با این مجموعه نخواهد داشت.

1 15 922x1024 - بالبرینگ کلاچ و کارکرد آن

شماتیکی از محل قرارگیری بالبرینگ کلاچ در مجموعه کلاچ خودرو

2 6 - بالبرینگ کلاچ و کارکرد آن

بالبرینگ کلاچ روی محور گیربکس قرار دارد و با آن می چرخد. در زمان کلاچ گیری، این قطعه به شاخک های دیسک فشار وارد می کند و باعث می شود تا صفحه کلاچ به سمت عقب برگشته و از فلایویل جدا شود.

نشانه خرابی :
مهم ترین نشانه خرابی بالبرینگ کلاچ در صدای تولیدی از آن است. گاهی مواقع می بینیم که وقتی خودرو در حالت خلاص قرار دارد، صدایی از مجموعه کلاچ به گوش می رسد. این صدا با گرفتن کلاچ و فشردن اهرم آن قطع می شود که در این وضعیت خبر از خرابی بالبرینگ کلاچ می دهد. همچنین اگر با گرفتن و رها کردن کلاچ صدایی شبیه به ساییدگی دو قطعه فلز به گوش برسد، باز هم نشانه ای از خرابی آن است. چرا که در این حالت، فشاری به دیسک کلاچ وارد نمی شود و چون بالبرینگ به شکل آزاد روی محور گیربکس در حال چرخش است، شروع به ایجاد سر و صدای ناشی از سایش می کند که در این وضعیت با گرفتن کلاچ این صدا به طور کامل قطع شده و یا بسیار ضعیف می شود. این روش از راه های شناسایی خرابی بالبرینگ کلاچ است. بروز ایراد در این قطعه هر چند به ندرت باعث ماندن خودرو در جاده می شود، اما بهتر است در اولین فرصت به تعویض آن اقدام کرد چرا که در صورت بحرانی شدن این وضعیت، می تواند منجر به گیرپاژ آن شده و در نتیجه با شاخک های دیسک سایش شدیدی پیدا کند.

3 8 1024x768 - بالبرینگ کلاچ و کارکرد آن

اگر در زمان خلاص بودن خودرو، کلاچ را فشار داده و در نتیجه صدایی که از سمت مجموعه کلاچ به گوش می رسد، قطع شود، نشانه ای از خرابی بالبرینگ کلاچ است.

نحوه تعویض :
برای تعویض این قطعه باید گیربکس از موتور خودرو جدا شود تا بتوان به بالبرینگ دسترسی پیدا کرد. دقیقا در بین مجموعه کلاچ با گیربکس و روی محور گیربکس، بالبرینگ کلاچ قرار دارد که با جدا شدن موتور از جعبه دنده، می توان این قطعه را برداشت و با یک نمونه  سالم تعویض کرد. نباید فراموش کنیم که اتصال درست و صحیح این قطعه با دوشاخه کلاچ اهمیت زیادی دارد پس در زمان سوار کردن دوباره بالبرینگ روی محور گیربکس و اتصال آن با دوشاخه باید دقت داشت.

4 7 1024x892 - بالبرینگ کلاچ و کارکرد آن

: بالبرینگ کلاچ در بین دوشاخه و دیسک قرار دارد. از این رو در زمان تعویض باید به خوبی در جای خود قرار گرفته و به دوشاخه متصل شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer