با مهدکودک‌های لاکچری تهران آشنا شوید - رسانه مجازی نیلسو

با مهدکودک‌های لاکچری تهران آشنا شوید

چند وقتی است که موضوع مهدکودک‌های ویژه طبقه مرفه در رسانه‌ها سروصدای زیادی به پا کرده است. شاید برای خیلی‌ها سؤال باشد که مگر در این مهدکودک‌ها چه برنامه‌هایی ارائه می‌شود و اساساً چه تفاوتی با سایرین دارند؟! با ما همراه باشید تا شما را به دنیای جالب مهدکودک‌های لاکچری ببریم.

  • توسط شاهین فلسفی
مهدکودک لاکچری

سینمای اختصاصی برای اکران انیمیشن ویژه کودکان، باغ‌وحش و دریای شبیه‌سازی‌شده، ویزیت‌های مستمر روانشناسان کودک و مربی ورزشی اختصاصی بخشی از امکانات مهدهای کودک لاکچری در تهران است. مهدهای معروفی که پوسترهای بزرگی از سلبریتی‌ها و بچه‌هایشان به در و دیوارهایشان چسبانده‌اند و گاهی یک شهر کوچک را تداعی می‌کنند. آن‌ها به‌جز شهریه‌های ماهانه‌ای که گاه تا دو برابر حقوق کارگران می‌رسد، هزینه‌های جانبی زیادی برای والدین دارند.

بیشتر بخوانید:

آموزش صخره‌نوردی و باله، استخر آبگرم سرپوشیده، سالن ورزشی چندمنظوره مجهز به دیواره سنگ‌نوردی، اتاق تکواندو، ژیمناستیک، اسکیت و شطرنج، آموزش زبان انگلیسی و فرانسه و موسیقی با سازها و مهارت‌های گوناگون، تنها بخشی از امکانات یک مهدکودک در خیابان فرشته است. فرقی هم ندارد که فرزند شما چندساله باشد، حتی اگر تأکید کنید که نمی‌خواهید فرزند ٣ ساله‌تان از این سن آموزش ٢ زبانه ببیند و صخره‌نوردی یاد بگیرد، شما را قانع می‌کنند که صلاح کودکتان را بهتر از شما می‌دانند.

مسئولان این مهدکودک که تا چند سال پاتوق سلبریتی‌های سینما و فرزندانشان بود، از ۴ ستاره بودن مهدشان به شما می‌گویند، این در حالی است که این مهد تحت نظارت سازمان بهزیستی قرار ندارد و به‌صورت خصوصی فعالیت می‌کند. وقتی از شهریه‌های این مهدکودک سؤال می‌کنیم، خانم منشی پاسخ می‌دهد: مهدکودک ما در ابتدای ثبت‌نام برای همه کودکان یک‌میلیون تومان است، اما فوق‌برنامه‌ها و آموزش‌های خاص به این شهریه می‌افزاید و قیمت را بالاتر می‌برد.

مهدکودک‌های لاکچری
آموزش صخره‌نوردی و باله، استخر آبگرم سرپوشیده، سالن ورزشی چندمنظوره مجهز به دیواره سنگ‌نوردی، اتاق تکواندو، ژیمناستیک، اسکیت و شطرنج، آموزش زبان انگلیسی و فرانسه و موسیقی با سازها و مهارت‌های گوناگون، تنها بخشی از امکانات یک مهدکودک در خیابان فرشته است

در واقع شما برای ثبت‌نام فرزندتان در این مهدکودک دست‌کم باید ماهانه یک‌میلیون و ۵٠٠‌هزار تومان هزینه کنید، اما در مقابل فرزندتان از ٢سالگی شروع به یادگیری انواع زبان‌ها می‌کند و همزمان تکواندو، ژیمناستیک، شطرنج، اسکیت و صخره‌نوردی هم یاد می‌گیرد و همه‌فن‌حریف می‌شود!

باغ‌وحش و دریا در مهدکودک!

یکی از مهدکودک‌های معروف در زعفرانیه است. آن‌قدر معروف که حتی خانواده‌هایی که محل سکونتشان در زعفرانیه نیست، برای ثبت‌نام فرزندان خود به این مهد مراجعه می‌کنند. اگر بخواهید فرزندتان را در این مهد معروف ثبت‌نام کنید، حتماً باید از چند ماه قبل رزرو کنید تا شرایطتان بررسی شود، چون هر کودکی و البته هر خانواده‌ای نمی‌توانند به‌راحتی در این مهد ثبت‌نام کنند. ابتدا باید مشخص شود که شما از چه قشر و طبقه خانوادگی هستید و بعدازآن فرزندتان را برای ثبت‌نام قبول می‌کنند.

آموزش ٢ زبان و انواع ورزش‌ها از معمولی‌ترین امکاناتی است که این مهدکودک برای شاگردانش در نظر گرفته است. در این مهد بچه‌ها هر هفته ازطرف روانشناسان کودک ویزیت می‌شوند که البته ویزیت روانشناسان هزینه جداگانه‌ای دارد. هر نیم‌ساعت ویزیت کودکان توسط روانشناس‌های مرکز بین ١۵٠ تا ٢٠٠‌هزار تومان هزینه است و تایم ویزیت کودکان به نظر والدین بستگی دارد.

یکی از جالب‌ترین دکورهایی که برای بازی کردن بچه‌ها در نظر گرفته شده، فضایی است که به قول خود مسئولان این مهد دریای شبیه‌سازی‌شده برای بچه‌هاست که البته نمونه‌های این زمین‌بازی در اغلب شهربازی‌های سرپوشیده تهران وجود دارد و تنها ویژگی آن این است که بچه‌ها بازی کردن با شن‌های لب دریا را یاد بگیرند.

یکی دیگر از امکانات عجیب این مهدکودک که در تبلیغات آن هم نقش مهمی را بازی می‌کند، داشتن باغ‌وحش است! البته حیوانات این باغ‌وحش کوچک محدود به جانورانی است که بچه‌ها می‌توانند به‌عنوان حیوان خانگی داشته باشند. لاک‌پشت، همستر، خرگوش و خوکچه هندی از جمله حیواناتی هستند که در این مرکز نگهداری می‌شوند و بچه‌ها می‌توانند آن‌ها را از نزدیک ببینند و لمس کنند.

مربی اختصاصی برای بچه‌های شما

علاوه بر این، در این مهدکودک جشن‌های مختلفی به بهانه پایان سال، شب یلدا، ولنتاین، چهارشنبه‌سوری، کریسمس و عید نوروز برگزار می‌شود که البته هزینه برگزاری این مهدها بر عهده والدین است و جدا از شهریه حساب می‌شود. هزینه برگزاری هر جشن که معمولاً در آن لباس‌های ویژه برای بچه‌ها تهیه می‌شود و شامل میوه، کیک، شیرینی، غذا و هدیه است، گاهی تا ٢‌میلیون تومان می‌رسد. این در حالی است که شهریه ماهانه این مهدکودک هم از ٢‌میلیون تا ٣‌میلیون تومان است که بر اساس امکاناتی که بچه‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند و اینکه در کدام کلاس‌های آموزشی ثبت‌نام می‌شوند، متغیر خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، اگر بخواهید فرزندتان مربی شنای اختصاصی داشته باشد، باید ماهانه ۶٠٠ تا ٨٠٠‌هزار تومان هم پرداخت کنید، چون آموزش‌های اختصاصی هزینه جداگانه‌ای می‌طلبند. بر اساس شهریه‌های این مهد، اگر بخواهید فرزندتان را در این مهدکودک لاکچری و خاص ثبت‌نام کنید، باید دست‌کم برای هرسال ٣٠‌میلیون تومان هزینه کنید.

مهدکودک لاکچری

ستاره‌های ورزش و سینما بچه‌هایشان را به ما می‌سپارند!

یکی دیگر از مهدکودک‌های گران‌قیمت و به‌اصطلاح لاکچری تهران، در منطقه سعادت‌آباد قرار دارد؛ محله‌ای که تعداد زیادی از بازیگران و فوتبالیست‌های مشهور و البته پولدار در این محله زندگی می‌کنند و به همین دلیل این مهدکودک ۵ستاره از معروف‌ترین مهدهای تهران است و یکی از جمله‌های کلیدی در تبلیغات آن این است که ستاره‌های سینما و ورزش فرزندان خود را برای تربیت و آموزش به این مهد می‌سپارند.

داخل مهد هم که بشوید، عکس‌های زیادی از سلبریتی‌ها با فرزندانشان می‌بینید که در این مهد گرفته شده، نه به قصد یادگاری بلکه برای تبلیغ.

والدینی که سوءپیشینه دارند، بچه‌هایشان ثبت‌نام نمی‌شوند

یکی از جالب‌ترین کارهایی که در این مهد انجام می‌شود این است که حتماً باید درباره والدین تحقیق شده تا مشخص شود که آن‌ها سوءپیشینه ندارند و افراد موجهی هستند تا بتوانند فرزندشان را در این مهد ثبت‌نام کنند. این مهد مجهز به دوربین مداربسته است که خانواده‌ها می‌توانند فرزندانشان را از طریق همین دوربین‌ها در منزل یا محل کار خود ببینند. طبق ادعای مسئولان این مهد، متدهای تربیتی آن‌ها بر اساس آخرین متدهای پرورش کودکان در اروپاست که فلسفه آن رشد همزمان هوش و سلامت هیجانی و اجتماعی کودک است.

سینمای اختصاصی در مهدکودک

در این مهد، آموزش‌های خاص سفالگری و مجسمه‌سازی به بچه‌ها داده می‌شود و از کودکان تست هوش گرفته شده تا طبقه‌بندی شوند. یکی دیگر از امکانات جالب این مهد برای بچه‌ها مجهز بودن آن به سیستم سینمایی مولتی‌مدیاست که برای استفاده از آن از والدین هزینه جداگانه گرفته می‌شود. اکران فیلم‌ها و انیمیشن‌های روز دنیا برای گروه سنی بچه‌ها در این سینمای ویژه انجام می‌شود و هزینه بلیت آن بین ٧٠ تا ١٠٠‌هزار تومان است. در این مهد برای بچه‌ها شاهنامه‌خوانی و حافظ‌خوانی هم انجام می‌شود که طبق ادعای مسئولان آن، برای اولین بار در مهدکودک‌های تهران این اتفاق رخ می‌دهد. شهریه‌های این مهد ماهانه ٢میلیون تومان است و هزینه‌های جانبی مثل اردو رفتن و استفاده از امکانات ورزشی به‌طور جداگانه محاسبه می‌شود و گاهی نرخ شهریه‌ها به ماهی ٣میلیون تومان هم می‌رسد.

نرخ مصوب شهریه مهدهای کودک چقدر است؟

مهد‌های کودک در حالی اقدام به گرفتن شهریه‌های چند میلیون تومانی از خانواده‌ها می‌کنند که چندی پیش سازمان بهزیستی شهریه مصوب سال جاری مهدهای کودک به تفکیک محل (مرکز استان و مناطق / شهرستان) و نوع فعالیت را اعلام کرد. بر این اساس، بیشترین شهریه‌ها را مهدکودک‌های منطقه شمیرانات برای نگهداری نوزادان تا کودکان ٢ساله به‌صورت تمام‌وقت می‌توانند دریافت کنند که مبلغ این شهریه ۶١٨‌هزار تومان است. شهریه بقیه مهدکودک‌های سطح استان تهران بین ١٨٣ تا ۴۴٠‌هزار تومان است که بر اساس مناطق و سن کودکان لحاظ می‌شود، ضمن اینکه در ابلاغیه‌های سازمان بهزیستی به مهدکودک‌ها، آن‌ها مجاز هستند در طول هر ماه در صورت داشتن برنامه‌های فوق‌برنامه فقط ١٠‌درصد به شهریه اضافه کنند. بااین‌حال ظاهراً برخی مهدکودک‌ها در شمال شهر از این میزان شهریه‌ها و قوانینی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده تبعیت نمی‌کنند و البته کسی هم نیست که خواستار پاسخگویی مهدهای قانون‌شکن باشد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer