با پیشرانه‌های اکوبوست فورد بیشتر آشنا شویم - رسانه مجازی نیلسو

با پیشرانه‌های اکوبوست فورد بیشتر آشنا شویم

  • توسط علیرضا داوودی
فورد اکوبوست

می‌توان گفت با شروع قرن بیست و یکم، کاهش مصرف سوخت و گازهای گلخانه‌ای بیش از پیش اهمیت پیدا کردند به نحوی که شرکت‌های بیشتری به سمت تولید خودروهای پاک رهسپار شدند. در این میان استفاده از سیستم‌های پرخوران برای گرفتن قدرت بالاتر در اثر بهسوزی بیشتر از حجم موتورهای پایین، امیت فوق العاده‌ای پیدا کرد و شرکت‌های بزرگ استفاده از این سیستم را در دستورکار خود قرار دادند.

یکی از برترین سری پیشرانه‌های جهان، سری اکوبوست فورد است که از سال 2011 معرفی شده و با ترکیب سه تکنولوژی تزریق مستقیم سوخت، توربوشارژر و عملکرد متغیر سوپاپ ها توانسته است در حدود 30 درصد راندمان بالاتر و 15 درصد آلاینده های کمتری نسبت به موتورهای تنفس طبیعی به دست آورد.

سه تکنولوژی موثر

در پیشرانه‌های اکوبوست فورد که نام آن از ترکیب دو عبارت Eco-friendly  و  turbo-Boost ساخته شده است، از سه تکنولوژی پرخوران کردن موتور، عملکرد متغیر زمان بندی سوپاپ‌ها و هم چنین تزریق مستقیم سوخت استفاده می‌شود. هر سه این سیستم‌ها بر روی پیشرانه‌های فراوانی در دنیا نصب هستند اما مهندسی هر شرکت باعث می‌شود تا ترکیب این سه تکنولوژی چه راندمانی را پدید آورد.

1 4 1024x680 - با پیشرانه‌های اکوبوست فورد بیشتر آشنا شویم
موتورهای اکوبوست فورد در نسخه های سه تا 6 سیلندر خورجینی ساخته می شوند

سیستم متغیر باز شدن و بستن سوپاپ ها باعث می‌شود تا بسته به دور موتور و فشاری که روی پیشرانه است، باز و بسته شدن سوپاپ‌ها مستقل از عملکرد میل سوپاپ باشد. به این معنی که در موتورهای معمولی، باز و بسته شدن سوپاپ‌ها در دورهای بالای موتور به قدری سریع صورت می‌گیرد که تخلیه و تنفس سیلندرها به طور کامل اجرایی نشده و راندمان پیشرانه کاهش پیدا می‌کند. اما در پیشرانه‌هایی که از این سیستم بهره‌مندند، میزان زمانی که سوپاپ‌های دود و هوا باز هستند، بیشتر شده و تنفس و تخلیه موتور به نحو احسن صورت می‌گیرد و به این ترتیب، توان تولیدی افزایش پیدا می‌کند.

2 5 1024x576 - با پیشرانه‌های اکوبوست فورد بیشتر آشنا شویم
سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها، باعث می‌شود تا تخلیه و تنفس پیشرانه به نحو بسیار بهتری صورت بگیرد و به این ترتیب راندمان کاری موتور افزایش پیدا کند

دومین تکنولوژی مورد استفاده در پیشرانه‌های اکوبوست به سیستم پرخوران آن باز می‌گردد. توروبوشارژرهای بزرگ می‌توانند گشتاور بالاتری در دور های مختلف موتور نسبت به انواع کوچک‌تر توربوشارژر ایجاد کنند. اما ایراد در این است که استفاده از توربوشارژرهای بزرگ یعنی آرام‌تر دور گرفتن توربین آن‌ها و این به معنی افزایش مکث و سکته توربو است.

در موتورهای اکوبوست از توربوشارژرهای تویین اسکرول استفاده می‌شود. در این توربوشارژرها، ورودی گازهای اگزوز به محفظه توربو به دو قسمت تقسیم شده است که باعث می‌شود تا گاز های خروجی از چند سیلندر به نوک توربین و گازهای خروجی از چند سیلندر دیگر به قسمت پایین توربین که قطر بیشتری دارد، برخورد کند. این نحوه تقسیم باعث می‌شود تا با کمترین میزان گاز خروجی از اگروز نیز بتوان توربوشارژر را وارد مدار کرد. به این صورت سکته توربو یا همان turbo lag تا حد چشمگیری بدون افت در گشتاور تولیدی در دور های بالا، کاهش پیدا می‌کند. این توربوشارژرها همیشه گشتاور بالایی در اختیار راننده قرار می‌دهند و عملکرد به مراتب بهتری از نمونه‌های قدیمی با یک ورودی اگزوز دارند.

3 4 - با پیشرانه‌های اکوبوست فورد بیشتر آشنا شویم
ورودی دوگانه توربوشارژرهای تویین اسکرول باعث می‌شود تا مقداری از گازهای خروجی از موتور به نوک توربین که قطر کمتری دارد برخورد کرده و مقداری به کف توربین. به این صورت توربوشارژر سریع‌تر وارد مدار شده، سکته آن کاهش پیدا می‌کند و در هر دور موتوری گشتاور تولیدی را به طور محسوسی افزایش می‌دهد

و اما سومین تکنولوژی به کار رفته در موتورهای اکوبوست برای تزریق سوخت آن‌هاست. در این موتورها از تزریق مستقیم سوخت استفاده می‌شود که مهم‌ترین خاصیت آن، استفاده از حداکثر سوخت ارسالی به سیلندرها و ترکیب هرچه بیشتر سوخت با هوای موجود در سیلندرهاست. در این تکنولوژی چون نازل سوخت دقیقاً درون سیلندر و در کنار شمع قرار دارد، با پاشش مستقیم به داخل هوای فشرده شده در سیلندرها، به نحو مطلوب‌تری با هوا ترکیب شده و راندمان احتراق را بالاتر می‌برد.

4 5 - با پیشرانه‌های اکوبوست فورد بیشتر آشنا شویم
در سیستم تزریق مستقیم سوخت، نازل درون سیلندر قرار دارد و سوخت به شکل مطلوب‌تری با هوای درون سیلندر ترکیب می شود

قهرمان کوچک فورد

موتور یک لیتری اکوبوست فورد در سال 2012 معرفی شدو تا امروز در تمام سال ها توانسته به عنوان برترین موتور زیر یک لیتر دنیا جوایز متعددی کسب کند. این پیشرانه سه سیلندر  97 کیلوگرمی با 999 سی سی حجم در نسخه های 99 اسب بخاری، 125  اسبی و 140 اسب بخاری عرضه شده است که در قوی‌ترین حالت می‌تواند 170 نیوتن متر گشتاور تولید کند و این عدد در حالت بالاترین بوست به 200 نیوتن متر می‌رسد. البته باید بدانیم که در نسخه 140 اسب بخاری این رقم به 210 نیوتن متر خواهد رسید. نزدیک به یک پنجم فوردهای فروخته شده در اروپا و دو پنجم فوردهای فیستا فروخته شده از این موتور کوچک و پر قدرت نیرو می‌گیرند.

5 1024x683 - با پیشرانه‌های اکوبوست فورد بیشتر آشنا شویم
موتور یک لیتری اکوبوست فورد، سه سیلندر با 999 سی سی حجم و 97 کیلوگرم وزن

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer