با چند گجت، کیف خود را برای زلزله آماده کنید - رسانه مجازی نیلسو

با چند گجت، کیف خود را برای زلزله آماده کنید

بیشتر مردم وقتی زندگی عادی و روزمره خود را دارند، زمین لرزه‌ها را فراموش می‌کنند. همین چند شب گذشته و زلزله تبریز، چند خانواده وسایل ضروری برای زلزله را آماده داشتند؟ آیا باز هم در سرما ماندند یا با آینده‌نگری از قبل وسایل ضروری را آماده کرده بودند؟

  • توسط مارال لاریجانی
زلزله

همیشه حوادث طبیعی مختلفی در سراسر جهان در حال وقوع است؛ گاهی سیل، گاهی زلزله، فوران آتش‌فشان و طوفان جان انسان‌های زیادی را تهدید می‌کند. زمین لرزه‌ها یکی از این موارد هستند و اینکه پیش‌بینی وقوع زمین لرزه بعدی تقریباً غیرممکن است، کار را سخت‌تر هم می‌کند. بنابراین آنچه می‌توانیم انجام دهیم، این است که هر لحظه آماده باشیم.

البته، نباید با ترس فزاینده از زمین لرزه زندگی کنیم و دائما اضطراب آن را داشته باشیم، اما کمترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم، تهیه یک کیف از وسایل ضروری است که می‌تواند در مواقع بحران به ما کمک کند. می‌توانید این کیف را در خانه یا در ماشین نگهداری کنید. در اینجا چند ایده برای کیف آورده شده است که بیشتر آنها ضروری هستند و در هر خانه‌ای پیدا می‌شوند. اما شاید لازم باشد چند وسیله را تهیه کنید که در بسیاری از مواقع دیگر مثل مسافرت‌ها نیز به کار شما می‌آید.

یک نکته برای یادآوری: فراموش نکنید که کیف‌های خود را هر شش ماه یکبار بررسی کنید و مطمئن باشید که محتویات آن در وضعیت خوبی هستند.

چراغ‌قوه

چراغ قوه

وقتی کسی درباره کیف زمین لرزه صحبت می‌کند، احتمالاً چراغ قوه اولین چیزی است که به ذهنش می‌آید. چراغ قوه‌ای انتخاب کنید که نور فوق‌العاده‌ای داشته باشد. با بهره‌وری زیادی کار کند و بازده عالی دارد. همچنین، چراغ قوه‌ای که انتخاب می‌کنید، باید امکان استفاده از باتری نیز داشته باشد.

رادیو

رادیو

هر کسی این اتفاق را تجربه کرده است که پس از یک حادثه طبیعی، شبکه‌های تلفن محلی از کار می‌افتند. قطعا در این مواقع، نگران این هستید که چه اتفاقی در منطقه در حال رخ دادن است و بنابراین، قطعاً به رادیو احتیاج خواهید داشت. هنگام انتخاب رادیو، فراموش نکنید که رادیوی جمع و جور انتخاب کنید که قابل حمل بوده و از بلندگوهای باکیفیت برخوردار باشد. عمر باتری طولانی نیز، یکی از مهمترین مواردی است که شما هنگام انتخاب یک رادیو برای کیف خود باید در نظر داشته باشید.

باتری

باتری

رادیو یا چراغ قوه شما بدون باتری کار نخواهد کرد. از این جهت، باتری یکی از مهمترین مواردی است که باید در کیف خود داشته باشید. زیرا حتی اگر وسایل شما از باتری کافی و قدرتمند برخوردار باشند، می‌توانید با دادن باتری خود به شخص دیگری کمک کنید.

پاور بانک

پاوربانک

اگر برای کیف زلزله خود قصد تهیه یک پاور بانک دارید، مهمترین معیار آن باید شارژ سریع و باتری طولانی مدت باشد. مثلا این پاوربانک که در تصویر مشاهده می‌کنید، می‌تواند تقریباً سه و نیم آیفون 8 یا دو و نیم Galaxy S8 را شارژ کند که برای آن مدت زمان می‌تواند کافی باشد. گاهی نیز شما به پاور بانک برای شارژ چراغ قوه یا رادیوی خود نیاز خواهید داشت.

کیف کمک‌های اولیه

کیف کمک‌های اولیه

این یک وسیله ضروری برای کیف زلزله است. سعی کنید کیفی انتخاب کنید که ضد آب و جمع و جور باشد. همچنین، انتخاب کیفی که ساماندهی و پیدا کردن وسایل در آن راحت باشد نیز بسیار مهم است.

پانچ بارانی

پانچ بارانی

شما نمی‌توانید آب و هوا را پیش بینی کنید و ممکن است در لحظه زلزله و تخلیه خانه آماده نباشید. این پانچ سبک، جمع و جور است و در اندازه‌ای طراحی می‌شود که بتوانند از آن استفاده کنند. به راحتی می‌توانید آن را در کیف خود جاسازی کنید.

سوت

سوت

اگر نیاز دارید که صدای شما از دور شنیده شود، یک سوت کوچک می‌تواند به شما کمک کند.

فیلتر آب شخصی

فیلتر آب شخصی

فیلتر آب شخصی ممکن است خیلی زیاد و اضافی به نظر برسد، اما چه کسی می داند در مواقع اضطراری به چه چیزهایی نیاز دارید؟ مخصوصا اینکه این فیلتر کوچک است و جایی را در کیف شما اشغال نمی‌کند. این فیلترها می‌توانند اکثر باکتری‌های و انگل‌های تک یاخته موجود در آب را تا 0.2 میکرون فیلتر کند. به باتری احتیاج نداشته و قطعات متحرک نیز ندارد. بنابراین، این بدان معنی است که در صورت نیاز قادر به نوشیدن آب کدر خواهید بود.

پتو

پتو

در صورت ضرورت تخلیه خانه‌ها در منطقه، شما به پتو احتیاج خواهید داشت. این پتوهای حرارتی انتخاب مناسبی برای استفاده در مواقع اضطراری است. این پتوها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که 90٪ از حرارت بدن را حفظ می‌کند و به طور کامل باران، برف و رطوبت را مسدود کند. اما در غیر این صورت، حتما از پتوهای گرم و سبک غافل نشوید و همراه خود داشته باشید.

کیسه خواب

کیسه خواب

اگر هنوز پس‌لرزه می‌آید و باید فورا خانه را تخلیه کنید و در خارج از خانه بمانید، یک کیسه خواب می‌تواند نجات دهنده باشد. کیسه خوابی را انتخاب کنید که از پلی استر ساخته شده و با آستر الیاف نرم پوشیده شده باشد. اینگونه حتما گرم می‌مانید.

جوراب و لباس‌های گرم

جوراب و لباس‌های گرم

اگر در مورد گرم ماندن در خارج از خانه صحبت می‌کنیم، جوراب‌های پشمی نباید فراموش شوند. از سوی دیگر، لباس گرم هم به تعداد محدود بردارید که از سرما در امان باشید. اما با توجه به پتو و کیسه خواب، لازم نیست کیف خود را از لباس پر کنید.

چاقوی چند منظوره

12 1 - با چند گجت، کیف خود را برای زلزله آماده کنید

شما در مواقع اضطراری به چاقو احتیاج دارید. اینجا عکس یک گزینه خوب برای انتخاب چاقو را می‌بینید. این یک چاقوی سبک و فشرده و همچنین، یک ابزار چند منظوره است و بنابراین در چنین شرایطی می‌تواند بسیار مفید باشد.

دستمال کاغذی و دستمال مرطوب

دستمال کاغذی و دستمال مرطوب

چیزهای اصلی را فراموش نکنید. دستمال کاغذی و دیتمال مرطوب از موارد اساسی در این لیست هستند که نباید در برداشتن آنها شک کنید، چون در موقعیت‌های زیادی به کار شما می‌آیند.

آب

آب

این آب‌های بسته‎بندی شده از دیگر نجات دهنده‌های زندگی است. شاید بتوانید بسته‌های جمع و جور آبی را که در تصویر می‌بینید پیدا کنید که حتی تا 5 سال هم ماندگاری دارند. اما در غیر این صورت، از آب معدنی غافل نشوید. تاریخ آن را چک کنید و هرگاه به تاریخ انقضا نزدیک شدید، بسته های آب معدنی را عوض کنید.

غذای کنسروی

غذای کنسروی

هرچند در مواقع زلزله و حوادث طبیعی دیگر، امدادرسانی انجام می‌شود و غذا به شما خواهد رسید، اما برداشتن غذا هم می‌تواند از موارد ضروری باشد. چند کنسرو انتخاب کنید که مواد غذایی مفید و انرژی‌زا داشته و باز کردن و مصرف آن هم راحت باشد.

طناب

طناب

ممکن است بعد از وقوع زلزله با وضعیت پیچیده‌ای روبرو شوید، بنابراین داشتن طناب در کیف به شما کمک می‌کند تا امنیت بیشتری باشید. طنابی انتخاب کنید که بادوام و محکم است.

چادر

چادر

اگر چادر به نظر شما خیلی زیادی و اضافی به نظر می‌رسد، باید در نظر داشته باشید که اگر زمین لرزه در شب اتفاق بیفتد، حتی اگر بتوانید، به دلیل اضطراب نمی‌خواهید به خانه برگردید. چادری انتخاب کنید که حمل آن آسان باشد و به راحتی باز شود. در ضمن توجه کنید که درزهای معکوس داشته باشد تا گرم‌تر بمانید.

کیف

کیف

ما برای جمع‌آوری همه این موارد به یک کیف نیاز خواهیم داشت. کیفی بردارید که بزرگ بوده و از گنجایش بالایی برخوردار است تا بتوانید تمام وسایل ضروری خود را در آن جا دهید.

ایمن بمانید و به اشتراک گذاشتن آگاهی خود درباره زمین لرزه را فراموش نکنید!

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer