بحث هایی از آزادسازی واردات خودرو به کشور - رسانه مجازی نیلسو

بحث هایی از آزادسازی واردات خودرو به کشور

  • توسط علیرضا داوودی
Car Import 1 1600x800 - بحث هایی از آزادسازی واردات خودرو به کشور

این روزها بحث هایی برای کاهش قیمت خودرو خصوصا نمونه‌های وارداتی که قیمت‌های نجومی و غیر واقعی به خود گرفته اند در پیش است. حرف‌هایی از آزادسازی واردات با روش‌هایی که از ارز داخلی استفاده نشود و ترخصی خودروهای مانده در گمرک تا آزادسازی واردات از مناطق آزاد و با نرخ تعرفه قبلی و… .

به گفته عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی حتی واردات خودرو با همان نرخ تعرفه قبلی می تواند تا 30 درصد در کاهش قیمت خودروهای وارداتی اثر گذار باشد. قیمتی که با جهش نرخ ارز هر روز بالاتر رفت و با وجود کاهش قیمت ارز، همچنان بالاست که دلیل آن هم نبود خودروی صفر کیلومتر وارداتی و بسته بودن درب‌های واردات است.

از طرفی گفته می‌شود که مصوبه‌ای روی میز دولت برای آزادسازی واردات خودرو از مناطق آزاد به گوش می‌رسد. به این ترتیب اگر آزادسازی واردات از سه منطقه آزاد کیش و قشم و چابهار که از قدیمی‌ترین مناطق آزاد و البته از پرکارترین آن‌ها هستند، آزاد شود می‌توان هم به رونق اقتصادی این سه منطقه اشاره کرد و هم کاهش بسیار چشمگیر قیمت خودرو.

از طرفی مهدی دادفر دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو نیز اظهار می‌کند که حدود هفت هزار دستگاه در گمرکات مختلف کشور باقی مانده که دو هزار دستگاه آن در توقیف دستگاه مرجع قضایی است و بالغ بر هشتصد دستگاه دارای اظهارنامه و برگ سبز گمرکی هستند و به علت اینکه تاریخ مصوب در 16 تیرماه تمام شد اکنون پشت درب گمرک مانده اند. به گفته وی به خاطر یک تصمیم یک شبه در حدود یک سال و نیم است که خودروهای زیادی در گمرک معطل مانده اند که فقط 20 درصد آن ها برای نمایندگی های وارد کننده بوده و بقیه برای اشخاص حقیقی و حقوقی است که به شکل مستقل اقدام به واردات کرده اند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer