بخاری درجا یا بخاری پارکینگ - رسانه مجازی نیلسو

بخاری درجا یا بخاری پارکینگ

  • توسط علیرضا داوودی
.png - بخاری درجا یا بخاری پارکینگ

بخاری درجا از ملزومات خودرو های سنگین و تجاری محسوب می شود که تا چند سال پیش نصب آن بر روی خودرو های تجاری موجود در کشورمان اجباری نبود و خودروسازان هم که از هر روشی برای کاهش قیمت تمام شده و افزایش سود خود استفاده می کنند، از نصب این وسیله حیاتی و مهم، خودداری می کردند. البته در این میان برخی از محصولات درجه یک بازار، به صورت استاندارد دارای بخاری درجا بودند اما برای برخی از محصولات حتی به صورت سفارشی نیز امکان نصب این قطعه نبود. با این وجود بعد از کش و قوس های فراوان و در زمانی که کشنده فراز نیز در فراز و فرود پلاک شدن بود، خودرو های سنگین تولیدی در کشورمان به دستور پلیس، مجبور به نصب این وسیله رفاهی شدند. بخاری درجا انواع مختلفی دارد که توسط شرکت های گوناگونی در دنیا تولید می شود. در این مطلب نگاه کوتاهی داریم به انواع بخاری درجا.

خرید لوازم و قطعات سیستم بخاری خودرو

1 13 - بخاری درجا یا بخاری پارکینگ
شرکت های سازنده بخاری درجا برای خودرو های سواری نیز بخاری درجا طراحی و تولید می کنند که بیشتر در کشور های سردسیر استفاده می شود.

نوع برقی :
بخاری درجا برقی، ساده تر و ارزان تر از انواع سوختی آن است و البته تاثیرات منفی نیز بر باطری خودرو خواهد داشت. المنت گرمایی موجود در این بخاری ها با دریافت جریان الکتریسیته، ایجاد گرما کرده که این گرما معمولا توسط یک پنکه به داخل اتاق دمیده می شود. بخاری های برقی معمولا توسط شرکت های چینی ساخته میشوند که البته نمونه های درجه یک اروپایی آن نیز در بازار وجود دارد اما کمتر کسی سراغ این نوع بخاری درجا می رود چرا که به خاطر مصرف برق آن ها هم مدت زمان کارکرد کمی دارند و هم در دراز مدت باعث کاهش عمر باطری می شوند.

2 11 1024x1024 - بخاری درجا یا بخاری پارکینگ
بخاری درجا برقی

نوع سوختی و خشک :
نوع دیگر از بخاری های درجا، با سوخت نفت و گاهی مواقع گازوییل کار می کنند که مزیت های خاص خود را دارند. این بخاری های سوختی ممکن است از نوع شوفاژی یا همان آبی باشند و یا گرمای تولید شده توسط آن ها به صورت خشک و مستقیم وارد کابین گردد. در حالت هوا گرم، با سوختن نفت یا گازوییل در فضای بیرون اتاق، گرمای آن به داخل کابین وارد می شود و دود حاصل نیز از قسمت در نظر گرفته شده در دستگاه در بیرون اتاق، خارج می شود. به خاطر ورود فقط گرمای حاصل از سوخت به داخل کابین، به این حالت بخاری درجا خشک می گویند.

3 11 - بخاری درجا یا بخاری پارکینگ
بخاری درجا سوختی و خشک

نوع سوختی و شوفاژی :
در این نوع بخاری درجا نیز از نفت و گازوییل به عنوان سوخت استفاده می شود با این تفاوت که گرمای تولیدی صرف گرم کردن آب شده و این آب در یک چرخه می تواند گرمای خود را به داخل اتاق مثل سیستم شوفاژ، پس دهد. در این روش نیز دو نوع بخاری شوفاژی داریم که در نوع ساده تر، آب گرم شده فقط در یک چرخه کوچک در بخاری و داخل اتاق می چرخد و گرمای گرفته شده از سوختن را به کابین می دهد و در نوع پیشرفته تر، گرمای تولید شده، آب داخل رادیاتور موتور را گرم می کند و در نتیجه بخاری ماشین، گرمای این آب را به داخل کابین می دمد. این روش که باید آن را بهترین و پیشرفته ترین نوع بخاری درجا بنامیم، منجر به گرم شدن پیشرانه در هوای سرد و در نتیجه استارت راحت تر موتور را به همراه خواهد داشت. ضمن این که خطرات سرمازدگی و یخ زدگی پیشرانه نیز از بین می رود.

4 11 - بخاری درجا یا بخاری پارکینگ
بخاری درجا سوختی و شوفاژی
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer