بنتلی بلوور 90 ساله مدل 2020! - رسانه مجازی نیلسو

بنتلی بلوور ۹۰ ساله مدل ۲۰۲۰!

بنتلی بلوور

بنتلی قصد دارد تا دوباره تعداد محدودی از بنتلی سوپرشارژ مدل ۱۹۲۹ را برای کلکسیونرها و علاقه‌مندان به این خودرو ساخته و به دست آن‌ها برساند. این بنتلی قدیمی و بسیار معروف به نام بلوور شناخته می‌شود که کلمه بلوور در آن به وجود سوپرشارژر قرار گرفته در جلوی شاسی اشاره دارد.

این خودرو از یک موتور ۴ سیلندر ۴.۴ لیتری سوپرشارژ شده استفاده می‌کند که حداکثر قدرت آن در مدل‌های معمولی که فاقد سوپرشارژر هستند برابر با ۱۱۰ اسب بخار و در مدل‌های مسابقه ای برابر با ۱۳۰ اسب بخار بود. اما مدل بلوور با داشتن یک سوپرشارژر از نوع roots قادر بود تا در مدل‌های معمولی در حدود ۱۷۵ اسب بخار و در مدل مسابقه‌ای، حدود ۲۴۰ اسب بخار توان در اختیار راننده خود قرار دهد.

به طور کلی از این خودرو فقط ۵۵ دستگاه ساخته شده است که ۵ دستگاه آن برای مسابقات بوده‌اند. حال کمپانی بنتلی قصد دارد تا با دمونتاژ کردن یک دستگاه بنتلی که در موزه خود دارد، از قطعات آن اسکن سه بعدی بگیرد و سپس با تکنولوژی امروزی و مطابق با نمونه قدیمی این خودرو، ۱۲ دستگاه از این خودرو را به دست مشتریان خاصش برساند که البته این فرآیند دو سال زمان خواهد برد. این در حالی است که بنتلی امسال یک صدمین سال فعالیتش را جشن گرفت و برای بزرگداشت این موفقیت اقدام به عرضه صد دستگاه بنتلی جی تی کانورتیبل به نام Number 1 Edition کرد.

روی داشبورد این خودرو نیز یک عدد پیستون از بنتلی بلوور Number1 که مدل مسابقه ای بنتلی ۴½  است در اندازه کوچک در یک محفظه قرار گرفته است. این بنتلی مسابقه ای در سال ۱۹۳۲ توانست به رکورد سرعت ۲۲۲.۰۳ کیلومتر در ساعت برسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer