بیان توانایی های یک پیشرانه - رسانه مجازی نیلسو

بيان توانايي هاي يك پيشرانه

بیان توانایی های یک پیشرانه

  • توسط rose zare

وقتی خودرویی تولید می شود و شرکت سازنده به دنبال معرفی ویژگی ها و مشخصات محصول خود است، دو فاکتور نقش اساسی در این میان خواهد داشت. یکی قدرت تولیدی پیشرانه است که در اکثر مراجع و کشورها با واحد اسب بخار بیان می شود و دیگری گشتاور تولیدی موتور که با پاوند فوت یا نیوتن متر معرفی خواهد شد.

اسب بخار و گشتاور :
دو فاکتور اصلی در بیان تعریف توانایی های یک پیشرانه گفته می شود که یکی توان تولیدی و دیگری گشتاور تولیدی موتور است. توان با واحد هایی چون کیلووات و اسب بخار تعریف می شود که هر کیلووات برابر است با 1.34 اسب بخار. اسب بخار با نماد HP نمایش داده می شود که البته بسته به این که چگونه اندازه گیری شده باشد، ممکن است با واحد های Bhp و یا PS نیز نشان داده شود که تفاوت این سه روش اندازه گیری بسیار اندک است و واحد اصلی معمولا کیلووات یا اسب بخار است. اما فاکتور بسیار مهم تر دیگری که کمتر مد نظر قرار می گیرد، گشتاور تولیدی پیشرانه است. گشتاور با واحد پاوند فوت و یا نیوتن متر تعریف می شود که هر پاوند فوت برابر با 1.355 نیوتن متر است. نکته مهم در خصوص این دو فاکتور گفته شده در این است که توان تولیدی یک موتور همیشه ثابت است و تا رسیدن به سر چرخ ها به خاطر وجود اصطکاک و هرز رفتن هایی، کمتر از توان تولیدی گرفته شده از سر میل لنگ خواهد بود. اما گشتاور پیشرانه با گذر از گیربکس تغییراتی می کند که در یک خودرو این گشتاور در سر چرخ ها چندین برابر خواهد شد. در تعریف توانایی های یک پیشرانه همیشه ملاک توان و گشتاوری است که از سر میل لنگ گرفته می شود و نه چیزی که بعد از گیربکس به دست می آید.

رابطه بین گشتاور و اسب بخار :
همان طور که گفته شد، بین اسب بخار و گشتاور یک رابطه فیزیکی برقرار است. در واقع اگر گشتاور را با واحد پاوند فوت در دور موتور ضرب کرده و بر عدد ثابت 5252 تقسیم کنیم، اسب بخار تولیدی در آن دور موتور به دست می آید. در خودروهای خیابانی و خودروهای تجاری سعی می شود تا بیشترین گشتاور در دور موتور کمتری به دست آید. در این حالت هم کشش خودرو در دورهای پایین خوب خواهد بود و هم به خاطر پایین بودن دور موتور، مصرف سوخت و استهلاک کمتری خواهیم داشت. اما چون اثر دور موتور در قدرت تولیدی پیشرانه کاملا مشخص بوده و یک اثر پر رنگ تر از فاکتور گشتاور است، معمولا هرچه دور موتور بالاتر می رود، اسب بخار نیز به شکل محسوسی افزایش پیدا می کند. به همین خاطر همیشه بالاترین قدرت تولیدی در دورهای پایانی پیشرانه و نزدیک به خط قرمز آن به دست می آید.

- بیان توانایی های یک پیشرانه
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer