بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ با شعار آینده بهتر - رسانه مجازی نیلسو

امروز آغاز به کار کرد:

بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ با شعار آینده بهتر

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک، 27 الی 30 تیر سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

  • توسط مارال لاریجانی
139409150942481716654244 - بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ با شعار آینده بهتر

نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک یا به اختصار الکامپ در عرصه طراحی، ساخت و تولید و پشتیبانی از محصولات، خدمات، محتوا و راهکارهای صنایع الکترونیکی، کامپیوتر و دیجیتال در اقتصاد ایران برگزار می‌شود و بزرگ‌ترین رویداد فناوری کشور است. این نمایشگاه محلی برای نمایش پیشرفت‌هایی است که فعالان عرصه توسعه و تحول دیجیتال طی سال گذشته به دست آورده‌اند و به دنبال محلی برای معرفی تولیدات خود هستند؛ با این امید که الکامپ بتواند با تحریک تقاضای بازار به کسب و کار آن‌ها رونق بخشد.

بیشتر بخوانید:

الکامپ؛ 25 سال تجربه نمایشگاهی

نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک ایران با نام الکامپ (Elecomp) که به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران شناخته می‌شود، بیش از بیست سال است که توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با شعار آینده بهتر برگزار می‌شود. این نمایشگاه برای شناسایی دستاوردها و پیشرفت‌های جدید در زمینه IT و همچنین تسهیل شرایط صادرات تکنولوژی‌های داخلی تلاش می‌کند و به همین دلیل نیز نقش بسزایی در برنامه‌ریزی استراتژیک و نوآوری تجاری دارد.

بدیهی است که در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به علاقه‌مندان عرضه شده و فرصتی استثنایی برای تبادل‌نظر و مذاکره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد. دستاوردهای این تعاملات نقطه آغاز بسیاری از همکاری‌های تجاری و تکنولوژیکی بین دست‌اندرکاران حوزه الکترونیک و کامپیوتر است که نقش معنی‌داری در تحرک بخشیدن به این صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفا می‌کند. علاوه‌بر این، نمایشگاه الکامپ تهران زمینه ارتباط بین بخش‌های مختلف را فراهم می‌سازد تا بتوانند با همکاری متقابل، نیازهای داخلی کشور را تأمین کنند.

 یکی دیگر از اهداف اصلی نمایشگاه تجارت الکترونیک تهران، توسعه پتانسیل‌های بین‌المللی بازرگانی و افزایش رقابت‌پذیری ایران در بازار جهانی است که تنها با ارتقای سطح کیفی تولیدات و به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته ممکن می‌شود.

27e7f7a6 8e77 4cad b5b5 47b89a5396f7 1024x683 - بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ با شعار آینده بهتر
آشنایی عملی و شهودی با زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد شناخت از نزدیک با تحولات فناورانه در کسب و کارهای مبتنی بر اقتصاد و تحول دیجیتال و فراهم شدن امکان بازدید هدفمندانه از نمایشگاه در بخش الکامپ تورز طراحی شده است

بازدیدکنندگان این نمایشگاه را متخصصان حوزه IT، سرمایه‌گذاران حوزه IT، مدیران دولتی سازمان‌های مرتبط به حوزه IT، علاقه‌مندان و دانشجویان حوزه IT شرکت‌های بازرگانی و بازاریابی، رسانه‌ها و … تشکیل می‌دهند. همچنین، این نمایشگاه موضوعات بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک و دولت الکترونیک، قطعات و تجهیزات موبایل، نرم‌افزار و سخت‌افزار، هوش مصنوعی، دیتا سنتر و سیستم‌های هوشمند، دستگاه‌ها، ماشین‌آلات و تجهیزات اداری، رباتیک، اینترنت، اپراتورها، امنیت، شبکه و ارتباطات، تجهیزات دیجیتال قابل حمل، تجهیزات سمعی بصری، آموزش و مشاوره، رسانه و سرگرمی را پوشش می‌دهد و علاقه‌مندان به این حوزه‌ها با دیدار از این نمایشگاه می‌توانند تجربه جالبی داشته باشند.

بیست‌وپنجمین الکامپ و فرصت‌های جدید

سالانه استارتاپ‌های جدیدی در کشور آغاز به فعالیت می‌کنند و طی سال‌های گذشته حمایت نهادهای دولتی و خصوصی از آن‌ها افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که تلاش می‌کنند جهت افزایش بهره‌وری و تسهیل امور خود از توانمندی استارتاپ‌ها استفاده کنند. طبیعی است که با رشد این استارتاپ‌ها، فضای نمایشگاه الکامپ که فعالیت آن با کامپیوتر، الکترونیک و عرصه دیجیتال عجین است، حال و هوای تازه‎‌ای بگیرد و شور و شوق رقابت هر ساله افزایش یابد. همچنین در این نمایشگاه تمهیدات جدیدی اتخاذ شده که تجربه شرکت‌کنندگان الکامپ را متفاوت خواهد کرد که به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

الکام ترندز؛ دستاوردهای جدید جهانی

الکامپ ۲۵ در تلاش است با کمک بازیگران اصلی این بخش، نمایشی از فناوری‌های نوظهور که جزو ترندهای جهانی است را در معرض دید عموم قرار دهد. بی‌تردید این بخش از الکامپ فرصتی منحصربه‌فرد برای تمامی فعالان خواهد بود تا ضمن آشنایی بیشتر با آن‌ها، فرصت‌های جدید کسب و کار را در تمامی صنایع شناسایی کند. ترندهای برنامه‌ریزی‌شده به این ترتیب اعلام شده است:

 AI/Big Data/Data Analysis /Machine Learning

 5G

 IOT/IOE

 Block Chain/ Mining / Crypto Currency

 Space Industry

 AR/VR

 Cloud/ Virtualization Fintech

 Fintech/Insure tech/ Reg tech

 Robotics

 Open Data

الکام جابز؛ استعدادیابی و پرورش سرمایه انسانی

بی‌تردید تحقق رؤیای ایران دیجیتال، مستلزم پرورش و توانمندسازی سرمایه‌های ارزشمند انسانی است که برای اولین‌بار در بخشی مجزا با نام الکام جابز به آن پرداخته خواهد شد. مهارت‌افزایی و توانمندسازی نیروی انسانی پویا و هدایت آن به سمت کسب و کارهای مرتبط، یکی از مهم‌ترین بخش‌های الکامپ 25 است که به‌صورتی تعاملی و منطبق با نیازهای روزآمد بازار کار داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

الکام گیمز؛ رقابت بازی‌های دیجیتالی

به منظور رونق تولیدات دیجیتال و نوآورانه، بخش الکام گیمز با حضور فعالان و بازیگران زیست‌بوم بازی‌های رایانه‌ای از دیگر بخش‌های مهم و پرمخاطب الکامپ امسال خواهد بود.

الکام استارز، ستاره‌های درخشان عرصه دیجیتال

از آنجا که خلق آینده بهتر با درخشش ستاره‌های نوظهور الکام استارز امکان‌پذیر می‌شود، بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ مانند 4 دوره گذشته و با تخصیص ظرفیت مضاعف مادی و معنوی، میزبان صدها ستاره فعال نوآور در بخش رقابتی کسب‌وکارهای نوپا در نمایشگاه امسال خواهد بود. در نهایت از سوی دست‌اندرکاران این بخش نیز برترین کسب و کار نوپا در الکام استارز معرفی می‌شود.

N82987312 72467640 1024x698 - بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ با شعار آینده بهتر
سالانه استارتاپ‌های جدیدی در کشور آغاز به فعالیت می‌کنند و طی سال‌های گذشته حمایت نهادهای دولتی و خصوصی از آن‌ها افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که تلاش می‌کنند جهت افزایش بهره‌وری و تسهیل امور خود از توانمندی استارتاپ‌ها استفاده کنند.

الکامپ تورز؛ بازدید هدفمندانه از نمایشگاه

آشنایی عملی و شهودی با زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد شناخت از نزدیک با تحولات فناورانه در کسب و کارهای مبتنی بر اقتصاد و تحول دیجیتال و فراهم شدن امکان بازدید هدفمندانه از نمایشگاه در بخش الکامپ تورز طراحی شده است تا نیازمندی‌های علاقه‌مندان به این حوزه تأمین شود.

توان تک؛ توجه ویژه الکامپ به توان‌یابان

از ویژگی‌های دیگر الکامپ امسال درنظرگرفتن بخش خاصی با عنوان توان تک برای فراهم شدن امکان حضور و عرضه قابلیت‌ها و توانمندی‌های خانواده معلولان کشور در زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات است. این بخش از یک‌سو نشان‌دهنده ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این بخش از جامعه بوده و از سوی دیگر زمینه‌ساز ایجاد ارتباط این دسته از محصولات و خدمات آنان به بازیگران بزرگ کشور برای بزرگ شدن و ورود به کل جامعه خواهد بود. نهایتاً در مراسمی به معرفی و تقدیر از شرکتی پرداخته می‌شود که توانسته با ارائه محصول یا محصولاتی جامعه توان‌یابان کشور را با شاخصه‌های در نظر گرفته شده، مدنظر قرار دهد.

الکام تاکز، گفتگوی تخصصی فعالان دیجیتالی

ستاد برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ از تمامی اساتید، مدیران دولتی و شرکت‌ها، کارشناسان، محققان و صاحب‌نظران دعوت کرده تا در بخش الکام تاکز دیدگاه‌های خود را بیان کنند و به آن‌ها گواهی مشارکت و سخنرانی اعطا خواهد کرد. 

تقدیر از برترین‌های الکامپ

از برترین‌های الکامپ ۲۵ در 15 موضوع مختلف و در مراسمی ویژه با حضور رئیس و مسئولان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور تقدیر خواهد شد.

معرفی برترین غرفه‌سازان

ستاد برگزارکننده بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ 25 در نظر دارد به معرفی برترین شرکتی بپردازد که توانسته است در فضای کمتر از 50 متر بهترین غرفه‌سازی را داشته باشد.

برترین نوآوری و ایده برتر

ستاد برگزارکننده بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ 25، برترین شرکت فعال در زمینه فناوری‌های نوظهور یا ‌پیشرو بودن در ترندز را معرفی و از آن تقدیر می‌کند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer