تجهیزاتی برای عاشقان سفرهای آفرود - رسانه مجازی نیلسو

تجهیزاتی برای عاشقان سفرهای آفرود

آشنایی با سیستم‌های آفرودی پر طرفدار در خودروهای آفرودی دنیا

  • توسط علیرضا داوودی
قابلیت شناوری

خودروهای آفرودی هر روز به وسایل و تجهیزات بیشتری برای افزایش توانایی آن‌ها به منظور تردد در بیراهه‌ها، مجهز می‌شوند. این وسایل در برخی مواقع مختص به شرکت خاصی است و در سایر خودروها دیده نمی‌شود و گاهی مواقع با اسامی گوناگون که شرکت‌های سازنده مختلف به آن داده اند، بر روی محصولات آن ها نصب می‌شوند.

می‌شود گفت تنوع این سیستم‌ها زیادتر از چیزی است که می‌توان تصور کرد که حتی در این بین سامانه‌هایی نیز وجود دارد که شاید چندان کاربردی نباشند. اما برخی از این سامانه‌ها هم قابلیت‌های خود را اثبات کرده‌اند و هم به عنوان سیستم‌های راهبردی برای محصولات ساخته شده توسط شرکت‌های مادر، رنگ زیادی در بازاریابی‌ها و تبلیغات به خود می‌گیرند.

1- مُدهای مختلف

مُدهای مختلف

خودروهای امروزی دارای حالت‌های مختلفی برای رانندگی هستند که این ویژگی در انواع هاچ بک‌ها تا کامیون‌ها و کشنده‌ها یافت می‌شود. در خودروهای شاسی بلند و خصوصاً انواعی که قابلیت بیشتری برای تردد در بیراهه‌ها دارند، این سیستم رانندگی طرفداران زیادی دارد. حالت‌های مختلف رانندگی در خودروها بر اساس نوع کاربری و کلاس آن‌ها متفاوت است و در خودروهای شاسی بلند شامل رانندگی در شن، گل، برف، سنگلاخ، انتخاب خودکار و… می‌شود که بر اساس انتخاب هر کدام،  تغییراتی در نحوه گاز خودرن، ارتفاع خودرو، سفتی فنربندی و… به وجود خواهد آمد که تا حد زیادی به راننده در طی نمودن مسیر با مشکلات کمتر، کمک می‌کند.

2- قفل دیفرانسیل

 قفل دیفرانسیل

قفل دیفرانسیل یکی از سیستم‌هایی است که هنوز هم در بسیاری از خودروهای شاسی بلند دیده نمی‌شود و یا برای نصب آن‌ها باید به بازار خرید این گونه وسایل مراجعه کرد. با این حال این بخش از سیستم حرکتی خودرو، از پر طرفدارترین‌ها در بین اهالی علاقه مند به خودروهای آفرودی محسوب می‌شود. اساس کار دیفرانسیل خودرو به این شکل است که در زمانی که یک چرخ از محور محرک، تماس خود را با زمین از دست بدهد، تمام نیروی ارسالی از موتور را دریافت کرده و با هرز چرخیدن منجر به زمین گیر شدن خودرو خواهد شد. اما قفل دیفرانسیل که ممکن است به صورت خودکار و یا با دخالت راننده درگیر شود، از بروز این پدیده تا زمان خارج شدن از حالت اضطرار جلوگیری می‌کند و کمک شایانی به خروج خودرو از مهلکه خواهد کرد.

3- قابلیت شناوری

قابلیت شناوری

تمام خودروها قابلیت عبور از آبراهه‌ها را دارند اما فاکتور مهم در این جاست که هر خودرو تا چه میزان و چه ارتفاعی می‌تواند بدون بروز مشکلی از یک رودخانه یا آبراهه گذر کنند و این ویژگی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در توانایی‌های خارج جاده یک خودرو است به نحوی که شرکت‌های مختلفی نیز ادوات مخصوصی برای افزایش این قابلیت تهیه و تولید می‌کنند. 

4- دوربین چرخ

4 - تجهیزاتی برای عاشقان سفرهای آفرود

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در برنامه‌های آفرودی در حین عبور از مسیرهای پر چالش مد نظر قرار دارد، اطلاع دقیق از محل چرخ هاست تا با افزایش ارتباط با مسیر و دوری از برخورد با موانع یک عبور بی دردسر را تجربه کنیم. به همین خاطر در بعضی مواقع نیاز است تا شخصی با راهنمایی داردن به راننده، وی را از محل چرخ‌ها مطلع کند که این نیاز باعث شده است تا امروزه در برخی از محصولات ساخته شده برای ماجراجویی‌های آفرودی، دوربین‌هایی برای نمایش مسیر پیش رو و محل چرخ ها به راننده در نظر گرفته شود و این اطلاعات درون مانیتور داخل خودرو به نمایش گذاشته شود.

5- تنظیم باد از داخل

تنظیم باد از داخل

تنظیم فشار هوای دورن تایرها از داخل اتاق، ویژگی جدیدی نیست به نحوی که حتی بر روی برخی از کامیون‌های ساخت شوروی سابق نیز وجود دارد اما یک ویژگی بسیار خاص است. بسیاری مواقع لازم است تا در حین عبور از مسیرهای گل آلود، برف و یخی و یا رمل اقدام به کم کردن باد تایرها کنیم تا به این شکل سطح تماس و از طرفی گیرایی چرخ ها با زمین بیشتر شود. اما باد زدن و رساندن فشار هوای درون تایرها بعد از انجام این کار خود یکی از حوصله سر برترین کارهاست که برخی از شرکت‌های خودروسازی و یا شرکت‌های سازنده تجهیزات آفرودی اقدام به نصب وسایل لازم برای باد زدن تایرها بدون پیاده شدن راننده و فقط از درون کابین و حتی در حین کردن کرده‌اند.

6- تنظیم ارتفاع

تنظیم ارتفاع

افزایش یا کاهش ارتفاع خودرو از سطح زمین یکی از دوست داشتنی‌ترین کارهایی است که یک آفرودر بر روی خودرو خود نیاز دارد. اما اگر این کاهش ارتفاع به صورت تنظیم شونده و اصطلاحاً با سیستم پنوماتیک یا بادی باشد، دست راننده را برای مانورهای بیشتر، بازتر خواهد گذاشت. تنظیم ارتفاع خودرو اتفاق جدیدی نیست و امروزه اکثر خودروهای شاسی بلند مدرنی که از درب کارخانه خارج می‌شوند به این سیستم مجهزند.

7- بالا رفتن و پایین آمدن از تپه

بالا رفتن و پایین آمدن از تپه

حضور ترمزهای الکترونیکی در دنیای خودروسازی باعث شد تا سامانه‌های کمکی زیادی از کنار آن برای کنترل راحت‌تر خودرو به وجود آید که سیستم  پایین آمدن از تپه یکی از آن‌هاست. در این سیستم، کنترل گاز و ترمز بر عهده کامپیوتر خودرو خواهد بود و راننده تنها باید به هدایت آن و عبور خودرو از بین موانع بپردازد.

8- سیستم‌های حرکتی خاص

سیستم‌های حرکتی خاص

اکثر شرکت‌های خودروسازی مطرح در دنیا برای ساخته‌های خود سیستم‌های مخصوص و ویژه ای نصب می‌کنند تا به رانندگان در مسیرهای مختلف کمک کند. برای مثال تویوتا دو سیستم اختصاصی KDSS و کراول کنترل را بر روی برخی از محصولاتش مثل لکسوس LX570 و یا لنکروزرهای سری 200 نصب می‌کند که کمک قابل توجهی به مانور این خودروها در بیراهه‌ها می‌کند.

9- تقسیم هوشمند گشتاور

تقسیم هوشمند گشتاور

اولین سیستم‌های هوشمند تقسیم گشتاور بین محورها توسط خودروسازان آمریکایی و بر روی محصولات جیپ و شورلت نصب شد. امروزه این سیستم‌ها توسعه زیادی پیدا کرده اند و قادرند نه تنها اقدام به تقسیم گشتاور بین هر دو محور کنند بلکه برای هرچرخ نیز گشتاور خاصی اختصاص دهند. به این ترتیب هم پایداری خودرو در مسیرهای لغزنده افزایش پیدا می‌کند و هم رهایی از مهلکه‌ها آسان‌تر می‌شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer