ترمز‌های دیسکی خنک شونده - رسانه مجازی نیلسو

انتقال حرارت بیشتر برای کارایی بهتر

ترمز‌های دیسکی خنک شونده

  • توسط علیرضا داوودی
.jpg - ترمز‌های دیسکی خنک شونده

بحث انتقال حرارت در مهندسی خودرو و قسمت های مختلف آن اهمیت بالایی دارد. مهم ترین کارکرد این علم در خنک سازی و تنظیم دمای موتور است که اثر بسیار مهمی در کارکرد و سوخت و ساز آن دارد. اما می توان گفت همان طور که گرم بودن موتور در کاهش آلاینده ها و استهلاک آن اثر دارد، کاهش دمای بعضی قسمت ها نیز بسیار مهم است. یکی از این قسمت ها، ترمز ها هستند. فشاری که بر لنت های ترمز در هنگام توقف وارد می شود، باعث گرم شدن آن ها و کاهش شدید کارایی سیستم توقفی می شود. به همین خاطر برای رفع این مشکل در طول تاریخ خودرو سازی، تمهیداتی در نظر گرفته شده است. یکی از این اقدامات، دیسکی کردن سیستم ترمز در چرخ هاست تا ضمن بالا رفتن قدرت ترمز گیری، مشکل گرم شدن لنت ها نیز کاهش یابد. اما راه دیگری که در خودرو های پیشرفته تر و گران تر پیاده می شود و البته امکان استفاده از آن در همه خودرو ها نیز وجود دارد، استفاده از دیسک ترمز سوراخ دار یا همان خنک شونده است.

اگر به دیسک ترمز نگاه بیندازیم، از دو قسمت قرار گرفته بر روی هم ساخته شده است که در وسط آن شبکه هایی شبیه به پره های آسیاب های آبی قدیمی وجود دارد. این پره ها باعث می شوند تا دیسک یکپارچه ساخته نشود و در کنار کاهش وزن، باعث عبور و مرور هوا و تبادل گرمایی دیسک با هوای آزاد و کاهش دمای آن شود. اما می توان برای کاهش سریع تر این دما و افزای ایمنی و قدرت ترمز گیری از دیسک های خنک شونده نیز استفاده کرد. این دیسک ها قیمت بالاتری دارند و به همین خاطر در خودرو های خیابانی و ارزان قیمت استفاده نمی شوند. وجود شیار ها و سوراخ های موجود در روی دیسک باعث تبادل گرمایی بیشتر آن با هوای آزاد اطراف می شود. ضمن این که در خودرو های تقویت شده، غیر از استفاده از دیسک های خنک شونده، از کانال های هوا رسانی به دیسک ها نیز استفاده می شود.

1 1024x375 - ترمز‌های دیسکی خنک شونده
دیسک های خنک شونده در انواع مختلفی ساخته می شوند که در بهترین حالت آن ها، جدا از دوجداره بودن دیسک که باعث گردش هوا در بین دولایه می شود، روی دیسک نیز سوراخ یا خط هایی برای تبادل بیشتر هوا وجود دارد.

 

2 1024x1024 - ترمز‌های دیسکی خنک شونده
یک دیسک خنک شونده ساده بدون مجراهای سطحی روی دیسک

 

3 1024x768 - ترمز‌های دیسکی خنک شونده
در خودروهای سوپر اسپرت و تقویت شده، معمولا از مجراهای هوارسانی به دیسک ها برای خنک شدن هرچه سریع تر آن ها استفاده می شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer