تصفیه‌خانه پیشرانه - رسانه مجازی نیلسو

تصفیه‌خانه پیشرانه

فیلتر روغن، وظایف و بخش های مختلف آن

  • توسط علیرضا داوودی
فیلتر روغن

فیلتر روغن از قسمت های مهم در ساختار روانکاری پیشرانه محسوب می شود و ایراد در آن می تواند در کارکرد این بخش بسیار مهم، اثر نامطلوبی بگذارد. روغن موتور درون کارتل جای دارد و از یک صافی فلزی که در کف اویل پمپ قرار دارد در ابتدا عبور کرده و وارد اویل پمپ می شود تا برای روانکاری به بخش های مختلف، پمپاژ شود.

صافی اول که فلزی است چندان اثری بر روی پالایش روغن ندارد و فقط قطعات درشت فلزی را جمع آوری می کند هرچند که یکی از ایرادات شایع آن گرفتگی توسط همین ذرات درشت است. اما ذرات ریزتر که از این صافی عبور می کنند باید در محلی ذخیره شده و روغن تصفیه شده به قسمت های مختلف پیشرانه به منظور روانکاری ارسال شود.

محل تصفیه روغن قبل از پمپاژ به دیگر قسمت ها، فیلتر روغن است که مسئولیت بسیار مهمی دارد و وظیفه دارد تا تمام ناخالصی ها و آلودگی های موجود در روغن را در خود جذب نماید که از خطرناک ترین آن ها، براده های ریز و درشت موجود در روغن بوده که از سایش قطعات مختلف موتور بر روی هم به وجود آمده اند. پس می توان به طور خلاصه گفت که روغن موتور پس از ورود به اویل پمپ ابتدا به فیلتر روغن فرستاده می شود و بعد از تصفیه سازی به تمام بخش های موتور تزریق خواهد شد.

از نکاتی در زمان تعویض روغن و تعویض فیلتر به آن تاکید می شود، پر کردن حداقل نصف فیلتر از روغن قبل از بستن آن روی موتور است. در این حالت فیلتر در زمان استارت موتور سریع تر پر شده و شروع روانکاری کمی سریع تر اتفاق می افتد. ضمن اینکه تاکید می شود همیشه در زمان تعویض روغن، فیلتر نیز با آن تعویض شود چرا که این قطعه همان جور که گفته شد محل جمع آوری ناخالصی های موجود در موتور است و گرفتگی آن در طول زمان به اویل پمپ نیز فشار وارد می کند.

اجزای فیلتر روغن

توضیخات اعداد موجود روی عکس

  1. بدنه فیلتر روغن بخش های مختلف فیلتر را در خود جای می دهد. این بدنه نباید در اثر ضربه و یا در حین بستن و محکم کردن فیلتر دچار تغییر فیزیکی شود تا روغن بتواند به خوبی در آن گردش کند و از فشار روغن کاسته نشود. به همین خاطر سفارش می شود که فیلتر را ابتدا با دست تا حد ممکن سفت کنیم و سپس برای سفت کردن کامل آن، در حد یک چهارم تا نیم دور از آچار فیلتر استفاده کنیم.
  2. فنر انتهای فیلتر که برای نگه داشتن قسمت های مختلف فیلتر در جای خود، استفاده می شود.
  3. آب بند ته فیلتر که اجازه نمی دهد روغن تصفیه نشده از کاغذ فیلتر به وسط فیلتر که محل خروج روغن تصفیه شده است، نفوذ نماید. در این آب بند یک سوپاپ اطمینان نیز قرار دارد تا اگر فشار درون فیلتر بیش از حد بالا رفت، روغن به سرعت از این شیر اطمینان عبور کرده و دوباره وارد موتور شود. در غیر این صورت امکان ترکیدن فیلتر بسیار بالا خواهد بود.
  4. روغن تصفیه شده با ورود به این توری فلزی، به سمت موتور باز می گردد تا برای روانکاری قسمت های مختلف موتور استفاده شود.
  5. فیلتر کاغذی که وظیفه پالایش روغن را بر عهده دارد. روغن از پشت این فیلتر وارد می شود و از وسط آن با گذشتن از توری فلزی وارد موتور خواهد شد.
  6. درپوش بالایی که فیلتر کاغذی و فلزی را در جای خود محکم نگه می داد.
  7. لاستیک از جنس سیلیکون که به خاطر جنس خود همیشه نرم خواهد ماند و در اثر گرمای موتور، حالت و نرمی خود را از دست نخواهد داد.این قطعه تا حدودی نقش آب بند بالایی را بر عهده دارد تا روغن ورودی و خروجی باهم تماس نداشته باشند.
  8. درپوش بالایی روغن که روغن از سوراخ های محیطش و هم چنین از ورودی وسط آن وارد فیلتر می شود. فیلتر بر روی بلوک موتور از قسمت رزوه فلزی موجود در وسط این درپوش، نصب می شود و روغن تصفیه شده از این محل دوباره به موتور باز می گردد. این درپوش بسته به طراحی فیلتر ممکن است چندین سوراخ کوچک و یا چند سوراخ بزرگ داشته باشد.
  9. واشر لاستیکی که وظیفه آب بندی محل اتصال فیلتر با بلوک موتور را بر عهده دارد و در زمان نصب فیلتر باید آن را با روغن چرب کرد.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer