تصویر زنده؛ دستیار واقعیت افزوده نقشه گوگل برای مسیریابی - رسانه مجازی نیلسو

تصویر زنده؛ دستیار واقعیت افزوده نقشه گوگل برای مسیریابی

  • توسط مارال لاریجانی
live view2 - تصویر زنده؛ دستیار واقعیت افزوده نقشه گوگل برای مسیریابی

دنبال کردن مسیر در نقشه گوگل به صورت پیاده اصلاً کار ساده‌ای نیست. مخصوصاً اگر در یک خیابان شلوغ راه بروید یا اتصال به اینترنت شما قطع و وصل شود، مسیریاب تاخیر پیدا کرده و خیلی آهسته حرکت می‌کند. همچنین، دنبال کردن نقاط آبی که شما را به سمت مقصد موردنظرتان راهنمایی می‌کند هم چالش دیگری است، چون دقیقاً نمی‌توان متوجه شد که کجا هستیم و ممکن است خیلی ساده راه را پیدا نکنیم.

بیشتر بخوانید:

اما یک ویژگی جدید در اپلیکیشن Google maps برایios  و اندروید تعبیه شده که ۱۰۰ درصد دقیق نشان می‌دهد در کدام مسیر باید حرکت کنید و مخصوصاً اینکه دیگر واضح مشخص است که بین کوچه و خیابان‌های متوالی در کدام‌یک باید بپیچید.

ive view 3 1024x441 - تصویر زنده؛ دستیار واقعیت افزوده نقشه گوگل برای مسیریابی
Google maps عکس‌های متعدی می‌گیرد و آنها را بر اساس ویژگی‌های بصری مثل پل‌ها و ساختمان‌ها تحلیل می‌کند. سپس ویژگی‌های موجود در پایگاه داده را با تصاویر دوربین زنده تطبیق می‌دهد تا تصویری بومی برای شما به نمایش بگذارد

چطور؟‌با اضافه کردن پیکان یا فلشهایی روی صفحه گوشی که دقیق مسیر را به شما نشان می‌دهند. این ویژگی تصویر زنده یاLive View  نامیده می‌شود و اینجاست تا با استفاده از اطلاعات Google maps و واقعیت افزوده، به شما کمک کند راحت و سریع به مقصد خود برسید. تصویر زنده برای نمایش مسیر، از اطلاعات GPs و street view یا نمای خیابان استفاده می‌کند تا موقعیت مکانی شما را تشخیص دهد.

Google maps عکس‌های متعدی می‌گیرد و آنها را بر اساس ویژگی‌های بصری مثل پل‌ها و ساختمان‌ها تحلیل می‌کند. سپس ویژگی‌های موجود در پایگاه داده را با تصاویر دوربین زنده تطبیق می‌دهد تا تصویری بومی برای شما به نمایش بگذارد.

ویژگی تصویر زنده، نواحی اطراف شما را همانطور نشان می‌دهد که از طریق دوربین تلفن همراهتان می‌بینید و از واقعیت افزوده استفاده می‌کند تا فلش‌هایی را روی صفحه قرار دهد که به شما می‌گویند دقیقاً چه وقت به چپ یا راست بپیچید. اگر مسیر خود را پیدا نکردید، فقط کافی است گوشی تلفن را بپرخانید یا خودتان بچرخید تا فلش‌ها دوباره به شما نشان دهند که مسیر درست کدام سمت است. سال گذشته این ویژگی برای راهنمایان محلی که در مرحله ۵ یا بیشتر بودند، به صورت آزمایشی فعال شده بود.

live view 1024x683 - تصویر زنده؛ دستیار واقعیت افزوده نقشه گوگل برای مسیریابی
ویژگی تصویر زنده، نواحی اطراف شما را همانطور نشان می‌دهد که از طریق دوربین تلفن همراهتان می‌بینید و از واقعیت افزوده استفاده می‌کند تا فلش‌هایی را روی صفحه قرار دهد که به شما می‌گویند دقیقاً چه وقت به چپ یا راست بپیچید.

اکنون تصویر زنده تنها برای مسیریابی به صورت پیاده است؛ اما تعجب‌برانگیز نیست اگر گوگل برای مسیریابی هنگام رانندگی هم این ویژگی را راه‌اندازی کند. این هفته گوگل به آرامی این کارکرد را برای اندروید و ios اجرا می‌کند اما لازم است که گوشی آیفون شما از قابلیت ARkit و گوشی اندروید شما از قابلیت ARcore پشتیبانی کند. ‌اگر برای استفاده از تصویر زنده مشتاق هستید، این هفته دائماً اپلیکیشن خود را چک کنید.

برای استفاده از ویژگی تصویر زنده، گام‌های زیر را دنبال کنید.

  1. اپلیکشین نقشه گوگل را باز کنید. بدیهی است که این ویژگی روی مسیریاب دسکتاپ و سایت نقشه گوگل کار نمی‌کند.
  2. در نوار جستجو، آدرس خود یا نام تجاری موردنظرتان را تایپ کنید و لوکیشن یا آن موقعیت مکانی را انتخاب کنید.
  3. مسیرها را انتخاب کنید و به آیکون پیاده بروید.
  4. دکمه تصویر زنده را لمس کنید (درست کنار دکمه شروع). حالا وقتی شروع به پیاده‌روی به سمت مقصد موردنظر خود کنید، فلش‌های بزرگ و نام خیابان روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود تا شما را ارهنمایی کند.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer