تکنولوژی های نوین - رسانه مجازی نیلسو

تکنولوژی های نوین

آشنایی با سیستم های خودرویی و کارکرد آن ها

  • توسط هیئت تحریریه
1 5 - تکنولوژی های نوین

منو دنبال کن! :
روز به روز چراغ های خودرو ها دارای تغییرات شگرفی می شوند که از ورود انواع زنون و LED تا انواع راه های زیبا تر کردن جلوه چراغ ها در روز و شب گرفته تا تکونولوژی های هوشمند نور بالا و پایین کردن های خودکار از آن دسته هستند. اما شرکت های خودروسازی پیشرو در این صنعت برای رفاه حال راننده حتی بعد از پیاده شدن از خودرو نیز راه هایی در پیش گرفته اند. یکی از این راه ها استفاده از یک راهکار ساده به نام Follow Me Home است که اشاره به روشن کردن راه پیش رو تا درب منزل است. در این سیستم ساده، چراغ ها به خواست راننده تا 40 ثانیه بعد از خاموش کردن خودرو و قفل نمودن درب ها نیز روشن خواهند ماند تا مسیر پیش روی راننده را روشن کنند. نکته مهم در خصوص این سیستم در این است که هر چند ورود این تکنولوژی را به مرسدس بنز و ب ام و نسبت می دهند اما امروزه در اکثر محصولات شرکت های بزرگ از این سامانه ساده اما کاربردی استفاده می شود و بر حسب شرکت سازنده خودرو، زمان روشن ماندن چراغ ها متفاوت خواهد بود. برای مثال فیات این زمان را در کمترین حالت روی 30 ثانیه قرار داده است و بنا به نیاز راننده روشن ماندن چراغ های بزرگ جلو می تواند تا 210 ثانیه نیز طولانی شود.

1 5 1024x575 - تکنولوژی های نوین

فنرهای پارابولیک :
تا به حال نام فنر های پارابولیک را زیاد شنیده ایم. فنر هایی که امروزه به طور گسترده جایگزین فنر های تخت یا همان فنر های شمش ساده شده اند و با کمک محاسنی که دارند، توانسته اند جای خود را در تکنولوژی فنربندی و سیستم تعلیق، محکم کنند. فنر های تخت دارای معایب زیادی هستند که خشکی نسبی، وزن زیاد، نیاز به سرویس و نگهداری، آسیب پذیر بودن در برابر ضربه های شدید و… از مهم ترین آن هاست. اما فنر های پارابولیک که جایگزین فنر های تخت می شوند، به خاطر شکل خاص طراحی آن ها دارای محاسنی هستند که باعث می شود تا بسیاری از معایب فنر های شمش حذف شوند. این فنر ها مثل فنر های تخت به صورت یکنواخت با یک قطر ساخته نمی شوند و همان طور که از نام آن هاست، به صورت سهمی گون طراحی می شوند. به این معنی که فنر ها در لبه ها باریک تر بوده و هر چه به مرکز فنر نزدیک تر می شویم، دارای قطر بیشتری می شوند و ضمن این که در بین لایه های فنر یک فاصله نیز وجود دارد که این فاصله منجر به بازی بیشتر فنر و از طرف دیگر کاهش اصطکاک بین لایه های فنر خواهد شد. این نحوه طراحی منجر به دریافت بیشتر ضربه از یک طرف و نرمی دسته فنر از طرف دیگر می شود. ضمن اینکه فنر های پارابولیک به لایه های کمتری نیاز دارند که همین قضیه تا 40 درصد از وزن کل مجموعه  دسته فنر را کاهش می دهد.

2 5 1024x350 - تکنولوژی های نوین

تقسیم نیروی ترمز با EBD :
امروزه یکی از ساده ترین سیستم های ایمنی و کمک راننده، سیستم ترمز ضد قفل یا همان ABS است که از قفل شدن چرخ ها در ترمز گیری های شدید و از بین رفتن قابلیت فرمان پذیری خودرو، جلوگیری می کند. اما اگر حتی با وجود این سیستم در یک میدان وارد شویم و اقدام به ترمز گیری شدیدی کنیم، خواهیم دید که به خاطر اعمال نیروی برابر به همه چرخ ها که سرعت های متفاوتی دارند، خودرو دچار ناپایداری خواهد شد که البته باز هم در مقایسه با انواع غیر ABS وضعیت بهتر خواهد بود. اما سیستم مکملی به نام تقسیم الکترونیکی نیروی ترمز  یا EBD در کنار سیستم ضد قفل قرار داده می شود که وظیفه آن، تقسیم نیروی ترمز بین چرخ ها بر اساس موقعیت آن ها و سرعت دورانی تایر هاست. به این معنی که چرخی که درون دایره پیچ قرار دارد از چرخی که داخل دایره پیچ است، سرعت بیشتری دارد و به همین خاطر نیاز به نیروی ترمز بیشتری خواهد داشت. این سیستم هم چنین بر این اساس که روی هر چرخ چه میزان بار قرار دارد، نیروی ترمز معینی به هر چرخ اعمال می کند. پس با کمک سیستم EBD نیروی ترمز بین چرخ ها به گونه ای تقسیم می شود که پایداری اتومبیل در همان وضعیتی که در حال پیمایش است، ثابت و پایداری باقی بماند.

3 5 - تکنولوژی های نوین
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer