جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹ - رسانه مجازی نیلسو

جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

در حالی که اختراع و نوآوری در بسیاری از شاخه‌های تکنولوژی بسیار آهسته حرکت می‌کند، سرعت در رباتیک بسیار زیاد است. در این مطلب جالب‌ترین ربات‌هایی را که تا سال ۲۰۱۹ اختراع شدند، از کمک‌یاران سلامتی تا هنرمندان اندرویدی، بررسی خواهیم کرد.

  • توسط مارال لاریجانی
Ai Da Artistic Robot - جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

ربات‌ها چگونه می‌توانند در زندگی به ما کمک کنند؟ بسیاری از مشتریان ربات‌ها، بر روی سلامتی، آموزش و همراهی رابت‌ها تمرکز می‌کنند. اما ربات‌ها کاربری‌های متنوع‌تری هم داذند؛ مثلا بعضی از ربات‌ها هم می‌توانند لباس‌های شما را تا کنند و به جای شما در اداره حاضر شوند.

در سال ۲۰۱۹ ربات‌ها چقدر هوشمند شده‌اند؟ بعضی از آنها بسیار باهوش شده‌اند؛ مثلا Ai.Da می‌تواند پرتره شما را طراحی کند.

در حال حاضر کاربردی‌ترین ربات موجود کدام است؟ می‌توان گفت که ربات‌های شوینده کاربردی‌ترین ربات‌ها در زندگی و کار هستند.

در دهه ۱۹۵۰ بود که فیلم‌های علمی تخیلی، ربات‌هایی شبیه انسان که باهوش بودند را به تصویر کشیدند. از آن زمان، در واقعیت هم دانشمندان شروع به کار روی این ربات‌ها کردند و به تدریج، فاصله بین فیلم‌ها و واقعیت هر روز کم می‌شود. در این جا ما جالب‌ترین ربات‌هایی را که تاکنون دیده‌اید، معرفی خواهیم کرد.

Stanley Black & Decker Pria

Stanley Black Decker Pria - جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

Black & Decker بیشتر به دلیل تولید ابزارهای DIY معروف است. اما این شرکت با مرکز مراقبت از سلامتی استنلی همکاری می‌کند تا ابزاری بسیار متفاوت‌تر بسازد. Pria برای کمک کردن به افراد سالمند طراحی شده که داروهای خود را در زمان مقرر استفاده کند. این ربات‌های بهیار به شما کمک می‌کنند دوز صحیح دارو را قبل از این که یادآورها طی روز به صدا در آیند، اندازه‌گیری می‌کند. علاوه بر این، Pria می‌تواند برای برقراری تماس ویدیویی با خانواده و دوستان استفاده شود.

Sharp RoBoHon 2nd-Generation Toy Robot

edd1e3aa 58d8 11e8 a7d9 186ba932a081 1280x720 153059 1024x683 - جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

درست مثل ربات مشهور Aibo متعلق به شرکت سونی، کارکرد اصلی RoBoHon همراهی و مصاحبت با شماست. در حالی که نسخه اصلی آن فقط در ژاپن قابل دسترسی بود، این نسخه در سطح گسترده‌تری عرضه شده است. RoBoHon بسیاری از ویژگی‌های یک تلفن همراه هوشمند مثل وای فای و قابلیت اتصال LTE را دارد. این ربات می‌تواند راه برود، به صدای شما پاسخ دهد، اگر موزیک پخش کنید می‌رقصد، عکس می‌گیرد و حتی می‌تواند وسایل هوشمند خانه شما را کنترل کند.

Peeqo Intelligent Gif Robot

Peeqo Intelligent Gif Robot 1024x582 - جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

 بسیاری از ربات‌ها امروزه می‌توانند مکالمه هوشمندانه مبهم داشته باشند. اما چرا صحبت کنید وقتی می‌توانید از GIF  استفاده کنید؟ این مفهوم پشت Peeqo است؛ یک ربات رومیزی که در اصل زندگی خود را به عنوان یک پروژه DIY شروع کرد. این روبات که از  Raspberry   استفاده می‌کند، به هر چیزی که بگویید با یک ویدئو پاسخ می‌دهد، بدون این که یک کلیپ را دوباره تکرار کند.

UBTech Walker Humanoid Robot

UBTech Walker Humanoid Robot 1024x512 - جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

Walker اولین بار در  ۲۰۱۸ CES به نمایش گذاشته شد. حالا یک سال بعد، این ربات انسان نما کمی بیشتر شبیه انسان شده است. با وزن  پوند،۱۷۰ واکر از تکنولوژی SLAM یعنی مکان‌یابی و نقشه یابی همزمان همراه با ۳۶ فعال کننده یا بازوی محرک برخوردار است. کنار هم گذاشتن تمام این اجزا به ربات اجازه می‌دهد که راه برود، از موانع اجتناب کند و اشیاء تا ۱۱۵ یا پنج کیلوگرم را بلند کند.

Sony Aibo Robot Dog

Sony Aibo Robot Dog 1024x684 - جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

Aibo یک ربات شبیه سگ زیباست که دم جنبان و چشمان درخشان آن، یاد‌آور بهترین دوست انسان‌هاست. هر کسی که زمان یا فضای کافی برای بزرگ کردن یک سگ کوچک ندارد،  این ربات بهترین جایگزین آن است. علاوه بر این، Aibo هوشمند نیز هت و از طریق مشاهده اطرافش درباره محیطی که در آن قرار دارد، یاد می‌گیرد. مانند یک سگ واقعی او حتی به شناسایی خانواده می‌پردازد و مانند یک ربات خوب ارتباطات بین انسان‌ها را شناسایی می‌کند.

Samsung Bot Air Filter Robot

Samsung Bot Air Filter Robot 1024x576 - جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

بین تمام ربات‌هایی که سامسونگ در سال ۲۰۱۹ CES عرضه کرد، Bot Air نوآورانه‌ترین آنهاست. ممکن است شبیه یک توپ کاغذی ضایعاتی باشد، اما این روبات نوع دیگری از زباله را نیز جمع آوری می‌کند: ذرات ریز هوا. Bot Air در محیط خانه از اتاقی به اتاق دیگر می‌رود و کیفیت هوای آن اتاق‌ها را بررسی می‌کند. جایی که مواد آلوده کننده‌ یا آلرژی‌زا پیدا کند، مدتی می‌ماند و هوا را پاکیزه می‌کند. برای سالمندانی که در محیط شهری زندگی می‌کنند، این ربات می‌تواند از سلامتی آنها مراقبت کند‌.

Ai-Da Artistic Robot

Ai Da Artistic Robot 1024x683 - جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

شانس کمی وجود دارد که هر کسی به جز صاحب گالری انگلیسی، آیدان ملر بتواند یک ربات Ai-Da داشته باشد. اما با این وجود، Ai-Da فوق‌العاده شایستگی این را دارد که در این لیست قرار بگیرد. به لطف استعداد هنرمندانه‌اش Ai-Da می‌تواند پرتره عالی از هر صورتی که در میدان دیدش قرار دارد، بکشد؛ بدون اینکه به مداخله انسان‌ها نیاز داشته باشد. این ربات با آناتومی شبیه انسان ساخته شده و برای تقلید تظاهرات هیجانی در صورتش از AI استفاده می‌کند.

Sphero RVR Hackable Robot

Sphero RVR Hackable Robot - جالبترین ربات‌های خانگی در سال ۲۰۱۹

 احتمالاً Sphero را برای ساخت توپ‌های RC می‌شناسید. اما در حالی که آن دستگاه‌ها بسیار شبیه به ماشین‌های اسباب‌بازی هستند، Sphero بسیار متفاوت است. این ربات چهار چرخ به صاحبانش این امکان را می‌دهد که با استفاده از کدها و قطعات مختلف، خلاق‌تر شوند. این ربات واقعاً با فهرست خیلی خوبی از قطعات به بازار می‌آید، اما خریدارانش این امکان را دارند که وسایل جانبی دیگری را نیز برای پروژه‌های منحصر به فرد به آن اضافه کنند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer