جراحی زیبایی و معضلی به نام وسواس و خیال‌پردازی! - رسانه مجازی نیلسو

جراحی زیبایی و معضلی به نام وسواس و خیال‌پردازی!

گزارش نیلسو از افزایش گرایش به جراحی زیبایی

  • توسط معصومه ستوده
bb0f7b11 54bf 4f63 9e93 6f9e73f24fd2 - جراحی زیبایی و معضلی به نام وسواس و خیال‌پردازی!

اینجا تهران است کلینیکی دربهترین نقطه شهر. خیابان نلسون ماندلا. لابی مرکزکلینیک، پر است از همراهان بیمار و بیمارانی که درحال تکمیل پرونده هستند. درمیان آنها همه قشری را می‌توان یافت، از پولدار تا متوسط. دغدغه‌ همه معطوف به اتاق عمل بود. درست همان زمانیکه همسر بیماری، نگران عمل رینوپلاستی بود. همراه دیگری از بازگشت چربی بدن خواهرش بعد از گذشت یک سال گلایه می‌کرد و اینکه چطور خواهرش ناچار شده تا بار دیگرعمل لیپولیز را انجام دهد، چون بدنش بسیار دفرمه شده بود.

دغدغه‌ای به نام زیبایی

وجه غالب سخنان تمام افراد حاضردرکلینیک این بود که می‌خواهند زیباتر شوند. این سخن بارها توسط مراجعه‌کنندگان تکرار شد. جالب اینجاست که یکی از بیمارانی که به تازگی عمل بینی کرده و به هوش آمده بود، به محض طرح این سوال که چرا حاضر به انجام عمل رینوپلاستی شدید؟ با تعجب  نگاهی کرد و ضمن درد کشیدن گفت: اینکه پرسیدن ندارد، می‌خواستم خوشگل‌تر بشوم. اگر تصورمی‌کنید که عمل رینو اختصاص به دخترهای دم‌بخت یا پسران جوان دارد، سخت در اشتباهید. درمیان بیماران کلینیک که خود را به تیغ جراحی سپرده بودند، افرادی مشاهده می‌شدند که پنجمین دهه عمر خود را پشت سرگذاشته بودند. خانمی 54 ساله ازجمله افرادی بود که حاضر به عمل جراحی شده بود.همراه او که دخترش بود در پاسخ به این سوال که چرا عمل زیبایی را انجام داده‌اند؟ به «رسانه مجازی نیلسو» گفت: مادرم 54 ساله بوده و از بیست سالگی می‌خواسته تا عمل زیبایی انجام دهد، اما فرصت آن فراهم نشد تا اینکه در این سن تصمیم گرفت برای اولین بار عمل شود.

بیشتر بخوانید:

زنی 33 ساله که سه سال از ازدواجش می‌گذشت، همه دغدغه‌اش را خوش فرم شدن بینی‌اش مطرح و تصریح کرد: تنها دغدغه من این است که بینی‌ام خوب شود. زمانی که این سوال پرسیده شد که بینی شما اشکالی ندارد؟ اظهار داشت: خوب می‌خواهم که بینی من عروسکی شود، حالت آن تکراری شده است! اظهارنظراین خانم درحالی بیان شد که بسیاری دنبال عملی طبیعی بودند. خانم 41 ساله‌ای که پیشتر عمل کره بود، تنها دغدغه خود را رفع عیب عمل قبلی اعلام کرد و گفت: نمی دانم که چرا بینی من دفرمه شد برای همین تصمیم گرفتم که بینی‌ام را دوباره عمل کنم. پزشک من به سختی قبول کرد که بینی من را عمل کند همین‌که عیب بینی من برطرف شود، کافی است انتظار دیگری ندارم.

رضا چایچیان جراح گوش و حلق و بینی بر ضرورت طبیعی بودن جراحی بینی تایید کرد و به «رسانه مجازی نیلسو» گفت: این بیمار، حدود هشت سال پیش عمل شده و بینی‌اش دچار کجی شده است به همین دلیل به من مراجعه کرد تا مشکلات بینی‌اش برطرف شده و یک بینی طبیعی پیدا کند. ازهمان ابتدا تاکید داشت  که نمی‌خواهد بینی فانتزی داشته باشد. مهمترین ایراد بینی، کجی بوده و ازطرف دیگر نوک بینی بسیار درازتر بوده و به بینی حالت سرسره‌ای داده که باید برطرف شود. به همین دلیل من با پیشنهاد این مراجعه‌کننده موافقت کردم چون بینی بیمار دچار مشکل بود. در مواردی که بینی مشکلی ندارد من به افراد توصیه می‌کنم که عمل زیبایی بینی را انجام ندهند.

امان از وسواس

درلابی کلینیک افرادی منتظر پذیرش شدن بودند که بیشتر از مشکل وسواس رنج می‌بردند. خانمی 43 ساله که سابقه دو بار عمل بینی را درکارنامه خود داشت در حالی منتظر عمل بود که بسیاری تصور می‌کردند همراه بیمار است. او با حالتی وسواس‌گونه تمام عیب‌های بینی خود را درحالی برمی‌شمرد که هیچ عیب ظاهری دربینی‌اش مشاهده نمی‌شد.

zohar face final0 h 2017 - جراحی زیبایی و معضلی به نام وسواس و خیال‌پردازی!
در بسیاری از موارد پزشک قادر به انجام این کار نیست چون ذهنیات برخی ازمراجعان ما از تخیلاتی نشات گرفته که از مدل‌ها، فیلم و اینترنت گرفته شده است

وجود دغدغه‌های رویایی به تایید بسیاری از جراحان زیبایی مرکزهم رسید. دغدغه‌هایی که گاه رنگ و بوی تخیل گرفته و مراجعه‌کننده، پزشک را به ستوه می‌آورد. دکتر مهران قاسمی در توصیف این بیماران خیال‌پرداز به «رسانه مجازی نیلسو» گفت: اولین دغدغه این افراد این است که پزشک قادر نباشد که آن چیزی که آنها درذهنشان تصور کرده‌اند را به وجود بیاورد. در بسیاری از موارد پزشک قادر به انجام این کار نیست چون ذهنیات برخی ازمراجعان ما از تخیلاتی نشات گرفته که از مدل‌ها، فیلم و اینترنت گرفته شده است. در این موارد این توضیح به این دوستان داده می‌شود که هر فردی با فرد دیگر متفاوت بوده و خواص غضروف و استخوان افراد یکی نیست و نمی توان چنین انتظاری داشت.قبل از عمل، نمونه‌های شبیه به این افراد نشان داده می‌شود. عکس‌های قبل از عمل و بعد از عمل را می‌بینند. پزشک بعد از نشان دادن تصاویر می‌گوید که امکان دارد که شما بیشتر یا کمتر ازاین افراد نتیجه بگیرید.

پدیده لیپولیز

عمل زیبایی دیگری که پا به پای عمل بینی انجام می‌شود، عمل لیپولیز یعنی خروج چربی‌های بدن است. این عمل از شیوع بالایی برخوردار بوده و بسیاری از افراد که از انجام روش‌های کاهش وزن نتیجه نگرفته‌اند، ترجیح می‌دهند تا این روش را بیازمایند. البته برخلاف تصوربسیاری، لیپولیز روشی صددرصدی نیست،کما اینکه بیماران بسیاری وجود دارند که از این روش نتیجه نگرفته‌اند و به قولی با بازگشت چربی‌ها، دچاربدفرمی بدن شده‌اند.

خانمی درلابی کلینیک از روند عمل دوم لیپولیز خواهرش ابراز نگرانی کرد و به « رسانه مجازی نیلسو» گفت: خواهرم که متولد سال 49 است سال گذشته عمل لیپولیز را انجام داد، اما بعد از گذشت یک سال احساس کرد که بخشی از بدنش دفرمه شده به همین دلیل تصمیم گرفت که عمل ترمیمی را انجام دهد. خدایی این جراح، خیلی انصاف دارد چون خیلی از پزشکان زیر بار بدفرم شدن بدن بیمارشان بعد از گذشت یک سال نمی‌روند، اما این پزشک به خواهرم گفته است که فقط هزینه کلینیک را بپردازید و دستمزد مجدد نمی‌گیرد.

1f58a3d1 7004 4453 8e9c a35c206fdac6 16x9 788x442 - جراحی زیبایی و معضلی به نام وسواس و خیال‌پردازی!
درایران به دلیل نامناسب بودن سیستم تغذیه و چاقی و راحت‌طلبی، مردم اقدام به لیپولیز می‌کنند. بسیاری تصور می‌کنند که امکان بازگشت وجود ندارد اما واقعیت این است که امکان بازگشت وجود دارد

همراه بیمار کار پزشک را عالی توصیف کرد و اظهارداشت: شاید باور نکنید،اما دایی من از آلمان به تهران آمد و عمل لیپولیز را انجام داد و سایز وی از 50 به 38 رسید. در حال حاضر بسیار راضی است اما رژیم غذایی را رعایت می‌کند و پزشک به او گفته است که نان لواش فریزی را از وعده غذایی خود حذف کرده و در ضمن بعد از ساعت هفت شب نباید چیزی بخورد.

حمید غرابی، از جمله پزشکانی است که روزانه چندین عمل لیپولیز را انجام می‌دهد. او ضمن اشاره به شیوع تب لیپولیز در بین مردان و زنان ایرانی به «رسانه مجازی نیلسو» گفت: آمار جهانی نشان می‌دهد که هفتاد درصد افرادی که عمل بینی را انجام می‌دهند. بعد از مدتی به جراحی تنه اقدام می‌کنند. درایران به دلیل نامناسب بودن سیستم تغذیه و چاقی و راحت‌طلبی، مردم اقدام به لیپولیز می‌کنند. بسیاری تصور می‌کنند که امکان بازگشت وجود ندارد اما واقعیت این است که امکان بازگشت وجود دارد. اگر سیستم زندگی اصلاح نشود، وضعیت بدن به همان حالت قبل بازخواهد گشت. تعداد زیادی از افراد به ما مراجعه می‌کنند که نیازی به انجام این کار ندارند اما واقعا نمی‌دانم که چه انگیزه‌ای از انجام این کار دارند. این افراد بهتر است که روش‌های دیگری را امتحان کنند،اما به اشتباه لیپولیز را انجام می‌دهند.

غرابی به کار‌گیری واژه پیکرتراشی در برخی از تبلیغات زیبایی را نادرست دانست و افزود: این بحث‌ها تجاری بوده و جایگاه علمی ندارد. شاید این واژه ترجمه بادی کنتورینگ به معنی شکل‌دهی به بدن است. امکان ندارد که شما بتوانید هر فردی را به هر شکلی که دوست داشته باشید، دربیاورید. به هر حال محدودیت‌هایی وجود دارد وتا حدی می‌توانید چربی‌های بدن یک بیمار را خارج کنید. ابدومینوپلاستی روشی است که هم پوست وهم چربی اضافه برداشته می‌شود. با وجود این نباید این مهم را نادیده گرفت که رژیم غذایی و ورزش اصولی است که نباید فراموش شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer