جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب - رسانه مجازی نیلسو

جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب

  • توسط مرسده خدادادی
1 10 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب

جیسون دو کر تیلور متولد 12 آگوست 1974 در داور انگلستان است. او مجسمه‌ساز و خالق اولین پارک مجسمه در زیر آب است. عمده شهرت او به‌خاطر نصب مجسمه‌هایی در زیر آب و در مکان‌هایی ویژه است که به جزایر مرجانی مصنوعی تبدیل می‌شوند و مهارت‌هایش را به عنوان یک مجسمه‌ساز با حفظ اقیانوس و آبزیان، عکاسی زیر آب و مربی‌گری غواصی تلفیق می‌کند. مجله نشنال جئوگرافیک آثار او در گرانادا را بیست‌و‌پنجمین اثر در بین لیست عجایب دنیا قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

بلندپروازانه‌ترین پروژه او تا به این تاریخ خلق بزرگ‌ترین موزه مجسمه زیرآب است؛ موزه‌ای با نام موزه زیر آب کانچون که در سواحلی بین کانچون و ایسلا موجرس مکزیک و اقیانوس اطلس قرار دارد و یک مجسمه 5 متری و 60 تنی است که از باهاماس آورده شده است. تیلور هم‌اکنون در جزیره لانزاروته در اسپانیا مشغول به کار است و روی یک موزه بزرگ جدید زیر آب برای اقیانوس آتلانتیک کار می‌کند.

دلیل شهرت جهانی او این است که وی اولین هنرمندی است که هنر معاصر را با هدف حفظ حیات اقیانوس تلفیق می‌کند. این جزایر مرجانی مصنوعی باعث جذب توریست و دور شدن آن‌ها از جزایر مرجانی طبیعی است که درگیر آثار منفی آلودگی، گرمایش جهانی، تخریب طوفان و ماهیگیری بیش از حد هستند؛ بنابراین آثار وی به بازسازی و ترمیم جزایر مرجانی طبیعی کمک می‌کند. او با بیولوژیست‌های دریایی همکاری دارد و از مواد مقاوم و ثابتی استفاده می‌کند که به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند.

مجسمه‌های او در جاهای مشخصی از بستر دریا نصب می‌شوند تا از جریان قوی آب و امواج در امان باشند و در زمان مناسب رشد مرجان‌ها نصب می‌شوند تا اثر آن‌ها بر اکوسیستم اقیانوس به حداکثر خود برسد.

آثار تیلور باعث خلق صحنه‌هایی رمزآلود در زیر آب می‌شود که اغلب یکنواختی زندگی را نشان می‌دهند. تیلور به موجودات دریایی اجازه رشد و زندگی روی مجسمه‌های خود را می‌دهد. این مجسمه‌ها به رابطه انسان و دنیای طبیعی و نیاز برای حفظ و تولد دوباره اشاره دارند. اکثر آثار او از روی افراد زنده ساخته شده است. تیلور می‌خواهد نشان دهد چگونه رابطه انسان و طبیعت می‌تواند مثبت و تأثیرگذار باشد.

2 8 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
تا پایان سال 2013 او 700 مجسمه را در سراسر دنیا نصب کرده است

در سال 2016 تیلور در لانزروت اسپانیا مستقر بود و روی یک موزه زیر آب به نام موزه آتلانتیک (Museo Atlántico) کار می‌کرد. این موزه شامل حدود 300 مجسمه است، برخی از آن‌ها راست ایستاده‌اند و برخی دیگر در موقعیت‌هایی مانند مردی که دراز کشیده است یا یک گروه از پناهندگان در قایق قرار دارد. این موزه در تاریخ 10 ژانویه 2017 افتتاح شد و به روی غواصان با همراهی راهنمای موزه باز است.

در زیر برخی از آثار وی را می‌بینید:

4 7 1024x376 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
3 7 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
5 8 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
6 7 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
7 7 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
9 5 1024x652 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
10 4 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
12 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
8 5 - جیسون دو کر تیلور: مجسمه‌سازی در زیر آب
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer