خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین - رسانه مجازی نیلسو

خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

  • توسط علیرضا داودی
7 7 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

رقابت در دنیای خودروهای تجاری و تلاش برای بقا از این کار در بخش خودروهای سبک سخت تر و پر چالش تر است چرا که تا وقتی برای مشتری ثابت نشود که محصول پیش رویش قادر است برای چندین سال بدون عیب و نقص کار کند و دوام آورد، علاقه ای به خریدنش نخواهد داشت. در این بخش از صنعت خودروسازی تا به امروز شرکت های بزرگی آمده و رفته اند و این در حالی است که بسیاری از آن ها مخترع و ابداع کننده نوآوری های بزرگی بودند که امروزه آن ها را روی دیگر شرکت های سنگین ساز دنیا می بینیم.

1- شرکت فنلاندی سیسو در سال 1931 آغاز به کار کرد اما این شرکت به دو علت در دنیای خودروهای سنگین  شناخته می شود. این شرکت ابداع کننده بلندشدن اتاق خودرو به کمک نیروی هیدرولیک است و از طرفی به خاطر محورهای خاصی که در محصولاتش استفاده می کند، شهرت دارد. ساخته های سیسو بر اساس محصولات شناخته  شده شرکت های دیگر مثل رنو و مرسدس بنز ساخته می شوند اما محورهای سیسو در زیر آن ها قرار می گیرد.

1 10 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

2- یکی از اتفاقات دو دهه اخیر در دنیای خودروهای سنگین، رقابت ولوو و اسکانیا بر سر قوی ترین کشنده است. این در حالی است که در زمانی که این دو شرکت رقابتی در این زمینه داشتند، مرسدس بنز با مدل 3850 خود که یک موتور 500 اسب بخاری داشت، سال‌ها به عنوان قوی ترین کشنده اروپا شناخته می شد. در آن زمان ولوو F16 یک پیشرانه 465 اسبی داشت و بعد ها در زمانی که بنز کشنده 530 اسبی خود را معرفی کرد، ولوو قدرت F16 را به 470 اسب رساند.

2 12 1024x768 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

3- امروزه سیستم تزریق سوخت دیزل با تکنولوژی ریل مشترک یا همان Common Rail برترین روش تزریق سوخت به داخل سیلندرهاست. این تکنولوژی در سال 1985 توسط شرکت آیفا که یک شرکت تجاری ساز در آلمان شرقی بود معرفی شد. در این روش سوخت رسانی، یک ریل برای تغذیه انژکتور تمام سیلندرها استفاده می شود.

3 10 1024x683 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

4- این روزها محصولات باری مرسدس بنز شامل آتگو در رده سبک وزن و میان وزن ها، آنتوس در رده میان وزن و سنگین وزن ها و آکسور، آروکس و آکتروس در رده سنگین وزن ها هست و این در حالی است که تا چند سال پیش آتگو در رده میان وزن و سنگین وزن ها بود. اما تداخل وزنی این خودرو با آکسور باعث شد تا آتگو یک پله پایین تر قرار بگیرد و آکسوری که روی اتاق آتگو ساخته شده بود در رده میان وزن و سنگین ها جای گرفته و سپس فقط در رده سنگین وزن ها عرضه شود. آکسور برای پر کردن فضای بین آتگو و آکتروس بود و بعد از رونمایی در سال 2001 آنقدر مورد توجه قرار گرفت که سریعا روی خط تولید رفت.

4 11 1024x768 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

5- در گذشته موتور اتوبوس در جلو نصب می شد که فاصله زیاد موتور تا محور محرک عقب، مشکلات زیادی ایجاد می کرد. در سال 1951 شرکت اتوبوس سازی سترا در محصول جدیدش به نام S8، پیشرانه را در عقب قرار داد و از آن روز به بعد دیگر اتوبوس سازان دنیا نیز از این روش استفاده کردند. عدد 8 در نام این خودرو به تعداد ردیف های صندلیش اشاره دارد.

5 9 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

6- این روزها تاترا را به نام یک شرکت سازنده خودروهای نظامی و کامیون های خاص معدنی می شناسیم. در حالی که این شرکت قدیمی عنواندار سومین خودروساز دنیا بعد از دایملر و پژو است و اولین خودروساز اروپای شرقی شناخته می شود. همچنین تاترا اولین شرکتی بود که کامیون را به شکل تولید انبوه و روی خط تولید می ساخت.

6 8 768x1024 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

7- در صنعت خودروهای سنگین امکان ساخت یک کامیون برای چندین سال طولانی ممکن نیست چرا که رقابت در بین شرکت ها برای عرضه محصولات جدید و برتر آن قدر شدید است که این اجازه به تولیدکنندگان داده نمی شود. با این وجود ماک سری R آنقدر در بین خریدارانش طرفدار داشت که از سال 1966 تا سال 2005 با تغییرات اندک ظاهری و پیشرانه های متنوع روی خط تولید باقی ماند.

7 7 1024x768 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

8- چرخ پنجم که محل اتصال تریلر به کشنده است در سال 1911 توسط چارلز.اچ مارتین ساخته شد اما بعدا یک کانادایی به نام دیک رابین ادعا کرد که قبل از چارلز.اچ مارتین ایده ساخت چرخ پنجم را مطرح کرده است. بر روی سنگ قبر دیک رابین نوشته شده است که : اینجا دیک رابین خوابیده است. کسی که به همراه 17 اختراع دیگر، سازنده چرخ پنجم نیز بود.

8 6 947x1024 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

9- اولین اتوبوس با موتور درون سوز توسط مرسدس بنز اختراع شد. در سال 1986 بنز با نصب یک موتور به حجم 2650 سی سی با قدرت 5 اسب بخار روی یک کالسکه چوبی اولین اتوبوس دنیا را با یک موتور درون سوز ساخت. این خودرو ظرفیت حمل  8 سرنشین را داشت و محل نشستن راننده نیز در بیرون اتاق مسافرین بود.

9 5 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

10- جرقه های تولید اولین کامیون دنیا به ذهن مهندس انگلیسی گوتلیب دایملر رسید. وی یک موتور 2 سیلندر بنزینی به قدرت 4 اسب بخار را روی یک واگن بخار قرار داد و به این شکل اولین کامیون دنیا را طراحی کرد. در آن زمان بنزین هزینه بالایی داشت و به همین خاطر از این خودرو چندان استقبال نشد.

10 3 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

11- این روزها تنها شرکتی که هنوز به ساخت پیشرانه های هشت سیلندر دیزل برای خودروهای تجاری مشغول است، اسکانیاست. این شرکت در سال 1969 اولین محصول خود با موتور V8 دیزل را به نام LB140 به بازار فرستاد که یک موتور 14.2 لیتری 350 اسب بخاری داشت. این اتفاق باعث شد تا امروز به این شرکت لقب سلطان جاده ها یا king of the road داده شود.

11 3 726x1024 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین

12- تا میانه های دهه 30 میلادی کسی از سوخت دیزل استفاده نمی کرد چرا که بنزین محبوب تر بود. به همین شکل تا اوایل قرن بیستم یعنی سال 1901 نیز کسی از سوخت بنزین استفاده نمی کرد چرا که هم گران بود و هم همه جا در دسترس نبود و استفاده از موتورهایی که با نیروی بخار کار می کردند بیشتر طرفدار داشت.

12 3 - خاص‌ترین‌ها در دنیای خودروهای سنگین
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer