خودروها، امروز چطور طراحی می‌شوند؟ - رسانه مجازی نیلسو

خودروها، امروز چطور طراحی می‌شوند؟

  • توسط مجید رقیبی
طراحی خودرو

حتماً شما هم این روزها در فضای مجازی به طرح‌های متنوعی که طراحان جوان و البته خوش‌ذوق برای خودروسازان وطنی می‌زنند، برخورده‌اید. این اتفاق، در دنیا امری است مرسوم اما آیا این طراحان حق دارند ناراحت باشند که چرا هر آنچه ارائه می‌دهند، ازسوی خودروسازان وطنی به واقعیت تبدیل نمی‌شود؟ یا اینکه چرا خودروسازان وطنی تا این حد در عرضه محصولات جدید با طراحی بهروز، ضعیف و گاه منفعل هستند؟ با طرح این پرسش‌ها می‌خواهیم نگاهی گذرا داشته باشیم به فرآیند طراحی و ساخت خودرو در دنیای مدرن امروز؛ فرآیندی که همیشه از یک طرح مدادی ساده روی کاغذ آغاز می‌شود، اما تا تبدیل آن به واقعیت، ممکن است به‌طور متوسط تا 3 سال زمان ببرد و در هر مرحله از این فرآیند، ممکن است تغییرات بنیادین در طرح اولیه صورت پذیرد یا اینکه از طرح، کلاً فاکتور گرفته شود. در واقع حتی طرح‌هایی که از سوی بزرگ‌ترین طراحان و استودیوهای طراحی دنیا ارائه می‌شوند نیز لزوماً قرار نیست به مرحله تولید انبوه برسند. اما آنچه طی پروسه‌ای استاندارد از یک طرح کاغذی ساده، به خودرویی در مقیاس تولید انبوه تبدیل می‌شود، مستلزم مراحلی است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید:

یک طرح مدادی ساده خودرو
یک طرح مدادی ساده

معروف است که طرح اولیه فولکس‌واگن بیتل را آدولف هیتلر روی یک دستمال کشید، آن هم در یک رستوران! نمونه این اتفاق، در دنیای امروز هم رایج است. ممکن است همه چیز از یک یا مجموعه‌ای از طرح‌های مدادی ساده آغاز شود که به تیم طراحی می‌رسد. گاهی برای رسیدن به ایده اولیه، فراخوان گسترده بین دپارتمان‌های متعدد طراحی خود شرکت یا استودیوهای طراحی خارج از شرکت برگزار می‌شود. گاهی هم طرح‌های یک کارآموز یا طرح‌هایی که توسط طراحان جویای نام به شرکت ارسال شده، منبع الهام تیم طراحی برای خلق یک خودرو جدید می‌شود؛ البته این تازه آغاز کار است.

نزدیک شدن ایده‌ها به دنیای واقعیت

دوبعدی به سه بعدی
طراحی دو بعدی خودرو

حال زمان آن است تا با توجه به کلاسی که خودرو در آن تعریف شده و از همه مهم‌تر، ملزومات معماری، فنی و ایمنی، تغییراتی روی طرح اولیه اعمال شود که گاهی ممکن است تغییراتی بنیادین نیز باشند. در واقع طراحان می‌بایست در همکاری و هماهنگی کامل با مهندسان شرکت‌، طرح اولیه را کاملاً با نیازهای مهندسی خودرو، همسان‌سازی کنند و اینجاست که هنر به واقعیت تبدیل می‌شود.

مدل‌سازی

مدل سازی خودرو
مدل‌سازی خودرو

مرحله بعدی، مرحله تبدیل طرح‌های دوبعدی به سه‌بعدی کامپیوتری است؛ یعنی از روی کاغذ، به فرم‌هایی تعریف‌شده در طول، عرض و ارتفاع که نه‌تنها به طراحان امکان سنجش طرح‌ها در ابعاد واقعی را می‌دهد، بلکه آن‌ها را قادر می‌سازد برای مراحل بعدی، نقشه‌هایی کامل از طرح و ابعاد فیزیکی آن استخراج کنند. این نقشه‌ها که به بیان تخصصی‌تر طراحی، بلوپرینت نام دارند، در ادامه برای ساخت مدل گلی در مقیاس 1:1 یا مقیاس‌های کوچک‌تر به‌وسیله پرینترهای سه‌بعدی و دستگاه‌های فوق‌پیشرفته مدل‌سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ البته از آنجایی که مدل‌سازی گِلی به‌صورت دستی، آزادی عمل بیشتری به طراح می‌دهد و هر آن، امکان تغییر در جزئیات و کلیات در آن وجود دارد، هنوز هم از بخش‌های اصلی و جدایی‌ناپذیر پروسه طراحی یک خودرو است. لازم به ذکر است در مرحله مدل‌سازی، معمولاً برداشت‌های متعددی از یک طرح، قالب فیزیکی به خود می‌گیرند و به همین دلیل، ساخت مدل در مقیاس‌های کوچک‌تر انجام می‌شود تا در زمان صرفه‌جویی شود. در نهایت طرح یا طرح‌های منتخب این مرحله، در مقیاس یک به یک ساخته می‌شوند تا طراحان و مهندسان بتوانند از نزدیک به بررسی و امکان‌سنجی تولید بپردازند.

ساخت مدل در مقیاس 1:1

ساخت مقیاس 1:1
ساخت مقیاس 1:1

این مدل فول‌سایز معمولاً به‌صورت گِلی ساخته می‌شود، اما برای ساخت مدلی سبک‌تر به منظور تسهیل حمل‌و‌نقل، امکان استفاده از فوم‌های مخصوص یا ترکیباتی غیر از گِل صنعتی نیز وجود دارد. گِل صنعتی کماکان پُرکاربرد‌ترین گزینه برای مدل‌سازی در طراحی خودرو است، اما با ارزان‌تر شدن متریال جایگزینی که کاربری ساده‌تری دارند، رفته‌رفته کنار می‌رود. مدل 1:1 پس از اتمام فرآیند ساخت، با پوشش بدنه مخصوص، پرداخت شده، ژست یک خودرو واقعی را به خود می‌گیرد و حتی گاهی اوقات از تصاویر آن برای مباحث بازاریابی استفاده می‌شود.

طراحی و مدل‌سازی داخلی

طراحی داخلی خودرو
طراحی داخلی خودرو

طراحی داخلی خودرو معمولاً همزمان با طراحی بدنه ایده‌پردازی می‌شود، اما برای ساخت مدل فیزیکی یا دیجیتال، تیمی جداگانه فرم و ابعاد داخلی را به‌منظور همسان‌سازی با تغییراتی که تا به این مرحله بر فرم خارجی اعمال شده، تغییر می‌دهند و همچون طراحی بدنه، مورد بازنگری‌ها و بازطراحی‌های متعددی قرار می‌دهند. همچون پروسه طراحی و مدل‌سازی بدنه، اسکچ‌های اولیه به طرح کامپیوتری با ابعاد دقیق تبدیل می‌شوند و بعد، از روی آن‌ها، مدل یک‌به‌یک کابین به‌صورت گِلی ساخته می‌شود. در این مرحله نیز آلترناتیوهای متعدد از نظر فرم، پکیجینگ و ارگونومی مورد بررسی تیم طراحی و مهندسی قرار می‌گیرد؛ البته ابعاد مدل در این مرحله، بیشتر یک‌به‌یک است چراکه طراح باید حس حضور در فضای داخلی را کاملاً لمس کند و چگونگی دسترسی به اجزا را در شرایط کاملاً نزدیک به واقعیت، مورد بررسی قرار دهد.

رنگ، پارچه و چرم

6 3 1024x700 - خودروها، امروز چطور طراحی می‌شوند؟

حال که طرح‌های نهایی برای کابین و بدنه انتخاب شده، طراحان می‌بایست بهترین گزینه‌ها برای متریال مصرفی در خودروی مدنظر را انتخاب کنند. و این انتخاب، گاه ممکن است از نظر کیفیت، ارجحیت یابد و گاه از نظر صرفه اقتصادی. در این مرحله، گزینه‌های متعددی برای رنگ بدنه، رنگ‌بندی کابین، طرح و جنس متریال مصرفی در کابین، تزئینات، تجهیزات و … مورد بررسی قرار می‌گیرد و شرکت‌ها، تیم‌هایی دارند که کار اصلی آن‌ها، یافتن امکان‌های جدید است؛ از متریال و رنگ گرفته تا روش ساخت و صنعتی‌سازی این ایده‌های جدید.

ارگونومی کابین

مرحله بعدی، هماهنگ ساختن متریال انتخاب‌شده با فضای داخلی و همچنین، همسان‌سازی ارگونومیک داشبورد و کنترلگر‌هاست. فرم و موقعیت نشانگرهای روی داشبورد، وضعیت دکمه‌های کنترلگر روی داشبورد، کنسول میانی و رودری‌ها، جنس متریال این اجزا، دستگیره‌ها و … همه در این مرحله مورد بررسی قرار می‌گیرند و مرجع بررسی‌ها نیز مدلی ساخته شده در مقیاس 1:1 است که معمولاً از جنس اجزای نهایی‌شده برای کابین فرم گرفته شده است.

آزمون‌ و ارزیابی

کارشناس خودرو در حال انجام آزمون‌ها
کارشناس خودرو در حال انجام آزمون‌ها

پس از انتخاب بهترین گزینه‌ها برای متریال مصرفی، حال نوبت تست آن‌هاست، چراکه این متریال، می‌بایست سال‌ها در شرایط مختلف آب‌وهوایی و زیر دست کاربرانی با سلایق مختلف، مقاومت و شکل و رنگ اولیه خود را حفظ کنند و این یعنی باید پیش از نهایی شدن انتخاب‌ها، تحت تست‌های مختلف مقاومت، حفظ رنگ و حالت و … قرار گیرند. گرما و سرما، تابش مستقیم نور خورشید، تماس مکرر با دست و … نشان می‌دهند که آیا این متریال تاب استفاده روزمره را خواهد آورد یا خیر. این آزمایش‌ها (قرار گرفتن زیر نور لامپ‌های حرارتی، مالش بی‌وقفه ‌توسط دست‌های روباتیک، تحمل ضربات بازو‌های روباتیک، قرار گرفتن زیر بارش مصنوعی باران و برف، گرم و سرد شدن با شدتی فزاینده و …) در آزمایشگاه‌های مخصوص و روی مدل‌های نزدیک به واقعیتی از کابین انجام می‌شوند که با متریال موردبحث ساخته و پرداخته شده‌اند. اگر گزینه‌های انتخاب‌شده، سلامت از این تست‌ها بیرون آمدند، پروسه طراحی تا رسیدن به خط تولید ادامه می‌یابد، اما در غیر این صورت، گزینه‌های دیگری مد نظر قرار می‌گیرند و مراحل قبل، مجدداً روی آن‌ها تکرار می‌شود.

یک مدل کامل

یک مدل کامل

تا به این مرحله، کار طراحی و مدل‌سازی فیزیکی بدنه و کابین به‌صورت جدا از یکدیگر پیش رفته، اما از اینجا به بعد، مدل بدنه و کابین ترکیب می‌شود تا طراحان و مهندسان قادر باشند طراحی و تناسب بیرونی و داخلی خودرو را در قالب یک مدل فیزیکی یکپارچه مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند و این، همان کانسپت یا مدل نمایشی است که ممکن است در نمایشگاه‌ها یا رویدادهای عمومی و خصوصی به معرض دید عموم نیز درآید. اینجاست که ملاحظات مهندسی برای به مرحله تولید رساندن طرح تولیدی نهایی‌شده، مطرح می‌شوند.

تأیید نهایی

تایید نهایی خودروی بی ام و

طرح اینجاست که تأیید نهایی را می‌گیرد. طرح نهایی‌شده تیم طراحی و مهندسی، در این مرحله برای تیم مدیریتی شرکت و تیم بازریابی به نمایش درمی‌آید تا برای رسیدن به مرحله تولید، چراغ سبز بگیرد؛ البته رسیدن طرح به این مرحله، الزام به تولید آن را تضمین نمی‌کند و بعضاً، طرح‌ها از این مرحله فراتر نمی‌روند و صرفاً به ابزاری برای بازاریابی و ماکتی برای پُر کردن غرفه خودروساز در نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلف تبدیل می‌شوند.

پیش‌تولید

پیش تولید

پس از گرفتن چراغ سبز برای تولید، طرح نهایی‌شده آخرین مراحل مهندسی و پیش‌تولید را پشت سر می‌گذارد و همزمان با آن، خط تولید آن آماده‌سازی و تجهیز می‎شود. در این مرحله عموماً برای تسهیل و سرعت بخشیدن به پروسه تولید، تغییراتی در طرح‌های نهایی‌شده صورت می‌گیرد که البته متخصصان خط تولید در این تغییرات نقش عمده دارند. اتصال اجزا به یکدیگر، انتخاب بخش‌های منفصله موجود با توجه به منابع شرکت و … شامل این تغییرات می‌شوند. در نهایت، فرآیند تولید به شکلی مهندسی و برنامه‌ریزی می‌شود که مراحل مختلف تولید، تداخلی با یکدیگر نداشته باشد و حتی در اکثر مواقع، بخش‌های مختلف خودرو در شهرها و حتی کشورهای مختلف تولید می‌شوند و در نهایت، در یک سایت، در کنار هم قرار می‌گیرند.

آغاز دوباره یک چرخه

بی ام و

حال که ایده از روی کاغذ، به خط تولید رسیده، کار طراحان برای به‌روزرسانی این محصول جدید آغاز می‌شود. خودرو در کشورهای توسعه‌یافته معمولاً چرخه تولید حدوداً 6 ساله دارد و بسته به بازار هدف و سطح رقابت، در این شش سال، مورد بازنگری‌های جزئی یا عمده بصری و فنی قرار می‌گیرد. این بازنگری‌ها که در قالب فیس‌لیفت میان‌چرخه ارائه می‌شوند، معمولاً در پروسه تولید اصلی نیز لحاظ می‌شوند، اما کار اصلی روی آن‌ها، از ورود خودرو به چرخه تولید آغاز می‌شود و در نهایت، تیم، کار روی نسل آتی را آغاز می‌کند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer