درماندگی شهرداری تهران در مقابل نیروهای مازاد - رسانه مجازی نیلسو

درماندگی شهرداری تهران در مقابل نیروهای مازاد

از یک طرف شهرداری با حدود 20 هزار نیروی مازاد مواجه است و از طرفی به علل سیاسی و اجتماعی نمی تواند دست به تعدیل این نیروها بزند. در این میان رویکرد مقابله با شهرفروشی در زمان حاضر درآمدزایی را با مشکل مواجه کرده است.

  • توسط شاهین فلسفی
شهرداری تهران

تعداد کارکنان شهرداری تهران چقدر است؟ این سوالی است که زیاد از مدیریت شهری پرسیده می‌شود. واقعا چند نفر پرسنل قراردادی و رسمی در شهرداری تهران مشغول به کارند؟ گفته می‌شود در سال ۸۴ که محمود احمدی نژاد هدایت شهرداری تهران را به محمدباقر قالیباف سپرد، تعداد کل نیروهای کارگری و کارمندی شهرداری تهران اعم از قراردادی و رسمی ۱۷ هزار نفر بود. قالیباف که در شهریور۸۴ برنامه‌ای برای اداره شهر تهران نداشت؛ در صحن علنی شورای شهر وقت بر دو شعار «خدمت بی منت به مردم» و «داشتن پیوست فرهنگی در هر پروژه» و دو رویکرد «چابک‌سازی سازمانی» (کوچک شدن ساختار) و برون سپاری (واگذاری کار مردم به خود مردم) تاکید کرد.

شعارهایی که نتیجه اش بالعکس شد

با استقرار محمدباقر قالیباف بر کرسی مدیریت شهر و انتخاب معاونان، شعارهای مطرح شده در شهریور ۸۴ بر عکس عمل شد و ساختار شهرداری روز به روز گسترده‌تر شد؛ تا آن زمان در شهرداری تهران صرفا یک اداره وظیفه برنامه‌ریزی را در زیر مجموعه معاونت هماهنگی و برنامه ریزی بر عهده داشت اما زمان خداحافظی وی در شهریور ۹۶ در هر معاونت شهرداری (۹ معاونت) یک اداره کل، یک مدیر کل، دو معاون و هریک ده‌ها پرسنل و کارشناس مشغول به کار شدند. نکته عجیب‌تر اینکه بسیاری از این ادارات کل در قراردادهایی، امور جاری خود را به بخش خصوصی واگذار کردند.

130 هزار نفر یا 68 هزار نفر

مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران پیش از این در مصاحبه‌ای اعلام کرد «۱۳۰هزار نفر از شهرداری تهران حقوق دریافت می‌کنند» در حالی که مستندات حاکی از حضور ۶۸ هزار نفر در شهرداری است.

وی ماندن نیروهای رانتی با حقوق‌های بالا در شهرداری را ظلم به مردم دانست و گفت: به محافظه‌کاری موجود در مدیریت منابع انسانی شهرداری معترض هستیم.

مجید فراهانی، عضوشورای هر تهران
مجید فراهانی، عضوشورای هر تهران

فراهانی با اشاره به معضلات شهرداری در رابطه با نیروهای مازاد گفت: شهرداری به عنوان یک موسسه بزرگ عمومی و غیردولتی با پول مردم و با هزینه‌های گزاف اداره می‌شود، آن هم در حالی که عوارض پرداختی توسط مردم بسیار بد هزینه می‌شود. یکی از مهم‌ترین این موارد پول‌های گزافی است که شهرداری بابت نیروی انسانی و اداره شهر از جیب مردم هزینه می‌کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ادامه داد: ۱۸هزار پست سازمانی در شهرداری تهران وجود دارد، اما برای این ۱۸ هزار پست نزدیک به ۶۸ هزار و ۱۰۰ نفر نیرو در شهرداری مشغول به کار هستند. شهرداری دچار تورم شدید نیرو است و علت آنکه همه شرکت‌های وابسته به شهرداری بهره‌وری بسیار پایین دارند، همین تورم نیرو است.

 ۴۵۰۰ کارمند بیکار در مترو

وی ادامه داد: شرکت بهره‌برداری از مترو حدود ۴۵۰۰ کارمند دارد که به کارمندان بیکار معروف شده‌اند، از قرار این نیروهای مازاد فرهنگ سازمانی شرکت را تغییر دادند، در حقیقت آن قدر در مترو کاری برای انجام دادن وجود ندارد که اگر این روند همین طور ادامه پیدا کند، دیگر کار کردن عار به شمار می‌آید.

فراهانی با اشاره به نامه محسن هاشمی، رییس شورای شهر خطاب به شهردار در رابطه با تعدیل 4 درصدی نیروهای شهرداری تهران افزود: بر اساس برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری که سال آینده آخرین سال اجرای آن محسوب می‌شود، شهرداری باید سالانه 4 درصد از نیروهای انسانی را کم کند، البته این عدد در تبصره‌های بودجه افزایش یافته و از ۴ درصد به ۶ درصد رسیده است.

فراهانی ادامه داد: اما در گذشته شهرداری نه تنها به این 4 درصد پایبند نبوده و تعداد نیرو کم نشده است، بلکه قالیباف در 6 ماه آخر حضورش دستور استخدام ۱۳هزار نفر را داده است. در نامه‌ای آقای هاشمی هم از شهردار خواسته با توجه به تکلیفی که شهرداری برای کاهش نیروها دارد، گزارش دهد که تاکنون رویه کار چه بوده است.

رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی نیروها قرارداد یک‌ساله دارند، ادامه داد: شهرداری با پول مردم اداره می‌شود و درست نیست عوارضش را از مردم بگیریم و قرارداد کسانی که شایستگی حضور در مناصب خود را ندارند، تمدید کنیم. وقتی نیرویی ارزش افزوده ندارد، باید با احترام از او خداحافظی شود. شهرداری متعلق به مردم است و خود مردم به ما اجازه نمی‌دهند، فردی با رانت و بدون ارزشیابی مناسب، کارکرد و ارزش افزوده باقی بماند و حقوق زیاد بگیرد، این ظلم به مردم است.

وی تصریح کرد: راهکار این است که یک گردش و جابه‌جایی مناسب شغلی اتفاق بیفتد؛ یعنی افراد شایسته بیایند و امکان خدمت پیدا کنند و افرادی که نمی‌توانند ارزش افزوده‌یی برای شهر ایجاد کنند، عذرشان خواسته شود، چرا که سربار ملت هستند. این اظهارات برای ما هزینه خواهد داشت و می‌دانم که اگر این افراد فاقد ارزش افزوده بروند، اعتراض خواهند کرد و پیگیر کارشان می‌شوند.

 دوسوم جذب‌شدگان، زیردیپلم و دیپلم

این عضو شورای شهر در واکنش به اظهارات شهردار و معاونانشان که بارها اعلام کرده‌اند، کسی شغلش را در شهرداری از دست نخواهد داد، تصریح کرد: منافع مردم باید بر هر چیزی ارجح باشد. اگر مبنا منافع مردم باشد و بتوانیم به مردم این را ثابت کنیم؛ مردم پذیرفته و همراهی می‌کنند. مردم نمی‌پذیرند که دوسوم نیروهای جذب شده در 6ماه اول سال زیردیپلم و دیپلم باشند، آن هم نیروهایی که هیچ گونه ارزش افزوده‌یی برای شهر ندارند. البته بی‌تردید آنها اعتراضاتی می‌کنند و سعی خواهد کردند، وجهه ما را خراب کنند، اما چه کار دیگری از دست ما بر می‌آید. وقتی می‌بینیم سیستم شهرداری فشل است و نمی‌تواند حرکت کند، راه دیگری جز تحرک در حوزه منابع انسانی نداریم. شهرداری یک نهاد خدماتی است، اما وقتی می‌بینیم نمی‌تواند به خوبی خدمت‌رسانی کند، دلیلی جز وجود نیروی انسانی ناکارآمد ندارد.

 ساماندهی نیروهای مازاد در قالب تعاونی

وی در ادامه برون‌سپاری را سهم مهلکی برای شهرداری خواند و گفت: این روش در همه جای دنیا پذیرفته شده است و ماموریت‌های غیراصلی برون‌سپاری می‌شود. در دنیا بهترین راه بهره‌وری این است، اما وقتی با سازمانی همچون شهرداری روبه‌رو هستیم که سه برابر حد مجاز نیرو دارد، برون‌سپاری دیگر قوز بالای قوز و سهم مهلک است، همان‌طور که تاکنون جواب نداده است. پیشنهاد ما این بود که نیروهای مازاد در قالب تعاونی سازماندهی شوند و جای شرکت‌هایی را بگیرند که به صورت پیمانکاری به شهرداری تهران خدمات می‌دهند.

 جذب نیرو بدون نظر منابع انسانی

مجوزهایی که برای جذب نیروی انسانی در همه مناطق، ادارات کل، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران صادر می‌شود می‌بایست با نظر اداره کل منابع انسانی باشد، جالب آنکه گفته می شود در دوره قالیباف که محمد صادقی، قائم مقام اداره کل منابع انسانی بوده جذب نیرو بدون اطلاع این معاونت صورت گرفته است. هر چند نمی‌توان پذیرفت چنین تصمیم‌گیری بدون آگاهی اداره کل منابع انسانی انجام شده باشد چون تعداد جذب نیرو تقریبا نزدیک به ۳۵ هزار نفر است و این فرایندی نامعقول و غیرطبیعی است که هیچکس در اداره کل منابع انسانی به ویژه معاونان کارمندی و کارگری یا قائم مقام آنان نسبت به موضوع بی‌اطلاع باشند.

شهرداری فعلا برنامه ای برای تعدیل ندارد

به اعتقاد کارشناسان ماهانه 650 میلیارد تومان از بودجه شهرداری بدهکار تهران، صرف حقوق کارکنان آن می‌شود و مدیریت شهری همواره رسیدگی به بحران‌های منابع انسانی شهرداری را به علت ملاحظات، پیچیدگی‌ها و ابعاد اجتماعی آن به تأخیر انداخته است. در شرایطی که متخصصان همه از شرایط مالی شهرداری ابراز نگرانی می‌کنند؛ مدیریت شهری جدید برای آنکه دچار تبعات اجتماعی – سیاسی نشود، ظاهرا فعلا برنامه ای برای کاهش و تعدیل ندارد. همچنان که مظاهریان، معاون منابع انسانی که اوایل شهریور ماه انتصاب شد هم به این موضوع صحه گذاشته است.

راهکار درآمدزایی فعال کردن ظرفیت هاست

از طرفی با توجه به اینکه بر خلاف گذشته خبری از تراکم فروشی، تغییر کاربری، دور زدن طرح تفصیلی و … نیست، کاهش درآمدها به طور چشم گیری اتفاق افتاده است. موضوعی که محمد سالاری، عضو شورای شهر تهران هم بر آن صحه می گذارد و معتقد است پیروز حناچی، شهردار تهران باید ظرفیت های شهرداری را برای درآمدزایی فعال کند.

محمد سالاری، عضو شورای شهر تهران
محمد سالاری، عضو شورای شهر تهران

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران سالانه 30 هزار میلیارد تومان بودجه برای اداره شهر تهران نیاز دارد، گفت: در نشست مدیران شهری نگران درآمد ها بودند چرا که اعتقاد داشتند رویکرد کیفی سازی درآمد ها را کاهش داده است و با این وضعیت نمی توان شهر را اداره کرد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران افزود: متاسفانه تاکنون با توجه به اینکه تمام هزینه ها به راحتی از ناحیه شهرفروشی وصول می شد، اتاق فکری برای درآمد زایی ایجاد نمی کردند. امروز شاهد افت جدی منابع درآمدی شهرداری تهران به دلیل نگاه کیفی به شهر هستیم و ضرورت دارد شهردار تهران که خودشان پیشگام تحقق کیفیت در نماهای شهر هستند، ظرفیت های مختلف را برای درآمد زایی فعال کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران 68 هزار نیرو دارد، اظهار داشت: برخی از اعضای مدیریت شهری سابق، شورای شهر و شهرداری کنونی را بدون دستاورد قلمداد می کنند چون اعتقاد دارند باید از مسیرهای انحرافی مانند تغییر کاربری درآمد کسب کنیم و مجموعه پروژه های عمرانی و بزرگراهی را ایجاد کنیم.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer