دست های نگهدارنده - رسانه مجازی نیلسو

دست های نگهدارنده

دسته موتور و دسته گیربکس و اثرات خرابی آن را بشناسیم

  • توسط هیئت تحریریه
5 scaled - دست های نگهدارنده

دسته موتور و دسته گیربکس :
همان طور که می دانیم دسته موتور و دسته گیربکس که به نام Engine Mount شناخته می شوند، محل قرار گیری و اتصال موتور و گیربکس روی بدنه و شاسی خودرو هستند. این وسایل تا امروز پیشرفت هایی داشته اند و به نمونه های هوشمندی تبدیل شده اند که بر اساس کارکرد و شرایط موتور، وضعیت به خصوصی به خود می گیرند. ساده ترین این دسته موتور ها از تلفیق یک قاب فلزی و یک ضربه گیر پلاستیکی تشکیل شده اند که در کنار هم کار ارتعاش گیری موتور را انجام می دهند. در واقع یک طرف فلز دسته موتور به پیشرانه یا گیربکس وصل می شود و طرف دیگر بر روی شاسی یا رام بسته خواهد شد. در بین این دو صفحه فلزی، قطعه لاستیکی قرار می گیرد که می تواند حاوی روغن نیز باشد. در نمونه های هیدرولیکی یک سیال روغنی در محفظه ای از لاستیک به جذب بهتر ارتعاشات کمک می کند.

تعداد دسته موتور در خودرو های مختلف گوناگون است و بسته به نوع موتور و چگونگی قرارگیری آن، این تعداد تغییر پیدا نماید. دسته موتور ها معمولا در دو سر ابتدا و انتهای پیشرانه قرار دارند و به همین شکل در زیر گیربکس نیز جای گذاری می شوند. برای مثال در خودرو های دیفرانسیل جلو، دسته موتور ها نیز مشابه حالت قرار گیری پیشرانه در عرض خودرو نصب می شوند و در خودرو هایی که موتور آن ها در طول اتاق قرار گرفته است یعنی آن چه در خودرو های دیفرانسیل عقب می بینیم، دسته موتور ها در دو طرف موتور و روبروی هم نصب می شوند. در برخی از خودرو ها، ممکن است گیربکس با یک دسته موتور بزرگ بر روی یک رام قرار گیرد و از پیچیدگی زیاد در این بخش بکاهند. پارگی دسته موتور و شکستن آنها، منجر به انتقال لرزش پیشرانه در حین کار به شاسی و بدنه می شود.

1 2 - دست های نگهدارنده
عکس 1 : معمولا از چندین دسته موتور و دسته گیربکس در یک خودرو استفاده می شود. در کمترین حالت، تعداد این نگهدارنده ها سه عدد است.
2 2 - دست های نگهدارنده
عکس 2 : دسته موتور انواع مختلفی داشته و به شکل های گوناگونی متناسب با طراحی پیشرانه و محل استفاده ساخته می شود.

علائم خرابی :
خرابی دسته موتور یا دسته گیربکس که به پاره شدن آن معروف است را می توان از ظاهر آن ها تشخیص داد. با خراب شدن این قطعه، اثرات پارگی و کنده شدن لاستیک از فلز به وضوح مشخص است. اما پاره شدن دسته موتور باعث انتقال لرزش به اتاق و شاسی در زمان گاز دادن می شود. این اتفاق در گیربکس می تواند حتی باعث بدجا رفتن دنده نیز شود اما بروز لرزش در دسته دنده علامتی رایج تر و آشکار تر است. همچنین با خرابی دسته موتور، پیشرانه و گیربکس می توانند از محل خود کمی حرکت کرده و جابجا شوند. اما بازدید چشمی بهترین روش برای بررسی سلامت دسته موتور و دسته گیربکس است.

3 2 - دست های نگهدارنده
عکس 3 : جدا شدن بخش لاستیکی از قسمت فلزی، آشکارترین نشانه خرابی دسته موتور و دسته گیربکس است. خرابی دسته گیربکس های هیدرولیکی با نشتی روغن از آن ها معلوم می شود.

تعویض و نصب :
برای تعویض و نصب دسته های موتور و یا گیربکس نیاز است تا زیر پیشرانه و گیربکس جک زده و بعد پیچ های دسته موتور و دسته گیربکس باز شوند. گاهی موافع در برخی از خودروها، لازم است تا از وسایلی مثل پولی کش استفاده شود تا پیچیدگی های تعویض این قطعه کمتر شود.

4 2 1024x576 - دست های نگهدارنده
عکس 4 :تیکاف و بکسل کردن خودرو، عبور با سرعت زیاد از دست اندازها و سرعت گیرها و البته کیفیت پایین این قطعه از عمده دلایل پارگی دسته موتور و دسته گیربکس است.

طول عمر قطعه (زمان تعویض) :
زمان خاصی برای تعویض دسته موتور و دسته گیربکس گفته نمی شود چرا که عمر این قطعه دقیقا بسته به کیفیت آن و چگونگی رانندگی ما دارد. همچنین برخی از دسته موتورها بسته به جایگاه آن می تواند عمر بسیار بیشتری از دسته موتور مقابل داشته باشد. برای مثال عمدتا بیشترین فرسودگی مربوط به دسته موتور سمت راننده می شود.

مناسب برای چه خودروهایی؟ :
دسته موتور قسمتی از پیشرانه یا گیربکس نیست اما شکل خاص آن که معمولا برای قرارگرفتن در فضایی اندک و کم طراحی شده است باعث می شود تا نتوان از دسته گیربکس یا دسته موتورهای خودروهای مختلف به جای هم به کار برد. از این رو باید از قطعه دقیقا مناسب با خودرو استفاده شود.

قابلیت تعمیر یا تعویض :
مهم ترین ویژگی ساختاری دسته موتور و دسته گیربکس، وصل بودن سازه فلزی به بخش لاستیکی و ضربه گیر است که خرابی این قطعه نیز ناشی از جدا شدن قطعه ضربه گیر لاستیکی از بخش فلزی است. از این رو دسته موتور و دسته گیربکس قابل تعمیر نبوده و در صورت پارگی و خرابی باید تعویض شوند.

5 1024x600 - دست های نگهدارنده
عکس 5 : برای تعویض دسته موتور یا دسته گیربکس نیاز به تجهیزات و مهارت فنی است. در برخی خودروها این کار حتی نیاز به مراجعه به تراشکاری دارد.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer