ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید - رسانه مجازی نیلسو

ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید

  • توسط ارمغان عبیری
پاریسیو 1 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید

۱ـ معماری کهن رم

پایتخت ایتالیا بیشتر از هر چیزی به خاطر مناظر باستانی و آثار معماری و هنری‌اش زبانزد است، اما از سوی دیگر، این شهر در محاصره باغ‌های بزرگی هم هست که دور تا دورش را فرا گرفته‌اند. از جمله ویژگی‌های این باغ‌ها، وجود نمایه‌های آبی در ویلا لانته و ویلافارنس و همچنین ویلا دِست است که جزء میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. در کنار این‌ها، باغ‌های کاستل گاندولفو قرار دارند که مشرف به دریاچه آلبانو در منطقه لاتزیو هستند. هزینه اقامت در باغ‌ها و ویلاهای اطراف رم برای مدت شش شب، ۲۵۹۰ یورو است که این مبلغ شامل هزینه تخت‌خواب به همراه وعده صبحانه، سه وعده شام، هزینه بلیت هواپیما و ایاب و ذهاب می‌شود.

لانته 1 1024x683 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
ویلا لانته

بیشتر بخوانید:

۲ـ نمایشگاه گل و گیاه یورکشایر

کرر 3 1024x768 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
هارلو کرر

اغلب تورهای گردشگری به مقصد یورکشایر، تلفیقی از بازدید از نمایشگاه گل‌های بهاری به همراه ارائه توضیحات باغبانی به مسافران است. در کنار این‌ها، گردشگران می‌توانند با استفاده از قطار، برای تماشای باغ ۵۸ هکتاری هارلو کرر، به خارج از شهر یورکشایر رفته و اگر مایل بودند در مسیرشان از باغ‌های هروگیت‌وَلی در منطقه ویتبی هم دیدن کنند. هزینه بازدید از نمایشگاه گل و گیاه یورکشایر ۵۴۵ یورو برای پنج شب اقامت است که شامل هزینه تخت‌خواب، صبحانه و شام، هزینه سفر با قطار و اتوبوس می‌شود.

۳ـ باغ گیاه‌شناسی Côte d’Azur

Jardin Serre de la Madone 5 1024x768 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
جاردین-سر-د-لا-مدون

در فرانسه، بهار از منطقه ریوریا شروع می‌شود. جایی که شامل باغ‌های عمومی و خصوصی فوق‌العاده زیبا و روح‌بخشی است. پیشنهاد بسیاری از تورهای گردشگری به مسافران این است که سفرشان را با بازدید از جاذبه‌های باغبانی این منطقه جذاب‌تر کنند. برای این کار، آن‌ها گشت و گذار در Jardin Serre de la Madone و همچنین باغ هنر و صنایع دستی Clos du Peyronnet واقع در منتون  را به گردشگران پیشنهاد می‌کنند. در کنار این‌ها، بازدید از Villa Ephrussi de Rothschild در سن ژان کاپ فرا و باغ‌های گیاه‌شناسی هانبوری  و Boccanegra در اطراف ونتیمیگلیا هم خالی از لطف نیست. هزینه اقامت پنج‌شبه در باغ‌های گیاه‌شناسی ریوریا، ۱۶۹۸ یورو است که این مبلغ شامل هزینه تخت‌خواب و وعده صبحانه، سه وعده شام، هزینه بلیت هواپیما و ایاب و ذهاب می‌شود.

۴ـ پوشش گیاهی- جانوری مالت

بلونیا 1 1024x768 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
ویلا بلونبا

با گرم شدن هوا و طولانی شدن ساعات آفتابی در روز، جزیره کوچک مالت در مدیترانه مقصد گردشگری بسیاری از مسافران است. به همین دلیل، بسیاری از تورهای مسافرتی در برنامه‌هایشان، تفریحاتی مانند بازدید از باغ‌های خصوصی پالازو پاریسیو و ویلا بولونیا، باغ‌های گیاه‌شناسی عمومی آرگوتی و همچنین گشت و گذار در مرتفع‌ترین نقطه کشور یعنی صخره‌های دینگلی پوشیده از گل‌های وحشی را گنجانده‌اند. هزینه هفت شب اقامت در مالت، ۹۵۲ یورو می‌شود که این مبلغ شامل هزینه اتاق به همراه غذا، هزینه بلیت هواپیما و ایاب و ذهاب است.

۵ـ جزیره مادیرا، غرق در شکوفه‌ها

Quinta do Palheiro Ferreiro 2 1024x371 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
کوئینتا-دو-پالرو-فریرو

جزیره مادیرا در پرتغال که به داشتن تنوع گیاهی زیاد معروف است، در تمام طول سال آب و هوایی بهاری و آفتابی دارد. تپه‌های این جزیره پوشیده از باغ‌های چشم‌نواز Quinta da Boa Vista، مزارع ارکیده باغ مونت پالاس در نزدیکی فونچال و بیشه‌های شگفت‌انگیز باغ Quinta do Palheiro Ferreiro است. تورهای مسافرتی اغلب بازدید از جشنواره گل این منطقه را هم در فهرست تفریحات‌شان برای گردشگران قرار می‌دهند. هزینه هفت شب اقامت در جزیره مادیرا، ۱۱۱۹ یورو است که این مبلغ شامل هزینه تخت‌خواب و صبحانه، هزینه بلیت هواپیما و همچنین ایاب و ذهاب است.

۶ـ  گل‌های آزالیا و دریاچه‌های ایتالیا

1 1024x576 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
ویلا مونستارو

دریاچه‌های کومو، ماگیور و لوگانو از جمله مکان‌هایی هستند که هم به‌دلیل جاذبه‌های آبی و هم به‌خاطر سواحل زیبایشان توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند. این دریاچه‌های لبریز از آب، در مجاورت باغ‌ها، پارک‌های عمومی و پرتگاه‌های مملو از گل قرار گرفته‌اند. بسیاری از تورهای مسافرتی این منطقه، گشت و گذار در اطراف هتل چهار ستاره مناجیو و دریاچه کومو را به مسافران پیشنهاد می‌کنند. از دیگر جاذبه‌های باغبانی این منطقه، مجسمه‌ها، گل‌های صدتومانی و آزالیاهای رنگارنگ ناحیه ویلا کارلوتا در ترمزو و باغ‌های گیاهی واقع در ویلا موناسترو است. هزینه اقامت هفت‌شبه به همراه هزینه تخت‌خواب و صبحانه، و هزینه بلیت هواپیما و ایاب و ذهاب برای این مکان، ۱۱۴۵ یورو است.

۷ـ شگفتی‌های جزایر سیلی

ابی 1 1024x670 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
ترسکو آبی

جزایر سیلی نه تنها ناحیه‌ای با زیبای‌های طبیعی شگفت‌آورند، بلکه در فصل بهار، جزء معتدل‌ترین و آفتابی‌ترین نواحی آب و هوایی بریتانیا محسوب می‌شوند. باغ‌های ترسکو اَبی در این منطقه دارای مجموعه‌ای از خاص‌ترین گیاهان از سرتاسر دنیا هستند. گشت و گذار در باغ سنت ایوز، باغ ترنگوینتون و باغ‌های گمشده هلیگان از جمله جاذبه‌های گردشگری این ناحیه محسوب می‌شود. هزینه هفت شب اقامت در جزایر سیلی حداقل ۵۷۴ یورو است که این مبلغ شامل هزینه تخت‌خواب و صبحانه، و هزینه بلیت اتوبوس از انگلستان شمالی و ولز می‌شود.

۸ـ کاخ‌های پرتغال

Palacio dos Marqueses de Fronteira 1 1024x683 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
پالازیو-دوس-مارکوئس-د-فرونترا

تاریخِ سنت باغبانی در پرتغال به دوران رومن‌ها بر می‌گردد. در بخش شمال‌غربی لیسبون، پایتخت پرتغال، صومعه‌ها، کاخ‌ها و پارک‌های بزرگی قرار دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به باغ‌هایPalacio dos Marqueses de Fronteira اشاره کرد. هزینه سفر پنج‌شبه به باغ‌های سیناترا-بوساکو، لیسبون و ریویرا، ۲۷۱۰ یورو است که این مبلغ شامل اغلب وعده های غذایی، هزینه بلیت هواپیما و ایاب و ذهاب می‌شود.

۹ـ ژاپن سرزمین شکوفه‌های آلبالو

ان 1 1024x680 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
کن-روکو-ان

با توجه به وجود جاذبه‌های گردشگری بسیار زیاد در اروپا در فصل بهار، شاید سفر به ژاپن گزینه خیلی معقولی به نظر نرسد، اما شوق تماشای شکوفه‌های آلبالوی ژاپنی شاید بتواند دشواری سفر را برای گردشگران کمتر کند. در سرتاسر ژاپن، پارک‌ها و باغ‌های معبدی پوشیده از شکوفه‌های صورتی و سرخ دیده می‌شود. در سفر به توکیو، کیوتو و اوساکا می‌توان به تماشای باغ‌های کن‌روکو-ان در کانازاوا ، معبد ریوآنجی در کیوتو و معبد ایسوی-ان رفت. هزینه سفر به ژاپن برای ۱۲ شب، ۵۷۹۰ یورو می‌شود که این مبلغ شامل تمامی وعده‌های غذایی، هزینه بلیت هواپیما و ایاب و ذهاب خواهد بود.

۱۰ـ مجموعه‌های کرنیش انگلستان

cornish 1 1024x682 - ده تا از زیباترین باغ‌های جهان که باید در بهار ببینید
کرنیش

با سفر به این منطقه در فصل بهار، مسافران می‌توانند از مجموعه گل‌های کاملیا در ترگرهان، گل‌های صدتومانی و آزالیا در قلعه کرهایس و باغ‌های جلگه‌ای گلن­دورگان دیدن کنند و ناهار را هم مهمان صاحب این باغ باشند. هزینه این سفر، ۲۲۹۵ یورو است که شامل سه شب اقامت به همراه هزینه اتاق و وعده‌های غذایی، هزینه بلیت هواپیما و ایاب و ذهاب می‌شود.

منبع: telegraph.co.uk

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer