دو روی سکه - رسانه مجازی نیلسو

دو روی سکه

مزایا و معایب خودرو های دیفرانسیل جلو و دیفرانسیل عقب چیست ؟ (قسمت دوم و پایانی)

  • توسط هیئت تحریریه
4 4 - دو روی سکه

خودرو های محور محرک در عقب :
اولین نوع انتقال قدرت، نمونه های محور محرک در عقب بودند و با این که خودرو های دیفرانسیل جلو چندین دهه جلوتر از رایج شدنشان اختراع شده اند اما باز هم از نظر قدمت، عمر کوتاه تری نسبت به انواع دیفرانسیل عقب دارند. می توان گفت تا قبل از دهه هشتاد میلادی قرن بیستم، کسی فکر خرید و داشتن خودرویی که محور محرک آن جایی غیر از عقب خودرو باشد را در سر نمی پروراند. اما امروزه این آرایش و طرح محوری بیشتر برای خودرو های اسپرت و سوپراسپرت، لوکس های خانوادگی بزرگ سایز، وانت بار ها و خودرو های کار استفاده می شود و خودرو های خانوادگی جمع و جور و اقتصادی از طرح دیفرانسیل جلو استفاده می کنند. در خودرو های دیفرانسیل عقب، موتور معمولا در طول خودرو نصب می شود، در داخل خودرو تونل گاردان قرار دارد و از نظر پیچیدگی فنی در بخش جلویی به مراتب از مدل های دیفرانسیل جلو ساده تر هستند که امکان استفاده از موتور های قوی تر و حجیم تر را نیز ممکن خواهد کرد. ضمن این که هندلینگ و مانور پذیری خودرو های دیفرانسیل عقب در شرایط عادی بهتر است هر چند که در مسیر های لغزنده، مشکلات حرکتی بیشتری خواهند داشت. در این خودرو ها موتور در جلو، گیربکس پشت موتور و دیفرانسیل و قطعات انتقال نیرو به سمت عقب خودرو قرار دارند و این نحوه جایگیری باعث می شود تا تقسیم وزن بهتری در این خودرو ها شاهد باشیم که در نهایت باعث افزایش قابلیت های دینامیکی خودرو می شود. انتقال وزن در حین شتاب گیری به سمت عقب و روی محور محرک، هم چسبندگی خوبی را در حین تیکاف باعث می شود و هم در ترمزگیری های شدید، چون تقسیم وزن به صورت مساوی در عقب و جلو است، محور عقب نقش مثبت تری را بازی خواهد کرد. خودرو های دیفرانسیل عقب مشکل Torque steer را ندارند و زاویه گردش کمتری داشته و هندلینگ بالاتری نیز به راننده ارائه می دهند. بکسل کردن با این خودرو ها مناسب تر بوده و چون اتصالات ساده تری داشته و پیچیدگی کمتری در سیستم انتقال قدرت آن ها وجود دارد، جدا از اینکه مشکلات فنی کمتری خواهند داشت، سرویس راحت تری نیز دارند. نبود اتصالات پیچیده در بخش جلو برای چرخ ها و هم چنین وزن کمتر روی محور فرمان نیز، باعث می شود تا راننده ارتباط دقیق تری با مسیر حرکت داشته و آن را بهتر حس کند. این ویژگی یکی از اصلی ترین فاکتور ها در لذت رانندگی و البته کنترل خودرو در شرایط غیر عادی مسیر است.

اما حضور دیفرانسیل در عقب خودرو معایب خاص خود را دارد. شتاب گیری با این خودرو ها می تواند منجر به بروز حالت بیش فرمانی و خروج محور عقب به سمت خارج دایره پیچ شود، هر چند که این کار یکی از لذت های رانندگی در صورت مهارت راننده خواهد بود. اما به طور کلی محرک بودن محور عقب در شرایطی که زمین لغزنده است، مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت و کنترل و حرکت خودرو در این شرایط سخت تر خواهد بود. هر چند که امروزه با کمک سیستم های الکترونیکی، تا حد زیادی این عوارض ناپسند قابل کمرنگ شدن هستند. فضای داخلی در خودرو های دیفرانسیل عقب در مقایسه با یک خودرو دیفرانسیل جلو با همان ابعاد و اندازه، کمتر خواهد بود که هر چند این عیب در یک خودرو اسپرت چندان مهم نیست اما استفاده از این طرح را در خودرو های با تیراژ بالا و خانوادگی، محدود تر می کند. قیمت تمام شده برای خودرو های دیفرانسیل عقب بالاتر بوده که همین قضیه باعث می شود از این طرح در خودرو های اسپرت، سوپر اسپرت، انواع لوکس و یا خانوادگی های سایز بزرگ استفاده شود. این خودرو ها وزن بیشتری داشته و هدر رفت توان انتقالی به چرخ ها نیز بیشتر است و حضور گاردان در این خودرو ها، مشکلات خاص خود را به همراه خواهد داشت.

1 1 1024x622 - دو روی سکه
عکس شماره 1 : موتور در جلو و محور محرک در عقب، یکی از شایع ترین طرح های محوری تا قبل از دهه هشتاد میلادی بود که هنوز هم استفاده فراوانی از این طرح می شود.
2 1 1024x622 - دو روی سکه
عکس شماره 2 : موتور در خودرو های دیفرانسیل عقب می تواند در عقب نیز نصب شود که این روش در خودرو های اسپرت و سوپر اسپرت ها استفاده می شود.
3 1024x622 - دو روی سکه
عکس شماره 3 : برای تقسیم وزن بهتر، موتور در عقب می تواند به وسط خودرو نیز منتقل شود. اما به شدت فضای داخلی را تحت الشعاع قرار می دهد و بیشتر در خودرو های دو نفره استفاده می شود.
4 4 - دو روی سکه
عکس شماره 4 : خودرو های دیفرانسیل عقب قیمت تمام شده بالاتری دارند و به خاطر وجود تونل موتور دارای فضای کمتری در داخل اتاق هستند.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer