دو علت توقف کاهش قیمت خودرو - رسانه مجازی نیلسو

دو علت توقف کاهش قیمت خودرو

حدود دو ماه بود که بازار خودرو به ثبات نسبی رسیده بود ولی با اقدام خودروسازان برای افزایش قیمت برخی محصولات بدون دلیل مشخص، در کنار باز شدن امکان درج قیمت در سایت‌های اینترنتی، دوباره هرج‌ومرج و نابسامانی را به بازار خودرو برگرداند.

  • توسط شاهین فلسفی
قیمت خودرو - دو علت توقف کاهش قیمت خودرو

قیمت خودرو در بازار طی روزهای گذشته روندی کاهشی داشت و تقاضای کم برای خرید خودرو در حال تشدید این روند بود. گفته می‌شود کاهش قیمت دلار یکی از عمده‌ترین علل این کاهش بوده و موجب پایین آمدن قیمت برخی خودروها به‌ویژه خودروهای وارداتی در بازار شده بود اما در چند روز اخیر مشاهده می‌کنیم که قیمت‌ها روندی افزایشی به خود گرفته و آشفتگی در بازار خودرو باز هم در حال شکل‌گیری است.

بیشتر بخوانید:

بالا بردن قیمت بدون هیچ دلیلی

سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در این مورد گفت: اقدام ایران‌خودرو و سایپا برای افزایش قیمت برخی تولیداتشان باعث شد تا روند کاهشی قیمت خودرو در بازار متوقف شود و شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار باشیم.

وی تصریح کرد: کاهش قیمت ارز و پایین آمدن تقاضای خرید خودرو باعث شده بود بازار طی روزهای گذشته آرام باشد و قیمت‌ها نیز روندی کاهشی را طی کنند. در این شرایط اقدام خودروسازان برای افزایش قیمت برخی محصولات باعث شد تا بازار خودرو دوباره روندی افزایشی به خود بگیرد.

وی ادامه داد: اگر خودروسازان قیمت محصولاتشان را افزایش نمی‌دادند، روند کاهشی قیمت‌ها در بازار ادامه می‌یافت.

مؤتمنی با بیان اینکه خودروسازان، بازار خودرو را مدیریت می‌کنند، گفت: در شرایطی که قیمت ارز پایین آمده و تقاضایی برای خرید خودرو نیز وجود ندارد، دلیلی برای افزایش قیمت خودروسازان نمی‌بینیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شورای رقابت نقشی در قیمت‌گذاری خودروها ندارد و خودروسازان بدون آنالیز قیمتی نسبت به افزایش قیمت محصولاتشان اقدام می‌کنند که تأثیر نامطلوبی بر بازار دارد.

وی ادامه داد: کاهش تقاضا برای خرید خودرو در میزان تقاضا برای خرید مواد اولیه صنعت نیز تأثیرگذار است و نباید افزایش قیمت مواد اولیه را بهانه‌ای برای رشد قیمت خودرو عنوان کرد.

بازگشت قیمت خودرو به سایت‌های فروش اینترنتی

همزمان با افزایش قیمت کارخانه‌ای برخی خودروها، شاهد بازگشت قیمت‌ خودروها به سایت‌های فروش اینترنتی هستیم. این در حالی است که درج قیمت خودرو در این سایت‌ها به این دلیل که عاملی برای شکل‌گیری بازار سیاه خودرو بود، به دستور قوه قضاییه متوقف شده بود. بازار امروز خودرو شاهد انتشار قیمت‌ها در سایت‌های فروش خودرو است و وجود این دلالان خود عاملی برای افزایش قیمت‌هاست. به نحوی که بعضاً در برخی از آگهی‌های فروش برای پراید 111 که در بازار 46 تا 48 میلیون تومان قیمت‌گذاری‌شده رقم‌های 50 تا  51 میلیون تومانی منتشر می‌شود که همین امر التهابات بازار را افزایش داده است.

مؤتمنی در این مورد با اشاره به اینکه افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها در کنار درج قیمت‌ها در سایت‌های اینترنتی باعث آشفته شدن بازار خودرو می‌شود، گفت: حدود دو ماه بود که بازار خودرو به ثبات نسبی رسیده بود، ولی با اقدام خودروسازان برای افزایش قیمت برخی محصولات در کنار باز شدن امکان درج قیمت در سایت‌های اینترنتی، دوباره هرج‌ومرج و نابسامانی به بازار خودرو برمی‌گردد.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو همچنین در مورد پیش‌فروش خودروهای خارجی گفت: در حال حاضر واردات ممنوع است و در این وضعیت پیش‌فروش خودرو معنی ندارد.

اقدام ایران‌خودرو و سایپا برای افزایش قیمت برخی تولیداتشان باعث شد تا روند کاهشی قیمت خودرو در بازار متوقف شود و شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار باشیم.
اقدام ایران‌خودرو و سایپا برای افزایش قیمت برخی تولیداتشان باعث شد تا روند کاهشی قیمت خودرو در بازار متوقف شود و شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار باشیم.

وی ادامه داد: مردم مراقب کلاهبرداران باشند و برای خرید خودرو فقط از طریق نمایشگاه‌های دارای پروانه کسب اقدام کنند. در عین حال، پول خودرو باید به حساب شرکت واریز شود، نه به حساب افراد.

خودروسازان در حال ضرر هستند

با این حال کوهکن، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت محصولات خودروسازان را تعیین می‌کند، قیمت‌هایی که با هزینه‌های تولید آن فاصله دارند، باید کمک‌ها و مساعدت‌هایی برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شود که موجب ضرر بیشتر خودروسازان نشود.

وی افزود: تا زمانی می‌توانید از خودروساز بخواهید که مواد موردنیاز خود را مانند سایر اقشار و کارخانجات از بازار سرمایه تهیه کند که همه سازوکارهای بازار عرضه و تقاضا برای خودروسازان هم به طور یکسان باشد.

وی در ادامه توضیح داد: به نظر می‌رسد وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به این قضیه ورود کند چرا که همه به‌خوبی آگاه‌اند که اگر خودروسازان، فولاد موردنیاز خود را از طریق بورس تهیه کنند، قطعاً خریدی بالاتر از قیمت قبلی آن خواهند داشت و این مسأله باعث ورود شوک جدیدی به این صنعت شده و در نهایت ما باید منتظر افزایش قیمت‌ها در بخش خودرو باشیم. چرا که همه می‌دانیم معاملات بورس تنها از طریق مصرف‌کننده واقعی و فروشندگان صورت نمی‌گیرد. این موضوع به‌خودی خود باعث افزایش عرضه و تقاضا و به تبع آن، افزایش ارزش کالا و افزایش قیمت آن خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه خودروسازان باید هر چه زودتر به تعهدات قبلی خود عمل کنند، گفت: عدم انجام تعهدات قبلی باعث ایجاد ضرر انباشته بیشتری به واسطه پرداخت هزینه‌های جانبی مانند هزینه پارکینگ، پرداخت سود مشارکت و همچنین جریمه دیرکرد و در نهایت زیان به خودروسازان خواهد شد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: برای ایفای تعهدات نیز باید راهکاری اندیشیده شود که بتوان مواد و قطعات مورد نیاز خودروسازان با دور زدن تحریم ها و یا به طرق دیگری وارد شود، در غیر این صورت عدم ایفای تعهدات قبلی و ایجاد تعهدات جدید باعث افزایش بیشتر قیمت‌ها به دلیل بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا و نمود قیمت‌های غیرواقعی می‌شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم از تعداد خودروهای موجود در انبارهای خودروسازان به دلیل وجود نقص در تامین برخی قطعات آنها بی‌اطلاع‌اند، گفت: با توجه به اطلاعاتی که موجود است، تمامی این خودروها با کسری قطعه مواجه‌اند. همانطور که می‌دانیم هرچه از زمان ساخت خودرو و تحویل آن به انبار بگذرد، قیمت تمام‌شده برای سازندگان نیز بالاتر می‌رود.

رشد قیمت بازاری خودرو

ایران خودرو جدیداً قیمت پژو 405 اس‌ال‌ایکس را با افزایش 8 میلیون تومان، 76 میلیون و 12 هزار تومان تعیین کرده است. همچنین قیمت پژو 207 دنده‌ای را با رشد 3 میلیون و 200 هزار تومانی معادل 99 میلیون و 990 هزار تومان اعلام کرده است.

گروه خودروسازی سایپا نیز قیمت سراتو را افزایش داد که این موضوع نیز باعث شد قیمت این خودرو در بازار رشد داشته باشد. این در حالی است که قیمت سراتو سایپا در بازار به 290 میلیون تومان رسیده بود، ولی این گروه خودروسازی قیمت جدید 295 میلیون تومانی را برای سراتو در پیش‌ فروش این محصول اعلام کرد.

در این شرایط، قیمت خودروهای داخلی در بازار یک تا 3 میلیون تومان و قیمت خودروهای مونتاژی نیز حدود 5 میلیون تومان افزایش داشته است.

تا زمانی می‌توانید از خودروساز بخواهید که مواد موردنیاز خود را مانند سایر اقشار و کارخانجات از بازار سرمایه تهیه کند که همه سازوکارهای بازار عرضه و تقاضا برای خودروسازان هم به طور یکسان باشد.
کوهکن:تا زمانی می‌توانید از خودروساز بخواهید که مواد موردنیاز خود را مانند سایر اقشار و کارخانجات از بازار سرمایه تهیه کند که همه سازوکارهای بازار عرضه و تقاضا برای خودروسازان هم به طور یکسان باشد.

بر این اساس، قیمت پژو 405 اس‌ال‌ایکس در بازار از 78 میلیون تومان به 82 میلیون تومان رسیده است. قیمت پژو 405 مدل جی‌ال‌ایکس نیز در بازار از 71.5 میلیون تومان به 73.5 میلیون تومان رسیده است.

قیمت پژو 206 تیپ 2 هم با افزایش 1.5 میلیون تومانی طی روزهای اخیر به 79.5 میلیون تومان رسیده است. قیمت پژو 206 تیپ 5 نیز از 88 میلیون تومان به 93 میلیون تومان افزایش یافته است.

در مورد رانا نیز باید به رشد 3 میلیون تومانی قیمت این خودرو در بازار اشاره کنیم که حالا با قیمت 78 میلیون تومان معامله می‌شود. سمند ال‌ایکس نیز یک میلیون تومان گران‌ شده و امروز با قیمت 76 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

قیمت پژوپارس نیز از 91 میلیون تومان به 93 میلیون تومان در بازار رسیده است.

در مورد قیمت محصولات سایپا نیز باید به نرخ 48 میلیون تومانی سایپا 111 در بازار اشاره کنیم. سایپا 131 با قیمت 44.5 میلیون تومان و سایپا 132 با قیمت 46 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

قیمت سایپا 151 نیز به 44 میلیون تومان رسیده و هر دستگاه تیبا صندوق‌دار با قیمت 52 میلیون تومان و تیبا 2 نیز با قیمت 57.5 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

قیمت ساینا نیز در بازار 57.5 میلیون تومان است و سراتو نیز با قیمت 292 میلیون تومان معامله می‌شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer