دیفرانسیل چیست - رسانه مجازی نیلسو

دیفرانسیل، محل تقسیم گشتاور

دیفرانسیل چیست

  • توسط علیرضا داوودی
.jpg - دیفرانسیل چیست

دیفرانسیل در تمام خودرو ها وجود دارد و اساس کاری آن در خودرو های محور محرک جلو و عقب یکی است، هر چند که شاید در ظاهر تفاوت هایی در قطعات وجود داشته باشد. اما دیفرانسیل در خودرو هایی که دارای دو محور محرک هستند، کمی مورد کند و کاو بیشتر قرار می گیرد تا از خرابی های آن در دراز مدت جلوگیری شده و از طرفی توان کاری بالاتری داشته باشد. دیفرانسیل ها دارای ضریب مشخصی هستند که به اسم ضریب و یا نسبت دیفرانسیل شناخته می شود و در واقع نسبت چرخ پینیون و کرانویل با یکدیگر است. به نحوی که وقتی گفته می شود یک دیفرانسیل دارای ضریب 9-37 است، به این معنی خواهد بود که با 37 دور چرخش پینیون، کرانویل نیز 9 دور خواهد چرخید و نسبت آن ها عدد 4.11 می شود. این نسبت معنای دیگری نیز می دهد که برابر است با نسبت تعداد دنده هایی که روی کرانویل و پینیون قرار دارد که البته در نهایت به خاطر قرارگرفتن این دو قطعه بر روی هم، تعداد دنده ها دقیقا حکایت همان تعداد دورها خواهد بود. دیفرانسیل نه تنها محل تغییر جهت چرخش و گشتاور است بلکه با ضریبی که دارد، در گشتاور ارسالی به سمت چرخ ها نیز تغییر ایجاد می کند. 

خرید قطعات و متعلقات دیفرانسیل خودرو

1 - دیفرانسیل چیست
اساس کاری دیفرانسیل باعث می شود تا وقتی یکی چرخ دچار هرزگردی شد، تمام گشتاور به همان منتقل شده و خودرو زمین گیر شود. برای رفع این عیب نیز سیستم ها و روش های مختلفی وجود دارد.

در خودروهای تک دیفرانسیل می توان از دیفرانسیل هایی با ضرایب متفاوت بهره برد اما در خودروهای دو دیفرانسیل، هر دو دیفرانسیل باید دارای ضریب مشابهی باشند تا در حین حرکت خودرو و درگیر بودن هر دو محور، مشکلی پیش نیاید که در غیر این صورت سرعت چرخش محور ها یکی نبوده و منجر به قفل شدن یکی از دیفرانسیل ها بعد از طی مسافت اندکی خواهد شد. اما در برخی از خودرو ها، کرانویل و پینیون استفاده شده در عقب و جلو مشابه هم هستند به نحوی که می توان آن ها را به جای یکدیگر نیز استفاده کرد. این نحوه طراحی امتیازات مثبتی از جمله قابلیت جابجایی ادوات دیفرانسیل عقب و با جلو را دارد اما گاهی مواقع باعث می شود تا طراحان، دیفرانسیل عقب را هم که معمولا محور محرک اصلی است، به خاطر بزرگ نشدن ابعاد محور جلو با کمی ظرافت طراحی کنند. 

2 1024x576 - دیفرانسیل چیست
در دیفرانسیل جدا از اینکه گشتاور تغییر می کند، جهت انتقال نیرو نیز به میزان 90 درجه عوض می شود.

برخی از شرکت های خودروساز با ثابت نگه داشتن ضریب در هر دو محور، سعی می کنند تا دیفرانسیل عقب را کمی قوی تر طراحی کنند که برای این کار از کرانویل و پینیون بزرگ تر با دنده های قوی تر اما برابر با محور جلو استفاده می شود. راه دیگر نیز استفاده از کرانویل و پینیونی متفاوت با محور جلو اما با عدد ضریب مشابه با آن است که باعث می شود در حین حرکت نیز هیچ محوری به مشکل بر نخورد. 

در خودروهایی که دارای دیفرانسل هایی با سیستم ها قفل کن دار یا همان دیفلاک هستند، قطعاتی در داخل دیفرانسیل وجود دارد که وظیفه قفل کردن دیفرانسیل را برعهده دارند. چرا که اساس کاری این قطعه به این صورت است که اگر یک چرخ به هر دلیلی دچار هرزگردی شود، تمام گشتاور به آن منتقل خواهد شد و به این صورت خودرو قادر به ادامه مسیر نخواهد بود. قفل کن در دیفرانسیل از بروز این حالت در زمانی که راننده آن را درگیر می کند، جلوگیری خواهد کرد. در برخی دیگر از انواع دیفرانسیل ها نیز، این کار از طریق صفحاتی شبیه به کلاچ موتورسیکلت به طور خودکار انجام می شود که به این دیفرانسیل ها، کلاچ دار می گویند.

3 1024x683 - دیفرانسیل چیست
دیفلاک وسیله ای برای قفل کردن دیفرانسیل و چرخش همزمان هر دو چرخ است. این وسیله برای مواقعی که یک چرخ دچار هرزگردی می شود، کاربرد دارد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer