راه‌هایی برای تقویت رابطه زناشویی - رسانه مجازی نیلسو

راه‌هایی برای تقویت رابطه زناشویی

یکنواخت شدن رابطه زناشویی یک موضوع اجتناب‌ناپذیر و رایج است، اما با یادگیری چند مهارت جزئی می‌توان از این یکنواختی فاصله گرفت.

 • توسط ارمغان عبیری
3.قرار عاشقانه را فراموش نکنید منبع ویکی هاو - راه‌هایی برای تقویت رابطه زناشویی

رابطه زناشویی هم، مانند هر رابطه دیگری، چالش‌های خاص خود را دارد. بسیاری از زوج‌ها بعد از مدتی از ازدواجشان، حس می‌کنند حس و حال رابطه‌شان دیگر مانند گذشته پرهیجان و عاشقانه نیست. در این مطلب شما را با نکات مفیدی آشنا می‌کنیم که کمک می‌کند رابطه عاطفی با شریک زندگی‌تان را تقویت کنید. پس با خواندن این مطلب با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

1- از همسرتان تشکر کنید

یکی از بزرگ‌ترین خطرهایی که زندگی زناشویی را تهدید می‌کند این است که لطف همسرتان را وظیفه او تلقی کنید. هر چقدر هم رابطه شما با همسرتان خوب باشد و همدیگر را دوست داشته باشید، همیشه این احتمال وجود دارد که بعد از مدتی، تشکر کردن از یکدیگر را فراموش کنید. اگر سعی کنید قدردان زحمات همسرتان باشید، او هم متقابلاً قدردان زحمات شما خوهد بود.

 • وقتی همسرتان برایتان آشپزی می‌کند، یکی از وسایل خانه را تعمیر می‌کند یا هدیه کوچکی برایتان می‌خرد، از او تشکر کنید.
 • بگذارید همسرتان بداند شما قدردان کارهای کوچکی هستید که او برایتان انجام می‌دهد. این کار باعث می‌شود که او حس کند برای شما فرد ارزشمندی است و باز هم به این رفتار خوبش ادامه خواهد داد. مثلاً به او بگویید: من خیلی از اینکه امروز این کار را برایم انجام دادی از تو ممنونم. تو با این کار واقعاً مرا خوشحال کردی.

2- به همسرتان توجه کنید

یکی دیگر از مسائلی که باعث یکنواختی رابطه مشترک می‌شود، این است که از همسرتان تعریف نکنید. شاید فکر کنید او می‌داند چقدر دوستش دارید و واقعاً هم نظر شما درست باشد. اما شنیدن این حرف از زبان شما تأثیر خیلی بهتری بر همسرتان خواهد گذاشت. مثلاً به او بگویید که چقدر ظاهرش برایتان جذاب است یا چقدر این اخلاقش را دوست دارید. سعی کنید در رابطه مشترکتان، تا جایی که می‌توانید به همدیگر حس خاص بودن بدهید.

 • توجه کردن به همسرتان زمان زیادی از شما نمی‌گیرد. وقتی می‌بینید که او لباس زیبایی پوشیده، مدل موهایش را عوض کرده یا یک ورزش جدید را شروع کرده، تشویقش کنید.
 • سعی کنید از تلاش همسرتان در برابر دیگران تعریف و تمجید کنید. اگر در جمعی هستید و می‌بینید که همسرتان خجالت می‌کشد تا درباره خودش و توانایی‌هایش صحبت کند، سعی کنید دست پیش را بگیرید و شما درباره ویژگی‌های مثبتش حرف بزنید. این کار باعث می‌شود او بداند که چقدر برای شما مهم است.

3- با همسرتان به قرارهای عاشقانه بروید

بعد از گذشتن مدتی از یک رابطه، شاید دونفره بیرون رفتن یا سپری کردن یک زمان عاشقانه با یکدیگر برایتان سخت‌تر از گذشته به نظر برسد؛ مخصوصاً اگر بچه هم داشته باشید. اما اگر به‌طور مرتب زمانی را برای بیرون رفتن دونفره در نظر بگیرید، رابطه شما درست مثل روزهای اول آشنایی، دوباره پرشور و هیجان خواهد شد و همین احساس سرزندگی و هیجان باعث دوام رابطه زناشویی‌تان می‌شود.

 • سعی کنید به برنامه دونفره‌تان متعهد باشید. اگر بچه دارید، چند ساعتی او را به یکی از دوستان نزدیکتان یا پرستار بچه بسپارید.
 • یک رستوران آرام و عاشقانه را برای شام خوردن انتخاب کنید یا اگر می‌توانید به جاهایی بروید که در زمان اوایل آشنایی به آنجا می‌رفتید و از آن مکان‌ها خاطرات خوبی دارید.
 • خودتان را برای یکدیگر زیبا کنید. برای همسرتان لباس‌های شیک بپوشید و سعی کنید دقیقاً مثل روزهای اوایل آشنایی، او را تحت تأثیر قرار دهید.
 • بعد از خوردن شام دونفره با هم قدم بزنید یا به دیدن یک فیلم یا تئاتر بروید. سعی کنید یک بعدازظهر صمیمی با همسرتان داشته باشید.

4- از نظر روحی و جسمی ارضاء شوید

علاوه بر اینکه داشتن رابطه جنسی خوب در زندگی مشترک موضوع مهمی است، شما باید از نظر روحی هم حس کنید که زندگی مشترک معنادار و هدفمندی دارید. شاید تعجب‌آور به نظر برسد، اما متخصصان معتقدند داشتن اهداف و انگیزه‌های شخصی (جدا از اهداف مشترک با همسرتان) در زندگی مشترک باعث دوام رابطه زناشویی می‌شود.

 • زمانی که حس کنید به اهداف شخصی‌تان نزدیک شده‌اید، این احساس به شما کمک می‌کند در رابطه دونفره‌تان هم شریک بهتری برای همسرتان باشید.
 • هر شغل و حرفه‌ای که دارید، سعی کنید برایش وقت کافی اختصاص بدهید. اگر هنرمندید یا ورزشکارید، سعی کنید رسیدن به هدف‌هایتان را به هیچ‌وجه فراموش نکنید.
 • خلاصه اینکه، مهم نیست که همسرتان چه هدف‌هایی در زندگی‌اش دارد، شما هم باید هدف‌ها و انگیزه‌های شخصی خودتان را داشته باشید. داشتن اهداف شخصی در زندگی زناشویی باعث می‌شود که شما و همسرتان بتوانید از یکدیگر برای رسیدن به هدف‌هایتان حمایت و پشتیبانی کنید و موفقیت‌هایتان را با هم جشن بگیرید.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer