رقابت خانگی بین پورشه و لامبورگینی - رسانه مجازی نیلسو

رقابت خانگی بین پورشه و لامبورگینی

هر دو کمپانی پورشه و لامبورگینی که به ساخت خودروهای اسپرت و سوپراسپرت مشهور هستند، در تملک کمپانی فولکس واگن آلمان قرار دارند و این در حالی است که هر دو شرکت با وجود قرار داشتن در یک گروه، تفاوت های فنی خاصی نیز با هم دارند.

 این در حالی است که در ساخت برخی از محصولات اسپرت آئودی از داشته های لامبورگینی و با برعکس استفاده می‌شود ولی پورشه همچنان بر سنت خاص خود یعنی استفاده از پیشرانه های کم حجم تر و پرخوران شده مصمم است.

این روزها دو خودرو لامبورگینی هوراکان پرفورمانته و پورشه ۹۱۱ توربو S دو محصول داغ گروه فولکس واگن هستند که با وجود رکوردهای نزدیک به هم اما تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند. پورشه ۹۱۱ توربو اس از یک موتور ۳.۸ لیتری تویین توربو شش سیلندر خوابیده به قدرت ۵۸۰ اسب بخار و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند و این در حالی است که لامبورگینی برای هوراکان پرفورمانته از یک موتور ۱۰ سلندر خورجینی ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی با ۶۴۰ اسب قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور استفاده کرده است.

هر دو خودرو دو دیفرانسیل هستند و از یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه بهره می برند. لامبورگینی در حدود ۳۰۰ کیلوگرم سبک تر است اما با وجودی که هر دو خودرو دارای سیستم لانچ کنترل هستند، شتاب‌گیری پورشه کمی بهتر بوده که به خاطر گشتاور بالاتر پیشرانه اش خواهد بود. با این وجود این دو خودرو هنوز به طور رسمی در مقابل هم و در یک پیست قرار نگرفته اند هرچند که در درگ و شتاب گیری در خط مستقیم، پورشه عملکرد بهتری از خود نشان داده است. اما در نهایت این گروه فولکس واگن است که برنده نهایی این رقابت خانگی خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer