رهایی از خطر - رسانه مجازی نیلسو

رهایی از خطر

در مسیرهای یخ زده و برفی چگونه یک رانندگی ایمن داشته باشیم؟

  • توسط هیئت تحریریه
1 10 - رهایی از خطر

با شروع فصل سرما و بارش های آسمانی، تصاویر و فیلم های زیادی از سر خوردن خودرو ها و برخورد آن ها با هم در فضای مجازی پخش می شود که همه آن ها ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی در این گونه مواقع در زمان رانندگی است. اول از همه رعایت سرعت مطمئنه و حرکت با سرعت پایین تر و متناسب با حجم ترافیک و وضعیت زمین، یک اقدام لازم و حتمی است. ضمن اینکه در زمین های یخ زده نباید دنده معکوس های شدید کشید چرا که تغییر ناگهانی دور و سرعت دورانی تایر می تواند منجر به قفل شدن آن و سر خوردن خودرو شود. هم چنین ترمز زدن های شدید حتی با وجود سیستم ضد قفل ABS می تواند باز هم منجر به سر خوردن خودرو شود چرا که در این گونه مواقع اصطکاک تایر ها با زمین به کمترین حد خود رسیده است. اما راهکاری که در این گونه مواقع باید استفاده کرد، ترمزگیری های آرام و منقطع است ضمن این که در زمان سر خوردن و قفل شدن تایر های محور محرک، گاز دادن ناگهانی در دنده ای که هستیم می تواند دوباره تایر ها را به مسیر چرخش و حرکت باز گرداند و این روشی است که آفرودر ها و رانندگان خودرو های سنگین در عبور از این گونه مسیر های چالشی انتخاب می کنند.

باید بدانیم که وقتی سرعت دورانی تایر نسبت به نیرو و فشاری که روی آن قرار دارد از حد مشخصی کمتر شود، نیروی وزن خودرو تایر را به سمت جلو هُل می دهد. در این مواقع اگر خودرو خلاص باشد که سرعت آن افزایش پیدا می کند ولی اگر خودرو در دنده ای سنگین تر نسبت به وضع موجود باشد، می تواند منجر به قفل شدن تایر و سرخوردن آن شود. پس در زمان عبور از مسیر های شیب دار با سطح لغزنده، بهتر است تا گیربکس در سنگین ترین وضعیت خود متناسب با شیب و سطح مسیر قرار بگیرد تا از سرعت گیری زیاد خودرو جلوگیری شود. اما نکته مهم در این جاست که در زمان شروع لغزش، بدون ترمز گیری شدید، با گاز دادن ناگهانی و لحظه ای یا همان اصطلاحا زدن روی سر گاز، سرعت دورانی چرخ ها را افزایش دهیم تا از قفل شدن آن ها جلوگیری شود و دوباره به مسیر حرکت بازگردند تا حداقل کنترل فرمان از دست راننده خارج نشود. فراموش نکنیم که نگه داشتن ترمز در این گونه مواقع اصلا چاره ساز نبوده و وضعیت را وخیم تر می کند و البته استفاده از تکنیک بالا نیز به تمرین و دقت نیاز دارد.

اما همان طور که گفته شد، نگه داشتن ترمز در زمان سر خوردن خودرو فقط منجر به منحرف شدن آن و عدم کنترل خودرو خواهد شد. از این رو اگر خودرو به هر دلیلی شروع به سر خوردن کرد و چرخ ها خصوصا محر جلو قفل شد، با خونسردی باید ترمز را رها کرده و با گاز دادن تایرها را به چرخش در آورد تا امکان فرمان گیری دوباره مهیا و ممکن شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer