روغن، عامل حرکت سوپاپ ها - رسانه مجازی نیلسو

روغن، عامل حرکت سوپاپ ها

با کارکرد نیروی هیدرولیک در عملکرد سوپاپ بیشتر آشنا شویم

  • توسط هیئت تحریریه
3 6 - روغن، عامل حرکت سوپاپ ها

یکی از روش های حرکت سوپاپ که از قدیم در برخی از پیشرانه ها وجود داشته است و هنوز هم به عنوان یکی از محبوب ترین ها به شمار می آید، سیستم باز و بسته شدن سوپاپ ها با کمک نیروی هیدرولیکی و قطعه ای به نام تایپیت هیدرولیکی است. در این روش، نیروی مورد نیاز برای باز و بسته شدن سوپاپ ها، توسط واسطه های میله ای شکل کوچکی به نام تایپیت از میل بادامک به سمت سوپاپ ها ارسال می شود که بسته به نوع و طراحی هر موتور، ممکن است این تایپیت ها قرار گیری و اندازه های متفاوتی داشته باشند. در این سیستم، روغن موتور به عنوان عملگری مهم، نقش ویژه ای بازی می نماید.

نحوه عملکرد نیروی هیدرولیک در کارکرد سوپاپ :
در این سیستم یک قطعه به نام استکان تایپیت وجود دارد که ممکن است مستقیما روی سوپاپ ها قرار بگیرد و یا با سوپاپ ها توسط چند قطعه دیگر رابطه پیدا کند. در هر دو روش، درون این قطعه از روغن موتور پر می شود و سپس با کاهش فاصله کاری و تنظیم شدن خودکار این فاصله توسط روغن موتور، حرکت میل بادامک به سوپاپ ها منتقل می شود. حال ممکن است مثل پیشرانه سری XU7 خانواده پژو که در کشورمان به وفور یافت می شود، از تایپیت های هیدرولیکی استفاده نشود و یا مثل پژو 206 و یا برخی از خودرو های قدیمی مثل بسیاری از موترو های آمریکایی، از میله تایپیت هم بهره گرفته شود. در این روش، به خاطر دور بودن میل بادامک از سر سوپاپ ها، از یک میله فلزی صلب و محکم به نام میله تایپیت نیز استفاده می شود که در نقش یک واسطه عمل کرده و نیرو را تا سر سوپاپ منتقل می نماید. در همه این موارد روغن موتور نقش یک واسطه و پر کننده بین فاصله های موجود را دارد که این فاصله ممکن است با استکان تایپیت، شیم، میل تایپیت و… باشد.

1 7 789x1024 - روغن، عامل حرکت سوپاپ ها

شیم چیست ؟ :
فاصله سر سوپاپ با قطعه ای که به آن نیرو وارد می کند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که در برخی از خودرو ها با اسم فیلر گیری، این فاصله تنظیم می شود. در خودرو هایی که دارای سیستم فشار روغن برای تنظیم این فاصله هستند، ممکن از است از قرص های فلزی کوچکی با قطردقیقی استفاده شود که به آن شیم می گویند. شیم با کمک لایه های روغنی که در اطراف آن احاطه می شود، اقدام به تنظیم فاصله مناسب با ساق سوپاپ خواهد کرد و به تنظیم مجدد این فاصله در اثر کارکرد موتور، شیم گیری می گویند.

2 7 - روغن، عامل حرکت سوپاپ ها
عکس شماره 2 : شیم قرص های فلزی کوچکی در حد اندازه سکه های بسیار کوچک است که قطری دقیق و حساب شده دارد.
3 6 - روغن، عامل حرکت سوپاپ ها
عکس شماره 3 : شیم در قسمت شماره 1 قرار می گیرد و شماره 2 نیز میزان لقی استاندارد بین بادامک و استکانی است.

فواید و معایب سیستم هیدرولیکی سوپاپ ها :
این روش نیاز به سرویس دوره ای بخش سوپاپ ها را تا حد زیادی از بین می برد و از سر و صدای تولیدی در پیشرانه نیز می کاهد. هم چنین چون فاصله سوپاپ ها خودکار تنظیم می شود، مشکلات در این بخش که ساده ترین نتیجه آن کاهش کارایی پیشرانه است، حذف می شود. اما از طرفی منجر به افزایش وزن پیشرانه نیز می شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer