روماریوی ایران در انتظار کمک علی دایی - رسانه مجازی نیلسو

روماریوی ایران در انتظار کمک علی دایی

  • توسط نیلوفر حامدی
23421855 378631302582667 2295696947840811008 n 1 - روماریوی ایران در انتظار کمک علی دایی

مهاجم و ستاره دهه 70 فوتبال ایران سال‌هاست به جرم قاچاق موادمخدر زندانی شده است. او در تازه‌ترین اظهاراتش از علی دایی، اسطوره فوتبال ایران، درخواست کمک کرده است تا او را از وضعیت کنونی رها کند.

علی اکبریان در سال 1350 در محله نعمت‌آباد تهران به دنیا آمد و در دهه 70 به یک ستاره در فوتبال ایران تبدیل شد. تکنیک و استعداد بالای این بازیکن و البته ظاهر جذاب او باعث شد خیلی زود به بازیکنی محبوب در میان هواداران استقلال تبدیل شود. شعار «علی اکبریان، روماریوی ایران» شعار آشنای آن سال‌ها بر سکوهای ورزشگاه آزادی بود؛ اما زندگی با روماریوی فوتبال ایران چندان سر سازگاری نداشت. اکبریان وقتی هنوز در اوج بود از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شد و خیلی زود از فوتبال خداحافظی کرد.

بیشتر بخوانید:

اما این پایان ماجرای تلخ اکبریان نبود. چند سال بعد، ناگهان انتشار یک خبر تلخ در رسانه‌های ورزشی، جامعه فوتبال ایران را شوکه کرد. علی اکبریان به اعدام محکوم شد؛ به جرم قاچاق ماده مخدر کراک. البته این حکم چندی بعد به حبس ابد محکوم شد. روماریوی سابق فوتبال ایران پس از مدت‌ها زندانی بودن، به مرخصی رفت اما این‌بار هم به جرم قاچاق ماده مخدر شیشه دستگیر شد و محکومیت تازه‌ای به پرونده خودش اضافه کرد.

ماجرای زندانی شدن علی اکبریان چه بود؟

علی اکبریان ماجرای کشیده شدن به‌سوی اعتیاد، دستگیر شدن، صدور حکم محکومیت و به زندان رفتن خود را این‌گونه روایت می‌کند:

وقتی فوتبال را در اوج آمادگی و به دلیل مصدومیت کنار گذاشتم، دچار افسردگی شدیدی شدم. در آن زمان با برخی رفقای ناباب دوست شدم. وقتی فوتبال بازی می‌کردم از مشروبات الکلی و سیگار متنفر بودم ولی در دوران رفاقت با این دوستان ناباب، به سمت موادمخدر رفتم و وقتی به خودم آمدم دیدم معتاد به مصرف شیشه شده‌ام.

ouioo 1 - روماریوی ایران در انتظار کمک علی دایی

آن دوستان به من می‌گفتند که با چندبار مصرف موادمخدر، معتاد نمی‌شوی اما در شرایط روحی بدی که داری حالت بهتر می‌شود. ولی ناگهان یک معتاد حرفه‌ای شدم که بدون موادمخدر از بین می‌رفت. در آن زمان در جامعه فردی شناخته‌شده بودم و برایم خوب نبود که خودم مواد تهیه کنم. روزی به یکی از دوستانم پول دادم که برایم شیشه تهیه کند؛ اما وقتی او مقابل خانه ما بود، یک ماشین پلیس دید و از ترسش بسته موادمخدر را به حیاط خانه ما پرت کرد. بعد مشخص شد آن بسته، شیشه نبود بلکه 350 گرم کراک بود.

پس از اینکه پلیس این بسته را پیدا کرد، پدر دوستم گفت او سابقه‌دار است و اگر این مواد به اسم او تمام شود برایش حبس طولانی می‌برند اما تو علی اکبریان هستی و نهایتاً جریمه و پس از چند روز بازداشت، آزاد می‌شوی. منِ احمق نیز قبول کردم و مسئولیت آن بسته را به عهده گرفتم. اصلاً نمی‌دانستم حکم 350 گرم کراک حبس ابد است و تازه در دادگاه متوجه شدم.

دستگیر شدن دوباره علی اکبریان به جرم قاچاق موادمخدر

اما پرونده علی اکبریان به همین‌جا ختم نشد. او پس از مدتی حبس کشیدن، به مرخصی رفت اما دوباره به جرم قاچاق موادمخدر دستگیر شد؛ این‌بار شیشه. روایت ماجرای دستگیری مجدد اکبریان را با روایت خودش بخوانید:

IMG12481557 1024x683 - روماریوی ایران در انتظار کمک علی دایی

برای مرخصی، از زندان خارج شدم ولی به‌شدت اوضاع مالی بدی داشتم. باید 500هزار تومان به مدرسه دخترم پرداخت می‌کردم ولی به هر دری زدم نتوانستم این پول را فراهم کنم و مرخصی‌ام رو به پایان بود. پیش از زندانی شدن به یکی از دوستانم پولی قرض داده بودم. از او خواستم پولم را بدهد اما گفت دستم خالی است، فقط مقداری شیشه دارم، اگر می‌خواهی آن را بگیر و آب کن. شیشه را گرفتم و با یکی از دوستانم راهی کرج شدیم تا آن را بفروشیم. در راه ماشین پنچر شد. وقتی مشغول عوض کردن لاستیک بودیم، پلیس به ما مشکوک شد و ماشین را بازرسی کرد که درنتیجه 200 گرم شیشه پیدا شد.

این‌بار قاضی دادگاه من را به 20 سال زندان محکوم کرد. پیش از آن، حکم حبس ابد قبلی‌ام به 16 سال زندان کاهش یافته بود و اگر این اتفاق نمی‌افتاد خیلی زود از زندان آزاد می‌شدم.

علی اکبریان در انتظار فرصت دوباره

روماریوی سابق فوتبال ایران همچنان امیدوار است فرصت دوباره‌ای به او داده شود تا اشتباهات قبلی‌اش را جبران کند. او می‌گوید: به خدا قسم توبه کرده‌ام و می‌خواهم هرچه زودتر این روزهای لعنتی تمام شود. مگر یک انسان چندبار اشتباه می‌کند؟ با خودم عهد بسته‌ام که اگر از زندان آزاد شدم دیگر به سمت خلاف نروم، حتی اگر از گرسنگی مردم.

امید علی اکبریان به کمک علی دایی

اکبریان حالا چشم امید به کمک شهریار فوتبال ایران دارد تا شاید با وساطت و یاری او، فرصت دوباره‌ای برای آزادی از زندان و حضور در کنار خانواده‌اش پیدا کند. او امیدش را اینگونه بیان می‌کند: شنیده‌ام علی‌آقا خیلی می‌تواند به من کمک کند. اگر یک روز زحمت بکشد و به زندان بیاید گره زیادی از مشکلات من باز می‌شود.

روماریوی فوتبال ایران از داخل زندان به دایی چنین پیغامی فرستاده است: «آقای دایی! شما که اسطوره فوتبال ایران هستی و همه در دنیا شما را به اسم شهریار فوتبال ایران می‌شناسند، برادریِ بزرگی در حقم کن و یک روز برای ملاقاتم زحمت بکش و به زندان بیا. به خدا توبه کرده‌ام و تا آخرین روزی که در دنیا باشم خلاف نمی‌کنم. این روزها به کمک و بزرگی‌ات خیلی نیاز دارم.»

آیا علی دایی به یاری علی اکبریان می‌رود؟

دایی اسطوره فوتبال ایران و چهره سرشناسی در سطح جهان است. همه او را به فعالیت در امور خیریه می‌شناسند. حالا این علی اکبریان است که چشم امید به یاری علی دایی دوخته است. دایی در واکنش به درخواست کمک اکبریان گفته است: «اگر بتوانم و کمکی از دستم برآید حتماً انجام خواهم داد. درصورتی‌که شرایط مهیا باشد برای ملاقات با او حتماً به زندان خواهم رفت تا قدمی برای کمک به اکبریان بردارم.»

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer