زنگ خطر پیاده‌راه‌سازی تجریش - رسانه مجازی نیلسو

زنگ خطر پیاده‌راه‌سازی تجریش

  • توسط شبنم عزیزی
b42c2ed411780f9516ff77b8b3c9a925 XL - زنگ خطر پیاده‌راه‌سازی تجریش

هنوز تصمیم عجولانه و کارشناسی‌نشده شهرداری تهران در سال 91 برای تبدیل خیابان 17شهریور به پیاده‌راه از یادها نرفته است؛ اقدامی که با بسته شدن و سنگفرش کردن آنی خیابان، باعث شد مشکلات و آسیب‌های زیادی متوجه مردم و کسبه این محله شود.

با این‌ حال، همچنان آزمون و خطا در شهر ادامه دارد و قرار است خیابان تجریش هم به پیاده‌راه تبدیل ‌شود! چندی پیش، خبرگزاری میزان از اجرای این طرح خبر داد: «طرح پیاده‌راه حدفاصل میدان قدس و تجریش، با بهترین مسیریابی برای عبور سواره در رینگ ترافیکی و مسیری ایمن برای پیاده‌ها در شمال تهران به اجرا می‌رسد.»

شهردار این منطقه در نشستی با اعلام این خبر، بر انجام مطالعات کاربردی که کمترین هزینه، زمان و بالاترین بهره‌وری را در اجرای پیاده‌راه تجریش داشته باشد، تأکید کرده است. به گفته موسوی، اجرای زیرگذر تجریش به‌دلیل موقعیت زمین‌شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تأسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان‌بر و پرهزینه است.

آیا بعد از مد شدن اجرای روگذرها و زیرگذرها در شریان‌های اصلی شهرها و رقابت شهرداران برای اجرای این طرح‌های بدون کارشناسی که بسیاری از آنها هم با مشکلات و انتقاداتی همراه شد، پیاده‌راه‌سازی مد شده است؟ آن هم در خیابان تجریش که محدوده آن توان تحمل بار ترافیکی را ندارد، محدوده تجریش، مرکز تجاری تندیس و فراتر از آن دربند به‌طور عادی جعفرآباد تا تجریش اغلب اوقات بار ترافیکی زیادی دارد.

اما موسوی در تشریح این طرح گفته است: «اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به‌صورت دَورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده‌راه تجریش است و برای بهبود گردشگری منطقه نیز باید از همه مدهای حمل‌ونقلی بهره بگیریم و نباید به ترافیک نگاه افراطی و تک‌بعدی داشته باشیم.»

 رئیس‌پلیس راهور تهران هم دراین‌باره با تأکید بر اینکه «بازنگری در حمل‌ونقل شهری و اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده لازمه شهری ایمن است»، گفته است: «شهر تهران در حال حاضر نه خودرومحور است، نه انسان‌محور و باید فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی ترویج داده شود. ما به‌دلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.»

6638708013 - زنگ خطر پیاده‌راه‌سازی تجریش

فاجعه مدیریت ناکارآمد شهری

این اظهارات در حالی است که تاکنون اعلام عمومی نشده است که با کدام مطالعات امکان‌سنجی، مطالعه و طراحی این طرح در دستورکار قرار گرفته است. کارشناسان شهرسازی و معماری معتقدند طرح‌های شهری اثرگذار بر زندگی مردم باید از مرحله ایده‌پردازی تا طراحی و اجرا به نظرسنجی عموم گذاشته و بازخوردها شوند، نه آنکه در نشست‌های خصوصی دفاتر مشاور تصمیم گرفته شود و ناگهان با اجرای طرح‌های فاقد توجیه فنی و اقتصادی، شهروندان با عمل انجام‌شده روبه‌رو شوند.

شکل‌گیری طرح در مقیاس بافت، محله، منطقه و شهر از چارچوبی تبعیت می‌کند که به تفکر طراحی مشهور است؛ در تفکر طراحی و در فرآیند سامان‌دهی، طرح پیوسته مسیر رفت‌وبرگشت مطالعاتی را طی می‌کند تا با توجه به بازخوردهای مخاطبان پخته شود و قابلیت اجرایی پیدا کند، بدون آنکه شهروندان بابت تبعات پس از آن، متحمل هزینه‌های گزاف شوند؛ هرچند این نوع طرح‌ها هزینه‌های پنهان دیگری نیز دارند، از جمله هزینه‌های طراحی، محاسبات فنی، نظارت و..‌.

اجرای طرح پیاده‌راه ممکن است برای شهرداری کم‌هزینه باشد، اما این شهروندان هستند که به‌واسطه تصمیمات نابخردانه و فاقد مطالعات کارشناسی مدیریت شهری هزینه مضاعف می‌پردازند، چراکه شهر به‌هیچ‌وجه جای آزمون و خطا نیست و نه شهروندان با این همه معضل شهری تحمل آن را دارند و نه شرایط مالی و بودجه شهرداری اجازه چنین کاری را می‌دهد. تجربه نشان داده است در نبود مشارکت و شفافیت بسیاری از طرح‌های شهری ناکام می‌مانند. حال باید منتظر ماند و دید در صورت اجرای این طرح، آیا سرنوشت این پیاده‌راه بدون تأمین مسیر جایگزین سواره، به سرنوشت پیاده‌راه خیابان 17 شهریور دچار خواهد شد؟!

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer